REKLAMA
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Architektoniczna ciekawostka czy kloc, który szpeci przestrzeń miejską? Nowy budynek City Corner przy al. Komisji Edukacji Narodowej 99 wzbudza skrajne emocje - od podziwu, po kpinę i niechęć. Pewne jest to, że czterokondygnacyjny budynek silnie wpływa na architektoniczny rys Ursynowa.

  Architektura nowoczesna wkrada się w przestrzeń miejską coraz śmielej. City Corner przy KEN 99 jest tego najlepszym przykładem - niesymetryczne okna, duże przeszklenia na parterze, charakterystyczne skosy w bryle. Budynek podzielił mieszkańców na zwolenników i przeciwników obiektu.

  - Nie podoba mi się głównie to, że jest tak blisko kościoła, w ogóle do niego nie pasuje. Dziwne, że ktoś na to pozwolił - mówi Jerzy, mieszkaniec okolicy.

  Zdaniem tych, którym budynek się nie podoba, zakłóca on perspektywę alei KEN. Jest jak kloc wsadzony w ciasną działkę pomiędzy kościołem a wcześniejszymi zabudowaniami projektowanymi przez prof. Marka Budzyńskiego - architekta Ursynowa Północnego.

  - Sam budynek mi się nie podoba, ale nie jestem przeciwnikiem nowych rozwiązań, wręcz przeciwnie. Poza tym kościół wygląda "okazalej", mając takiego sąsiada - przekornie komentuje prof. Budzyński.

  Urząd dzielnicy zanim wydał pozwolenie na budowę bloku o kontrowersyjnym kształcie, próbował negocjować z inwestorem utworzenie pierzei wzdłuż ulicy Dzwonniczej wraz z budynkiem budowanym przez Spółdzielnię Mieszkaniową Vistula. Deweloperzy nie dogadali się. Na elewację natomiast urzędnicy nie mieli żadnego wpływu.

  - W odniesieniu do elewacji i sytuowania ścian budynków, miejscowy plan określa jedynie kolorystykę budynków oraz nieprzekraczalną i obowiązującą linię zabudowy od strony ulic - mówi Jakub Fiałek z ursynowskiego ratusza.

  Deweloper może więc - zgodnie z planem zagospodarowania przestrzennego - postawić co chce, byle byłoby to białe i mieściło się na działce. Za projekt budynku przy al. KEN 99 odpowiada deweloper NovDom.

  City Corner bardzo się wyróżnia - to prawda, sądzę jednak, że to jego zaleta. Mi takie rozwiązania odpowiadają. Pamiętajmy, że to nowa inwestycja, ciężko, żeby wyglądała jak budynki sprzed wielu lat - mówi Maciej Sosnowski, przedstawiciel firmy.

  Zwolennicy nowych rozwiązań w architekturze podkreślają, że śmiałe i innowacyjne rozwiązania przyjdą do nas prędzej, niż sądzimy. Lepiej więc się z nimi oswajać i próbować dostrzegać ich urok.

  - Według mnie robi bardzo dobre wrażenie. Sam kształt jest taki świeży, inny od monotonii wokół. Poza tym wygląda solidnie i schludnie. Jest dużo szkła, to też w nim lubię - mówi Monika.

  - Zdecydowanie wyróżnia się na tle smutnej i jednolitej dzielnicy. Absolutnie nie rozumiem jednak tego zlokalizowania - to jest wciśnięcie na siłę - jest zbyt mało przestrzeni - komentuje z kolei Magda.

  Zdania są podzielone - jak zawsze w przypadku architektury. Jak Wam podoba się nowy budynek i zupełnie nowa perspektywa w alei KEN?

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  30Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Maciej 30 10 miesięcy temuocena: 39% 

   moim zdaniem to ten kościół nie pasuje do okolicy ;-)

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Czubaka 29 9 miesięcy temuocena: 100% 

   To samo pomyslalem, zdemontowac kosciol i po sprawie.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KEN92 28 10 miesięcy temuocena: 38% 

   Odmiennie do autora artykułu oraz większości komentujących, pofatygowałem się by zapoznać się z opisem i standardem budynku. Elewacja to jedno z najdroższych obecnie rozwiązań (płyta włókno-cementowa), która w odróżnieniu do tanich rozwiązań (tynk) nie niszczeje. Projekt przemyślany i bardzo świeży, dodaje aleji KEN tego czego jej brakowało - nowoczesności, wyższej jakości. Warszawa powinna stać takimi budynkami a nie mdłymi projektami "kopiuj-wklej" jakie prowadzi 90% deweloperów i w jakich 90% komentujących mieszka.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • HannaŻet 27 10 miesięcy temuocena: 21% 

   Zgadzam się w pełni!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 3 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tom 26 10 miesięcy temuocena: 50% 

   Ale macie tematy. Wg. was powinni Kabaty zaorać bo tam każdy z budynków z innej parafi

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Buba 25 10 miesięcy temuocena: 71% 

   Zamieszkać pod samą dzwonnicą to trzeba mieć nerwy ze stali. Albo aparat słuchowy.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bob 24 10 miesięcy temuocena: 83% 

   nic nie bój, już wkrótce będą protesty że dzwony dzwonią i nie dają spać. Co do wyglądu, najlepiej opisało to moje dziecko, zapytało czy będzie tu szpital? bo tak wygląda.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~okiem architekta 23 10 miesięcy temuocena: 21% 

   Pozwolę się nie zgodzić z całą rzeszą bardzo krytycznych opinii pod adresem tego obiektu. Wręcz przeciwnie! To jest jeden z najlepszych budynków, które wogóle powstały na Ursynowie. Projekt renomowanego biura: KAPS ARCHITEKCI. Jest współczesną, czystą w formie, zwartą bryłą, gdzie nie wyróżniono materiałem dachu od elewacji - przywołuje na myśl bryłę ciętego kryształu. Rytmem okien, skalą i kolorystyką dobrze koresponduje z sąsiednimi mieszkaniówkami prof. Budzyńskiego. Przy tej okazji gratuluję kolegom po fachu bo w kraju, gdzie developerzy skrajnie minimalizują koszty, zbudować budynek z pomysłem i do tego z materiałów elewacyjnych, które będą się dobrze zachowywać w czasie to duża sztuka. Tak opisuje projekt prasa fachowa: http://www.bryla.pl/bryla/1,85... A autorowi artykułu zasugeruję, żeby skontaktował się wcześniej z autorem i poznał zamierzenia, idee - będzie bardziej fachowo. Paweł Naduk

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Cytad 22 10 miesięcy temuocena: 77% 

   Tyle ze tu nie chodzi o samą bryłę budynku, która może i jest fajna. Problem w tym, ze w najbliższej okolicy nie ma ani jednego budynku, który nawiązuje do japońskiego origami albo ciętego kryształu. A sprawny architekt, który ma szacunek do zastanej okoicy potrafiłby tę bryłę, nawet zachowując kubaturę i wysokość, wizualnie dostosować do otoczenia, nie rezygnując z innowacyjnosci. Tutaj zrobiono chamskie kopiuj-wklej i tyle. Ta bryła wstawiona w tom miejsce w taki sposób po prostu razi . To po prostu tam nie pasuje, jakkolwiek zakliać rzeczywistość. tekstami łudząco podobnymi do materiałów prasowych.. Dobrze wkomponowany jest budynek sąsiedni, ten od strony Pasażu. NIestety mozna odnieść wrażenie, że projektant tego budybnku w ogóle nie pofatygował się na miejsce inwestycji

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Cytad 21 10 miesięcy temuocena: 56% 

   Śmiałe i innowacyjne rozwiązania robi się w taki sposób: https://cs.wikipedia.org/wiki/... A budynek tego dewelopera to popis skrajnego dyletanctwa urbanistycznego i wygląda na zwykłe "kopiuj-wklej", byle było tanio i pasowało do ogólnych przepisów. Nie chodzi mi o rozwiązania architektoniczne samego budynku, bo tu mozna sie czegoś ciekawego dopatrywac, tylko o to, że on kompletnie nie pasuje do przestrzeni wokół. Fragment o niedogadaniu się ws.pierzei wzdłuz Dzwonniczej świadczy najlepiej o podejściu inwestora: jak najmniej włożyć, jak najwięcej wyjąć. A kazdna modyfikacja projektu, tak aby bardziej pasował do otoczenia, to sa okreslone koszty. Więc budowanie narracji o jakiejś innowacyjności jest tu bez sensu - w najestacie prawa oszpecono okolicę i tyle.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 20 10 miesięcy temuocena: 29% 

   "...jak najmniej włożyć, jak najwięcej wyjąć"??? Sugeruję zapoznać się z budynkiem i materiałami, nie ma tu mowy o oszczędnościach. Nawet zielony w temacie dostrzega znaczącą różnicę pomiędzy budynkiem City Corner a budynkiem Vistula i kto oszczędzał na jakości...

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 5 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Andrzejek 19 10 miesięcy temuocena: 82% 

   Wyglonda jak kórnik bes koguta

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~X 18 10 miesięcy temuocena: 100% 

   Już każdą wolną przestrzeń zabudują, wrrrr. Oczywiście, że nie pasuje, po prsotu wsadzili-wepchali na siłę dla hajsu

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karola 17 10 miesięcy temuocena: 78% 

   Jak to porównać z koszmarnym blokiem Włodarzewskiej SA na 300 mieszkań wciśniętym ciasno w obecne budynki na Dunikowskiego, tzw. Zakątek Cybisa, to ten klocek przy KEN jest OK.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 16 10 miesięcy temuocena: 92% 

   czy widzieliście z bliska jakiego materiału jest ta "elewacja"? To jest jakaś płyta paździerzowa, czy coś w tym stylu....

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick2 15 10 miesięcy temuocena: 8% 

   Polecam podejść i zobaczyć, to jeden z najdroższych obecnie materiałów i systemów elewacji.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 1 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 14 10 miesięcy temuocena: 90% 

   :) właśnie oglądałem to. Zdecydowanie wolałbym aby był to "tani kamień" jak na bloku ktory jest z tyłu

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ja 13 10 miesięcy temuocena: 92% 

   Bryła zbyt prosta i prymitywna - faktycznie ciężki, niezgrabny "kloc", a najważniejsze - jak długo pozostanie biały?? Za kilka miesięcy nawet ten ewentualny walor odpadnie, bo budynek zszarzeje. W sumie - wielki niewypał.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tomasz 12 10 miesięcy temuocena: 18% 

   Wielcy esteci! Pokazcie mi dzielnice, gdzie wszystko wyglada pieknie?...

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zły porucznik 11 10 miesięcy temuocena: 57% 

   jeśli chodzi o zawalające przestrzeń koszmarki, to zapraszam na Dembego popodziwiać budowane dzieło SBM Merkury. Ten blok (przepraszam, ekskluzywny apartamentowiec) z artykułu, przy dziele SMB to jest kawał architektury wpisanej w przestrzeń.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~monia 10 10 miesięcy temuocena: 89% 

   Chodniki przy tych dwóch blokach są źle zaprojektowane. Trudno dojść np. od KEN do kawiarenki z drugiej strony. Ludzie chodzą przez trawnik przy domu, bo inaczej się nie da, a już z wózkiem dziecięcym o dojechaniu tam nie ma mowy. Architekt sobie powymyślał, a funkcjonalność żadna!

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Cytad 9 10 miesięcy temuocena: 91% 

   To własnie świadczy o tym, co napisałem: wybrali gotowca z katalogu, wstawili metodą kopiuj-wklej, a dopasowanie do otoczenia zerowe

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Antoni_Misiewicz 8 10 miesięcy temuocena: 33% 

   Czy wygląd tej dzielnicy można jeszcze bardziej zepsuć, Otóż NIE !!! Tu wszystko jest z innej parafii. Kościół, SGGW z tymi budynkami co wyglądają jak hipermarkety, bloki lata 70 lata 90 i te nowe jeszcze gorsze. Nie mówiąc o debilnych pomysłach zwężenia ulic dla rowerzystów. Obrzydna dzielnica.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ursynowianin 7 10 miesięcy temuocena: 17% 

   Myślę, że bardziej to ustrojstwo z cegły tam wadzi aniżeli świeży i schludny budynek

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Adam 6 10 miesięcy temuocena: 18% 

   Wyróżnia się nowoczesnością, nie jest zły. Logiczne, że nowo powstające budynki różnią się od tych starych - nowe technologie, większa powierzchnia przeszkleń - takie są trendy teraz po prostu.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Katarzyna 5 10 miesięcy temuocena: 92% 

   wygląda jak prosektorium.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kri 4 10 miesięcy temuocena: 25% 

   Przy tym kościele nic nie może wyglądać gorzej.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Obserwator 3 10 miesięcy temuocena: 69% 

   No faktycznie zawala dużo miejsca i jest trochę jakby na wyrost, po prostu zbyt duży.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bogna 2 10 miesięcy temuocena: 70% 

   Będzie się wyróżniał dopóki będzie czysty.....a potem jeden wielki brud jak pozostałe i wtopi się w architekturę na dobre :)

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1224 sekundy
  REKLAMA