REKLAMAA1 TEFAL 18.03.2021 - 17.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Piła do drewna była głównym bohaterem pierwszego koncertu sąsiedzkiego przy Kajakowej. W kilka wakacyjnych sobót przed domem kultury dla sąsiadów zagrają i zaśpiewają artyści z Ursynowa.

  Na pierwszy ogień poszła piła. Do drewna! To na tym oryginalnym instrumencie od kilku lat gra artystka Jolanta Kula, mieszkanka Zielonego Ursynowa. Po udanym jazz session na scenie Dzielnicowego Ośrodka Kultury, który wzbudził aplauz publiczności, mieszkańcy domagali się kolejnego koncertu "śpiewającej" piły.

  Z inspiracji pewnego górala

  W sobotę Jola Kula nie tylko wydobywała z piły niesamowite dźwięki, ale też śpiewała. Przy akompaniamencie fortepianu (Michał Pijewski) oraz kontrabasu (Łukasz Makowski) zabrzmiały standardy jazzowe, m.in. "When I fall in love" Nat Kinga Cole'a, „What a Wonderful World” Louisa Armstronga, ale też polskie utwory "Tango Milonga" Ireny Santor czy ludowe "Hej, bystra woda" i własna kompozycja artystki. Aranżacje na piłę były zaskakująco świeże i ciekawe. Jak się grało dla sąsiadów?

  - Grało się genialnie, myśleliśmy, że koncert trzeba będzie odwołać ze względu na burze i grad. Ale się udało! Mieliśmy gości nie tylko z Ursynowa, ale także z Pragi - mówiła nam po koncercie Jolanta Kula.

  Na pile do drewna nasza sąsiadka zaczęła grać kilka lat temu, zainspirował ją pewien góral, który siedział na hali i grał właśnie na tym nieoczywistym instrumencie.

  - Wygląda to bardzo łatwo, natomiast trzeba nałożyć na siebie kilka składowych: wygięcie piły, kontrwygięcia, miejsce przyłożenie smyczka, ruch nogą i cała sylwetka i jeszcze niskie dźwięki są na dole, wysokie na górze. Jak się poćwiczy kilka lat to wtedy jest dzisiejszy efekt - mówi Jola.

  Piła to bardzo wszechstronny instrument, który odnajduje się w każdym gatunku muzycznym. - Wszystko zależy od aranżacji. Nie dotknęliśmy jeszcze utworów rockowych, ale piła odnajdzie się także w nich - dodaje artystka. Niewykluczone, że wkrótce ursynowianie usłyszą piłę właśnie w konwencji rockowej.

  MALowe granie. Będą niespodzianki!

  Sobotni koncert "MALowe granie na trawie" rozpoczął nowy cykl spotkań z muzycznie utalentowanymi sąsiadami. Przed występem muzycznym był pokaz magii. Swoje sztuczki zaprezentował Franek Jodłowski, utalentowany iluzjonista z Zielonego Ursynowa.

  - Koronawirus wyłączył nas z działania. Pomyślałam, że możemy się bezpiecznie spotkać na trawie, z zachowaniem odległości, na leżaczkach, w przyjemnej atmosferze. Mamy dużo muzyków w okolicy, więc trzeba wykorzystać ten potencjał - mówi Marzena Zientara, koordynatorka Miejsca Aktywności Lokalnej przy DOK Ursynów.

  Kolejne koncerty już 8 i 22 sierpnia. Organizatorzy zapowiadają niespodzianki, w tym znany zespół rockowy. Godziny i obsada koncertów zostaną jeszcze ogłoszone.

  ZOBACZ: "Śpiewająca" piła na koncercie przy Kajakowej

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 12

  • 7
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  6Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Miłosz 6 9 miesięcy temu

   Normalnie jak theremin :)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~niezly matrix 5 9 miesięcy temuocena: 100% 

   no coż, ktoś umiec cos zagrac na rożnie od kebsa? XD

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sad 4 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Jak dla mnie nieciekawe i przekombinowane.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Asia 3 9 miesięcy temuocena: 50% 

   To na Ursynowie czy na Kajakowej?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mimozi 2 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Kajakowa to JEST URSYNÓW, przestańce nas wykluczać :)

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sad 1 9 miesięcy temuocena: 50% 

   Tak naprawdę oboje macie rację. Kajakowa to organizacyjnie i formalnie Ursynów. Ale chyba mało który mieszkaniec Kajakowej na pytanie gdzie mieszka odpowie, że na Ursynowie. Podczas gdy dla mieszkańca tzw. wysokiego Ursynowa taka odpowiedź jest oczywista.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3686 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021