REKLAMAA1 SanGiovanni 01.05.2021 - 31.05.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 marca 2021, 14:01 komentarzy 27

  (SK)

  Radni na specjalnie zwołanej sesji będą dziś debatować o porządku na bazarku "Na Dołku". Tego samego, który po rezygnacji stowarzyszenia kupców, przejdzie w ręce członka rady - Piotra Karczewskiego z Koalicji Obywatelskiej. Karczewski już raz obiecywał nowoczesny bazarek. Z obietnicy nic nie wyszło. Opozycja chce wezwać miasto do "uporządkowania" targowiska i jak najszybszego przywrócenia pętli z autobusami.

  O targowisku "Na Dołku" znów zrobiło się głośno. Podczas licytacji o prawo do wynajmu terenu dawnej pętli autobusowej przy ul. Płaskowickiej na kolejne dwa lata rywalizowało dwóch oferentów: Stowarzyszenie Kupców-Inwestorów Giełdy "Na Dołku", które prowadzi bazarek w tej chwili oraz były prezes stowarzyszenia, ursynowski radny Koalicji Obywatelskiej Piotr Karczewski.

  Obie strony zarzucają sobie "działanie na szkodę bazarku". Z wyników licytacji zadowolone może być tylko miasto, które za teren pobierać będzie czynsz w wysokości ponad 90 tys. złotych miesięcznie. Zwycięscy kupcy zrezygnowali z podpisania umowy, wobec tego miasto zaoferowało najem radnemu Karczewskiego, który zmienił swoje wcześniejsze zdanie i wyraził zainteresowanie przejęciem targowiska.

  O bazarku na specjalnej sesji

  Grupa ośmiu radnych z Inicjatywy Mieszkańców Ursynowa, Projektu Ursynów oraz Prawa i Sprawiedliwości podpisała się pod wnioskiem o zwołanie nadzwyczajnej sesji w sprawie targowiska. Przewodniczący rady zwołał ją na dziś na 20:00.

  Opozycyjni radni chcą, aby bazarek docelowo zniknął z dawnej pętli autobusowej i aby jak najszybciej przywrócono na niej ruch autobusów. Wcześniej natomiast miasto powinno - ich zdaniem - przeznaczyć pieniądze z dzierżawy na dodatkowe sprzątanie i patrole Straży Miejskiej, które pilnowałyby porządku z parkowaniem. Oprócz uporządkowania bazarku widzieliby też "schludne i nowoczesne" pawilony. Obiecywał je zresztą przed przeprowadzką na pętlę ówczesny prezes stowarzyszenia kupców - Piotr Karczewski, ale nie spełnił swej obietnicy.

  - Chcemy przede wszystkim wyraźnie postawić oczekiwanie, aby środki z dzierżawy wróciły do mieszkańców Ursynowa, a nie rozpłynęły się w wielkim budżecie miasta. Nasz postulat sprzątania dotyczy szeroko rozumianych terenów wokół bazarku, które są niestety często zaśmiecane przez klientów. I te tereny powinna sprzątać dzielnica, podobnie jak sprząta zaśmiecone chodniki nieopodal sklepów monopolowych - mówi Antoni Pomianowski, radny IMU, jeden z wnioskodawców zwołanego posiedzenia.

  powyżej: Haloursynow.pl nie raz opisywało problemy z chaosem w parkowaniu aut wokół bazarku i bałaganem wokół targowiska

  Opozycja w stanowisku, które będzie chciała przyjąć podczas sesji, żąda od władz miejskich podjęcia działań w celu jak najszybszej przeprowadzki bazarku w docelowe miejsce. Taki teren został wyznaczony w pierwotnej koncepcji Parku nad POW z 2016 roku. Kupcy, po zakończeniu budowy tunelu, mieliby wrócić w okolice ul. Braci Wagów. Przewidziano tam plac targowy w mniejszej skali niż dawny "Dołek". Problem w tym, że budowa tunelu się przedłuża, a innych propozycji dla targowiska brak.

  - Bazarek powinien być w przyszłości miejski, po pierwsze - aby nad jego działalnością była skuteczna kontrola społeczna a po drugie - aby uniknąć takich sytuacji jak obecny spór między stowarzyszeniem a radnym Karczewskim - dodaje Pomianowski.

  Grupa ośmiu radnych domaga się również utworzenia parku wzdłuż alei KEN w bezpośrednim sąsiedztwie bazarku, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się bałaganu wokół targowiska. W ostatnich latach dzielnica oraz wykonawca POW posadzili w tym miejscu kilkadziesiąt drzew.

  "Sama sesja to bicie piany"

  Wnioskiem o zwołanie sesji w sprawie bazarku zdziwiony jest koalicjant Koalicji Obywatelskiej w dzielnicy - Otwarty Ursynów. Kilka lat temu, będąc jeszcze w opozycji, ostro sprzeciwiał się przeciwko przeprowadzce bazarku na pętlę autobusową przy Płaskowickiej.

  - Zwołanie sesji przez osoby, które popierały likwidację pętli autobusowej i przeniesienie w to miejsce bazarku, mimo ogromnego sprzeciwu mieszkańców, to swoiste przyznanie się do błędu przez takich ludzi, jak Antoni Pomianowski czy Maciej Antosiuk - komentuje Piotr Skubiszewski z OU.

  Antosiuk i Pomianowski to radni opozycji, którzy w poprzedniej kadencji współrządzili Ursynowem. Ten drugi był wiceburmistrzem, zastępcą Roberta Kempy.

  - Mieliśmy 100% racji, przewidzieliśmy wszystkie konsekwencje przeniesienia bazarku na pętle: bałagan, brak estetyki, pogorszenie się warunków transportowych. Sama sesja to bicie piany, ponieważ, w problemach opisanych w stanowisku, podejmowane są przeze mnie i Otwarty Ursynów, a także zarząd dzielnicy, ciągłe działania, np. ws. parku wzdłuż al. KEN - dodaje Skubiszewski.

  "To jest żenujące kłamstwo"

  Koalicjant KO przypomina też, że to Pomianowski odpowiadał za gospodarkę nieruchomościami jako wiceburmistrz, więc pośrednio odpowiada też za przenoisny bazarku.

  - To jest żenujące kłamstwo, i to z ust osób które od ponad 2 lat rządząc dzielnicą nic w sprawie nie zrobili. Proces przenosin bazarku odbywał się całkowicie poza formalną kontrolą dzielnicy bo to teren miejski, a tam gdzie miałem wpływ to odmówiłem podpisania umowy na dzierżawę pod targowisko dodatkowego terenu zielonego między KEN a bazarkiem - odpiera ten zarzut Antoni Pomianowski.

  powyżej: Takie pawilony obiecywał przed przeprowadzką bazarku na pętlę ówczesny prezes stowarzyszenia kupców - dziś radny Piotr Karczewski z KO

  Ale krytyka ze strony Otwartego Ursynowa idzie dalej. Zdaniem Skubiszewskiego domaganie się od samorządu, aby zajął się "schludnymi pawilonami" jest nieporozumieniem, bo bazarek jest prywatny.

  - Trzeba się skupić na tym, aby przyszły bazarek był nowy, schludny i estetyczny i jak najszybciej w nowej lokalizacji. Z tym na pętli niewiele da się zrobić, bo przecież nikt nie będzie angażował środków finansowych na rok czy półtora roku, chyba, że autorom stanowiska zależy na tym, aby bazarek pozostał na pętli autobusowej na dłużej?! - komentuje wiceprzewodniczący rady.

  Opozycja i koalicyjne stowarzyszenie lokalne zgadzają się tylko w jednym: bazarek powinien być miejski.

  - Świadczy o tym spór radnego Karczewskiego z zarządem stowarzyszenia kupców. O tym, jako Otwarty Ursynów, mówiliśmy od lat, może w końcu zostanie to zauważone, że tak trzeba. Żaden radny nie powinien brać udziału w aukcji dotyczącej nieruchomości miejskiej, tego nie da się ocenić inaczej niż negatywnie - kwituje Skubiszewski.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 45

  • 12
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 8
   WKURZONY
  • 22
   BRAK SŁÓW

  27Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ronin 27 2 miesiące temuocena: 100% 

   Mieszkam od 35 lat na Ursynowie może z 5 razy tam byłem bazar powiniem być ale wykonany ale tak by przyciągał kupców a tam syf jaki jest taki był od zarania dziejów owoce warzywa są z Bronisz w 90 procentach wyroby mięsne hm sam nie wiesz co jesz jajka sprzedawane latem poza chlodnia ciuchy nie wiem kto to kupuje wersalki krzesła niewiarygodne że to się sprzedaje sama idea ok ale proszę mi pokazać w okolicy gdzie te ziemniaki warzywa i owoce rosną

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 26 2 miesiące temu

   Wizualizacja radnego mówi wszystko - tam nie ma handlu, to ma być koniec bazarku. Dzielnica sfinansuje operację z wielką chęcią. Punkt pierwszy to uniemożliwienie zaparkowania czyli dojazdu, riebiata podnoszą raban (chaos z ilustracji), neurobiałki kupują i cieszą się z kolejnego samozaorania, hi, hi.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zzzz 25 2 miesiące temuocena: 100% 

   Skubi oszust

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szczęka 24 2 miesiące temuocena: 95% 

   Zlikwidować te slumsy i zrobić weekendowy bazarek pod ratuszem. Jaki jest problem? Świetne miejsce komunikacyjnie, metro, autobusy i duży parking kolo multikina. A w niedzielę po godzinie 15 likwidacja straganów i sprzątanie terenu. Kupcy do domu, parking czysty i po kłopocie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gfd 23 2 miesiące temuocena: 75% 

   Tak sie robi w cywilizowanych państwach. Dzieki temu Ratusz ma bezpośrednią kontrole nad higiena i czystością targowiska, uczciwością sprzedawców, w tym np. prawidłowym ustawieniem wag (tak żeby klienci je widzieli), itd. Na naszym gruncie tez wszystko przemawia za taka lokalizacja: w weekendy parking ursynowskiego Ratusza sie marnuje. Targowisko, z cala pewnością byłoby idealnie czyste i to juz w niedziele po południu, szorowaliby nawet bruk pod ciśnieniem, wystarczy wpisać warunek do umowy. Zdaje sie, ze pod Domem Kultury jest parking, który mogliby odpłatnie wykorzystywać klienci bazaru. Do terenu nie przylegają żadne bloki, wiec sobotnio-niedzielny hałas nie przeszkadza nikomu. Idealna lokalizacja. Ktos widzi jakiś minus?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 22 2 miesiące temuocena: 50% 

   ~gfd a możesz podać konkretny przykład w takim cywilizowanym państwie, gdzie targowisko miejskie jest organizowane na parkingu pod urzędem miasta? Ja czegoś takiego nie widziałem i w cywilizowanych, a tym bardziej nie cywilizowanych państwach, bo tam byłoby to po prostu nie do pomyślenia.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szczęka 21 2 miesiące temuocena: 100% 

   na przykład w Paryżu, Rzymie, Monachium, Berlinie, Hamburgu i setkach mniejszych miast i miasteczek zachodniej Europy. Na ulicach, skwerach czy placach, w weekendy, w określonych godzinach. To się naprawdę da zorganizować i nie trzeba stałych straganów budować. Można posprzątać po zakończeniu imprezy i już.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 20 2 miesiące temuocena: 0% 

   Piszesz o okazjonalnych targach takich jak na przykład były targi śniadaniowe na Ursynowie, a nie o regularnym targowisku na parkingu pod ratuszem, bo o tym jest mowa. Nie robi się czegoś takiego, bo w cywilizowanych i niecywilizowanych krajach takie targowiska mają stałe wyznaczone miejsce z odpowiednią infrastrukturą. I handel w takich miejscach może trwać nieprzerwanie setki lat. A Ty proponujesz prymitywny handel w idiotycznym miejscu, pod oknami nowego domu kultury.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~szczęka 19 2 miesiące temu

   Skoro uważasz, że weekendowe, okazjonalne targowisko, które nie będzie straszyć przez cały tydzień, bo w niedzielę po południu po prostu zniknie, jest prymitywne, to jak nazwiesz obecną sytuację?Podoba ci się to co jest teraz?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gfd 18 2 miesiące temu

   Boom jak zwykle pisze zawzięcie, choć kolejny temat zna "tak ogólnie w zarysie". Otóż, w miastach i miasteczkach Europy tagi dzielą sie na 1. czasowe, organizowane w określone dni w tygodniu na miejskich placach 2. stale, czyli hale targowe. Bazar typu "ni pies, ni wydra" mamy na Ursynowie. Działa w weekendy, a przez resztę tygodnia... "dekoruje" okolice? Większość europejskich targów jest czasowa, w określone dni. Francuzi maja nawet stale znaki drogowe, ze w dni takie a takie, w określonych godzinach, nie wolno parkować na danym placu, bo ci samochód wywiozą - rozbija sie targ, po którym o 14tej nie ma śladu, znowu jest parking.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olszar 17 2 miesiące temuocena: 93% 

   Jeden wielki DRAMAT. Mówię o bazarku ale też o naszych kochanych politykach.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mela 16 2 miesiące temuocena: 86% 

   ten bazarek to syf, zlikwidować, zasadzić tam drzewa , krzewy postawić ławki

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~debenek 15 2 miesiące temuocena: 100% 

   Skubiszewski: "przewidzieliśmy wszystkie konsekwencje przeniesienia bazarku na pętle: bałagan, brak estetyki, pogorszenie się warunków transportowych." Dlatego zawarliście koalicję z Kempą i Karczewskim którzy domagali się przeniesienia bazarku na pętlę??? Hipokryci!!!!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fiona 14 2 miesiące temuocena: 93% 

   A może czas na wywiezienie ich na taczkach, in saecula saeculorum ? Przy następnych wyborach proponuję się nad tym zastanowić...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Lukasz436 13 2 miesiące temuocena: 76% 

   Najlepszy jest ten autobus na zdjęciu który stoi, pośród zastawionego przystanku...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jadwiga z Wyżyn 12 2 miesiące temuocena: 89% 

   Syfiasty bazarek. Pole namiotowe z całym bajzlem w sercu dzielnicy. Wszystko w imię partyjniackich interesów. Panie Burmistrzu, wstyd. Liczyłem na Pana w tej kwestii.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wirusek 11 2 miesiące temuocena: 89% 

   Dałem plusa. Ale tak naprawdę to wszyscy bez wyjątku przyczynili się do tego, że bazarek jest jaki jest. Nikt nie miał nigdy odwagi go zlikwidować, ani wyegzekwować od handlarzy wyłożenia własnych pieniędzy na własny biznes.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 17 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Żenada 10 2 miesiące temuocena: 83% 

   " żaden radny nie powinien brać udziału w aukcji dotyczącej nieruchomości miejskiej " , to dlaczego do tej pory nikt nie reaguje na poczynania Pana Radnego Karczewskiego !!!!!!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wirusek 9 2 miesiące temuocena: 75% 

   To prawda. Ale wyczuwam, że autorowi chodzi raczej o fakt, że stanowił on konkurencję dla stowarzyszenia wskutek czego wzrosła cena za wynajem. A konkurencja jest podstawą rynku. A stawka 30tys miesięcznie była żenująco niska. Obecna też nie jest wysoka

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 12 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wkurzony 8 2 miesiące temuocena: 89% 

   i znowu klika z Platformy z burmistrzem też po jednej stronie będzie bronić kolesia Karczewskiego, aby "wyszedł" na swoje. Po co dawać wizualizacje jak i tak wszyscy pamiętamy jak pod jego "rządami" na starym miejscu był jeszcze większy syf jak teraz- tam był mega SYF, bo miał więcej terenu i dzięki temu więcej kaski, o którą przy pomocy koleżków tak walczy

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Szutar 7 2 miesiące temuocena: 85% 

   Na parking pod ratuszem niech sie przeniosą. Urzednikom niepotrzebny, skoro pod nodem maja metro i ddr, a sami wciskają mieszkańców do bardzo dobrze rozwinietej komunikacji miejskiej albo na rowerki i likwidują miejsca parkingowe.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 6 2 miesiące temuocena: 67% 

   To parking dla klientów Ratusza oraz centrum przesiadkowe dla miejscowości pod Warszawą. I jest zdecydowanie potrzebniejszy niż targowisko :-)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~szczęka 5 2 miesiące temuocena: 100% 

   @Kronik. Ale bazarek jest weekendowy, a wtedy parking pod ratuszem stoi pusty. Gdzie tu jest konflikt?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 11 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 4 2 miesiące temuocena: 100% 

   W taki dziwny sposób idea cywilizowanego bazarku (i bazarku w ogóle) padnie. A wszystko to mając wkrótce do dyspozycji wiele hektarów nad POW. Zamiast cywilizowanego bazarku jak zaprojektowano w Falenicy będzie nie wiadomo co.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kon 3 2 miesiące temuocena: 50% 

   Za rok w 15 minut dojedziesz do falenicy. Teraz juz bys mogl tylko wycie sie zaczelo o tranzyt. Dosc mam tego wycia o wszystko, cokolwiek ma tu byc zbudowane. Galeria nie, nowe bloki nie, siedziec tylko w wielkiej plycie..

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Boom 2 2 miesiące temuocena: 25% 

   Mam jechać samochodem na drugą stronę Warszawy na zakupy zamiast iść na piechotę na pobliski bazarek? Dobrze się czujesz?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kkon 1 2 miesiące temuocena: 83% 

   Smietnik i syf a nie pobliski bazarek

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2512 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni 01.05.2021 - 31.05.2021