REKLAMAA1 AUCHAN 01.01.2021 - 30.06.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 czerwca 2021, 13:04 komentarzy 10

  (pixabay.com)

  5 tys. złotych - nawet tyle można zapłacić za niewzięcie udziału w spisie powszechnym. W sobotę w spisaniu się pomogą pracownicy urzędu dzielnicy.

  12 czerwca w godz. od 9 do 13 urząd dzielnicy znów będzie otwarty dla mieszkańców. Na tych, którzy nie potrafią samodzielnie się spisać, czekać będą pracownicy Delegatury Biura Administracji i Spraw Obywatelskich. Urzędnicy pomogą i odpowiedzą na pytania interesantów.

  Aby skorzystać z pomocy urzędnika trzeba pobrać w systemie obsługi klienta numerek z literką Y, a następnie wybrać się na I piętro Wydziału Obsługi Mieszkańców. Spisać w urzędzie można się również w tygodniu w godz. 8-16.

  Za niespisanie się - grzywna

  Udział w spisie powszechnym jest obowiązkowy. Ustawa o statystyce publicznej nakazuje każdemu obywatelowi wzięcie udziału w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań. Za niewywiązanie się grozi grzywna - nawet do 5 tys. złotych.

  Każdy dorosły musi spisać siebie i swoje dzieci. Może także spisać swoich najbliższych.

  Drogi są trzy: albo przez internet, albo w urzędzie gminy, albo telefonicznie. Podstawową i jednocześnie zalecaną formą, z uwagi na pandemię, jest samospis internetowy na stronie nsp2021.spis.gov.pl.  Wypełnienie formularza może zająć nawet kilkadziesiąt minut, więc warto uzbroić się w cierpliwość. Osoby, które nie mogą spisać się internetowo ani w urzędzie mają możliwość spisania się przez telefon. W tym celu powinni zadzwonić na infolinię 22 279 99 99.

  Z propozycją spisu zadzwonić do nas mogą też rachmistrzowie. Dzwonią z numeru 22 828 88 88. Jak odróżnić prawdziwego rachmistrza od oszusta? Warto poprosić go o jego dane i zweryfikować je na infolinii lub przez formularz na stronie rachmistrz.stat.gov.pl/formularz/.

  Im szybciej, tym lepiej

  Należy się spisać najpóźniej do 30 września. Po podaniu danych osobowych, będzie trzeba odpowiedzieć na pytania z takich kategorii jak: miejsce zamieszkania i jego status prawny, poziom wykształcenia, relacje rodzinne i gospodarstwo domowe, migracje wewnętrzne i zewnętrzne, czy aktywność ekonomiczna.

  Dla tych, którzy wezmą udział w spisie online czekają nagrody. Po wypełnieniu formularza pojawia się 10-znakowy kod potwierdzający. Trzeba go zgłosić się do losowania za pośrednictwem strony loteria.spis.gov.pl. Czas na to jest jednak tylko do 7 lipca.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 90

  • 2
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 7
   OBOJĘTNY
  • 4
   NIEPRZYDATNY
  • 22
   WKURZONY
  • 49
   BRAK SŁÓW

  10Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Najbogatszy człowiek świata 10 10 dni temu

   Olew ten spis, bo mam takie prawo. Mam najwięcej kasy na świecie i taki spić nic onie nie wie. Podatków też nie płacę. Pełna anonimowość i gówno mi morze zrobić rząd i te miernoty tam siedzące.

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tomek 9 10 dni temuocena: 100% 

   Mówią że spis jest potrzebny do statystyk.A tak naprawdę i rzeczywistości to jest potrzebny piowskiemu rządowi żeby mógł obmyślić nowe złodziejskie podatki dla tych co pracują w Polsce i poza granicami stąd tyle tych dziwnych pytań.Spis powinien być całkowicie anonimowy i to nie przez internet bo i tak Złodziejski i rozdawniczy PIS będzie wiedział kto wypełnił a dojdą po aj pi

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tomek 8 10 dni temuocena: 100% 

   Mówią że spis jest potrzebny do statystyk.A tak naprawdę i rzeczywistości to jest potrzebny piowskiemu rządowi żeby mógł obmyślić nowe złodziejskie podatki dla tych co pracują w Polsce i poza granicami stąd tyle tych dziwnych pytań.Spis powinien być całkowicie anonimowy i to nie przez internet bo i tak Złodziejski i rozdawniczy PIS będzie wiedział kto wypełnił a dojdą po aj pi

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pytek 7 10 dni temuocena: 100% 

   kara jest za odmowę a nie za niespisanie się. Nie wprowadzajcie ludzi w błąd.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zuza 6 10 dni temuocena: 48% 

   Jestem queer, ciekawe jak to w formularzu zapisza pisowskie biedaki xDDDD

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mariuszuniu 5 11 dni temuocena: 67% 

   Normalny formularz, żadnych danych o dochodach przychodach i tp. No i najgorsze jest to że są tylko dwie płcie :)

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jeżjerzy 4 10 dni temuocena: 71% 

   czyli normalnie :)

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fazi 3 11 dni temuocena: 65% 

   Nie zamierzam brać udziału. Władza ma wszystkie potrzebne informacje, a to o co pytają to moja prywatna sprawa jak wiara czy kogo bzykam. Nie straszcie ludzi, albowiem wielu prawników już się wypowiedziało, że za odmowę nic nam nie grozi.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rada 2 10 dni temuocena: 82% 

   Jest dokładnie na odwrót, pooglądaj sobie yt - ze zrozumieniem! Możesz próbować "w miarę bezboleśnie" uniknąć spisu po prostu czyniąc uniki, natomiast złożenie formalnej deklaracji odmowy z automatu kwalifikuje cię do grupy osób podlegających sankcjom. Prawo warto znać ...

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 9 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ekspert 1 11 dni temuocena: 47% 

   Przypominam debilom z PIS ze dowody osobiste wprowadził polaczkom Bismarck a kodeks i kary w kodeksie - komuna. Pokazcie mi kogos kto zaplacił te kary za brak spisu bo piszecie artykuły w stylu komunistycznym strasząc Polaków WADZĄ. Prowadzicie debilną narracje z PRL ze WADZA wie lepiej od obywatela. Jak widac komuna mentalna nie zgineła w polszy, ma sie dobrze pod postacią pseudo artykułów prokomunistycznych redaktorków.

   Edytowany: 10 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3674 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.05.2021 - 31.07.2021