REKLAMAA1-FortSłużew-10-08----25-08-2019-DNI-OTWARTE
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (ukosne.mapa.um.warszawa.pl)

  Inna perspektywa, duża szczegółowość i możliwość obliczenia wysokości budynków. Ruszyła „ukośna” mapa lotnicza Warszawy. Trzeba przyznać, że Ursynów z tej perspektywy prezentuje się niesamowicie!

  To nie to samo co Google Maps, gdzie budynki są renderowanym obrazkiem. To prawdziwe zdjęcia lotnicze, wykonane z dbałością o szczegóły i w dodatku z każdej możliwej perspektywy. Tak wygląda wykonana na zlecenie miasta fotoplan ukośny stolicy.

  - Każdy obiekt można tu wyszukać i obejrzeć z kilku różnych stron naraz. Ukośne zdjęcia lotnicze całego obszaru miasta wykonano w kwietniu 2018 r., w krótkim czasie i w zbliżonych warunkach oświetleniowych, jeszcze przed rozwojem liści. Cechuje je wysoka rozdzielczość terenowa wynosząca 8 cm. Następnie na ich postawie opracowano fotoplany ukośne dla wszystkich czterech kierunków - informuje Kamil Dąbrowa, rzecznik prasowy prezydenta stolicy.

  Efekty blisko rocznych prac od dziś można już oglądać na specjalnym, dedykowanym portalu, pod adresem: http://ukosne.um.warszawa.pl.

  Portal prezentuje pięć fotoplanów: cztery ukośne dla kierunków: północ, południe, wschód i zachód oraz fotoplan ze zdjęć pionowych. Umożliwia oglądanie przestrzeni miasta z bardziej naturalnej perspektywy i pozwala dojrzeć znacznie więcej szczegółów. Można wyszukać interesujący nas obiekt, punkt adresowy lub ulicę, obejrzeć synchronicznie z pięciu rożnych stron, obliczyć jego powierzchnię i wysokość, zmierzyć odległość od innego obiektu. Portal jest dostępny dla każdego użytkownika z dostępem do Internetu i może być wykorzystywany m.in. w architekturze, bezpieczeństwie publicznym czy ochronie środowiska.

  Zdjęcia oraz opracowane na ich podstawie fotoplany wzbogaciły zasoby Centralnej Bazy Danych Przestrzennych m.st. Warszawy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 56

  • 35
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 9
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 6
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2713 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019