REKLAMAA1-BRICOMAN-od-01-02-do-02-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  W kilkanaście minut starsza i schorowana mieszkanka Ursynowa została bez dachu nad głową. 70-letnia pani Janina, która mieszka w bloku przy Dunikowskiego jest po udarze. Sąsiedzi zaangażowali się w pomoc poszkodowanej kobiecie. 

  Do pożaru doszło w ostatnią niedzielę. Po godz. 16:30 córka pani Janiny opuściła mieszkanie matki przy ul. Dunikowskiego 7. Zrobiła pranie, przygotowała posiłek i wróciła do siebie. Godzinę później zaczął się dramat. Mieszkanie stanęło w płomieniach - powodem najprawdopodobniej było spięcie instalacji elektrycznej.

  - To musiała być potężna siła, skoro wszystko działo się tak gwałtownie i szybko. Całość trwała może 15 minut - opowiada Marzena, córka pani Janiny.

  Kuchnia spłonęła doszczętnie, pokoje mają czarne ściany. Temperatura, jaką wytworzył pożar była tak wysoka, że stopiły się obudowy okien, żarówki a wyposażenie mieszkanie jest w opłakanym stanie. 

  W czasie gdy zaczynał się ten dramat na szczęście pani Janina była na balkonie - to prawdopodobnie uratowało jej życie. Unoszące się kłęby dymu zauważył sąsiad z góry. Zainterweniował. Zbiegł do mieszkania kobiety otworzył drzwi i z miejsca zorientował się, że pożar jest zbyt poważny, by dał radę go ugasić. Straż pożarna dotarła do mieszkania przed godz. 18:00. Niestety niewiele dało się uratować. W najlepszym stanie jest największy pokój - choć i tam ściany są czarne a okno uszkodzone.

  Pani Janina ma 70 lat, jest po udarze mózgu. Od ponad dekady mieszka sama, choć córka regularnie ją odwiedza i wspiera. Teraz zabrała matkę do swojego mieszkania. - Nie chcę jej tu zabierać, bo pęknie jej serce. To całe jej życie. Zawsze pomagała innym i nie była obojętna na cierpienie bliźnich. Mieszka tu od 1978 roku - dodaje córka, Marzena.

  W mediach społecznościowych ruszyła akcja, która ma pomóc pani Janinie wyremontować zniszczone mieszkanie.  Ani jej, ani rodziny nie stać na konieczny remont.

  - Może ktoś robił remont i zostały mu jakieś worki z cementem, resztki farby, cokolwiek, może zalegają Wam jakieś niepotrzebne meble? Cokolwiek? Każda pomoc mile widziana - zaapelowała do internaturów Beata Czarkowska, która podjęła się koordynacji akcji.

  Odzew jest ogromny - ktoś oferuje farby, ktoś inny pomoc w uprzątnięciu czy przekazaniu używanych mebli. 

  - Powinienem mieć jakieś gładzie i kleje, mogę też pomóc w robocie, auto do transportu też się znajdzie - pisze internauta Antoni. - Mebli co prawda nie posiadam, ale pomalować mieszkanie lub posprzątać mogę bardzo chętnie - dodaje Zuzanna.

  Swoją pomoc wczoraj zaoferowała też spółdzielnia "Jary". Jej prezes Piotr Janowski zadba o szybkie podłączenie prądu oraz postawienie kontenera na śmieci. Ursynowscy strażacy chcą pomóc w wynoszeniu spalonych rzeczy.

  Deklaracje przekazania sprzętów, mebli czy innego wyposażenia dla pani Janiny można wysyłać do Beaty Czarkowskiej mailowo: beataczarkowska.art@gmail.com. Pani Beata podkreśla, że nie zbiera pieniędzy a tylko rzeczy. Poszukiwane są też ekipy remontowe, które za niedużą opłatą są gotowe przeprowadzić remont w mieszkaniu starszej pani.

  VIDEO: Tak wygląda mieszkanie pani Janiny po pożarze

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  12Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~pika 12 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Pożar to straszna tragedia, traci się nie tylko mieszkanie, ale także wszystkie pamiątki - straty, których nie da się "wyremontować". Jesteśmy sercem z naszą sąsiadką.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pH+ 11 6 miesięcy temu

   To nie w ramach złośilowści, tylko chęci pomocy, choć nie jestem z Ursynowa - na olx. codziennie się są niezłe ofert lodówek, kuchenek, mebli, materiałów budowlanych za darmo. Mogę wyszukiwać, rezerwować, bo trzeba szybko reagować, jeśli coś dobre, prawie nowe. Ale muszę wiedzieć, co i komu przekazać.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jolka 10 6 miesięcy temuocena: 67% 

   Dzięki za nazwanie osoby w wieku Maryli Rodowicz staruszką.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Beata 9 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Skąd w Was ludzie tyle zawiści ? Organizujemy materiały remontowe i ekipę. I jeżeli jest taka potrzeba to sąsiadkę również pomożemy. Córka 1.5 roku temu straciła męża. Nie chcesz pomagac to nie pomagaj, ale najpierw poznaj sytuację a później się wypowiadaj. Pozdrawiam i nie życzę nikomu żeby sie znalazł w takiej sytuacji.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Buffalobarman 8 6 miesięcy temuocena: 100% 

   CZARKOWSKA ty to jesteś jednak złote serduszko każdemu pomożesz :* OLA widzę też się udziela. :* deklaracja PANA Antoniego szlachetna i godna podziwu!!!! Powodzenia :] Wierzę że wspólnie uda się pomóc seniorce :)

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mm 7 6 miesięcy temuocena: 33% 

   dyb Jak łatwo jest oceniać innych i włazić z buciorami w ich życie .....nie każdego stać na ubezpieczenie mieszkania .Stała się tragedia

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~niewierze 6 6 miesięcy temuocena: 20% 

   Poważnie???? Ubezpieczenie to grosze w porównaniu z potencjalnymi stratami, jeśli ktoś z premedytacją się nie ubezpiecza aby przyoszczędzić to powinien ponosić pełne tego konsekwencje w razie takiej sytuacji.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sąasiad 5 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Pomocy w remoncie potrzebują również sąsiedzi z parteru mieszkający pod spalonym mieszkaniem. Cała woda z gaszonego mieszkania spłynęła do nich niszcząc meble, urządzenia, podłogi, itp. To rodzina niezamożna a zniszczenia są nie mniejsze niż w spalonym mieszkaniu.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bobek 4 6 miesięcy temuocena: 0% 

   Racja, ale kto by sie nimi przejmowal. Niech radza sobie sami.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gość 3 6 miesięcy temuocena: 0% 

   Haloursynów brawo! dni po pożarze pierwsze info...

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debenek 2 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Przeciez artykul jest o akcji pomocy a nie o pozarze

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dyb 1 6 miesięcy temuocena: 0% 

   taka dobra córka, ale mieszkania matce nie ubezpieczyła. Straty lokatorów są też ogromne

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1255 sekundy
  REKLAMAA2-EMPIK-od-01-02-do-03-03-2018