REKLAMAA1-DPD—01-08—-31-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  Boisko Szkoły Podstawowej nr 323 im. Polskich Olimpijczyków

  Boisko Szkoły Podstawowej nr 323 im. Polskich Olimpijczyków (SK)

  Kolejna odsłona gorącego sporu o likwidację klas sportowych w Szkole Podstawowej nr 323 im. Polskich Olimpijczyków. Rodzice dostali wsparcie ze strony kuratorium. Dzielnica zapewnia, że dzieci nie stracą na zmianach organizacyjnych.

  Kilka dni po tym, gdy radni z komisji edukacji podjęli uchwałę wzywającą dyrekcję szkoły przy ul. Hirszfelda oraz zarząd dzielnicy do rozmów z protestującymi rodzicami likwidowanych dwóch klas sportowych, zorganizowana została w tej sprawie wideokonferencja. Rodzice mieli okazję głośno powiedzieć o obawach, co do dalszego kształcenia sportowego swoich dzieci.

  Przypomnijmy, dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 323 im. Polskich Olimpijczyków bez konsultacji z rodzicami zdecydowała o rozwiązaniu dwóch klas akrobatycznych ze względu na spadek liczby uczniów poniżej minimum. Rodzice zaprotestowali, powołując się na dobro dzieci. Pod petycją w sprawie pozostawienia klas podpisało się prawie 500 osób.

  Rodzice: "Nie wierzymy w zapewnienia"

  Podczas wideokonferencji, która miała zastąpić konsultacje, kilka dni temu rodzice dostali zapewnienie od burmistrza, że zmiany nie pociągną za sobą strat godzinowych, ani też jakościowych.

  - Uczniowie będą mieli tak samo jak dotychczas tygodniowo 6 godzin gimnastyki, tylko w formie zajęć dodatkowych i co ważne jest już zapewnienie, że będą się one odbywały w hali Ursynowskiego Centrum Sportu i Rekreacji - mówi Robert Kempa.

  Dla rodziców to krok w dobrym kierunku, ponieważ wcześniej władze twierdziły, że zajęcia będą się odbywać w szkolnej sali gimnastycznej, gdzie czasami jednocześnie musi ćwiczyć kilka klas. Jest jednak, małe "ale". 

  - Niestety my do końca nie wierzymy w te wszystkie zapewnienia. Łatwiej jest bowiem wyrugować zajęcia dodatkowe niż lekcje, które są w grafiku, dlatego będziemy walczyć dalej - zapewnia Anna Rokicińska, która podczas wideokonferencji z urzędnikami reprezentowała likwidowaną klasę 4c.

  Kuratorium zatwierdza i... krytykuje

  Dwa dni po wideokonferencji oraz po tym jak mazowieckie kuratorium zaakceptowało arkusz organizacyjny podstawówki nr 323 na rok szkolny 2020/21 - uznając, że jest on zgodny z prawem oświatowym - sprawa likwidacji klas wydawała się przesądzona. Wówczas do rodziców dotarła wiadomość, która dodała im wiary, że nie wszystko jeszcze stracone.

  To samo mazowieckie kuratorium napisało do burmistrza Ursynowa pismo, w reakcji na interwencję ursynowskiego radnego PiS Mateusza Rojewskiego oraz posła Solidarnej Polski Sebastiana Kalety.

  Kurator oświaty jest przeciwny arbitralnym decyzjom organu prowadzącego szkoły w zakresie zmian organizacyjnych polegających na rozwiązaniu dotychczasowych zespołów klasowych bez wsłuchania się w oczekiwania rodziców i uczniów.

  Pragnę podkreślić, iż nigdy nie popierałem decyzji władz samorządowych, w których interes  ekonomiczny jest  ważniejszy od  najlepiej pojętego interesu dzieci i młodzieży.

  - napisał do Roberta Kempy mazowiecki wicekurator oświaty Krzysztof Wiśniewski. 

  Protestujących rodziców te słowa zachęcają do dalszej walki o zachowanie klas sportowych na dotychczasowych zasadach.

  - Nie poddamy się. Przyjmujemy do wiadomości, że burmistrz jest odporny na argumenty, że jak mu nie pasują, to się na nie obraża, wyśmiewa i lekceważy. Ale warto, aby pamiętał, że to my jako mieszkańcy, go zatrudniamy i chodzimy do urn głosować - mówi Anna Rokicińska.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 20

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~henia 3 miesiąc temuocena: 75% 

   Jakoś władzy umknęła kwestia praw nabytych(???chyba można to tak nazwać) uczniów tych klas. Cztery lata dzieciaki tyrały ponad siły, normalny program plus program sportowy, wielu z nich od przedszkola. I nagle dorośli zdecydowali , że im się to zwyczajnie nie opłaca, ze zbyt wiele kosztuje szkołę i samorząd ich pot i rezygnacja z wielu przyjemnosci na rzecz inwestowania w sport. Straszny cynizm.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmak 2 2 miesiące temuocena: 87% 

   Kempie wydaje się, że jest nieomylny. Ten gość nigdy nie przyzna się do błędu. A takim błędem jest min. dyrektorka SP323 za czasów której ta szkoła bardzo stracila w poziomie nauczania. Ale Kempa idzie w zaparte...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Absmak 1 2 miesiące temuocena: 83% 

   Moim zdaniem to ogólnie dyrektorami szkół są albo ustawieni politycznie albo dobrzy piarowo.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3319 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni—01-08—-31-08-2020