REKLAMAA1-BOBOWOZKI-(X2)-04-02----03-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 lutego 2019, 11:04 komentarzy 243

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  REKLAMA

  Park Jana Pawła II zamiast służyć dzieciom, służy głównie psom - alarmowała nasza czytelniczka. Jej zdaniem właściciele czworonogów są nieodpowiedzialni - pozwalają psom wchodzić na trawniki obsadzone kwiatami. Nierzadko zwierzęta chodzą tam bez smyczy. List czytelniczki wzbudził mnóstwo emocji. Dziś publikujemy odpowiedź jednego z właścicieli psów, który broni ich prawa do korzystania z parku. 

  Przeczytałem właśnie Państwa artykuł o psach w parku. Pytanie: a gdzie pies ma pobiegać? Miały być na Ursynowie wybiegi dla psów (chyba trzy) jest jeden, cały zabagniony. Wszędzie powstają placyki zabaw dla dzieci, plenerowe siłownie, boiska, parki, a co ze zwierzakami? Nic.

  Ja, tak jak większość, płacę podatki i nie potrzebuję miejsca dla dzieci i seniorów, ale nic nie można z tym zrobić. Wszędzie biegające i wrzeszczące dzieci, których nikt nie pilnuje, bo opiekunowie mają lepsze rzeczy do roboty. A poza tym dzieci nie wolno stresować...

  Pytam się, kiedy w końcu zostaną zrealizowane obietnice dla "psiarzy"? Nie chodzi o nie wiadomo jak wielkie wybiegi. Po prostu kawałki ogrodzonego terenu. Nie musi być torów przeszkód - wystarczy kawałek przestrzeni, aby pies mógł chwilę pobiegać bez ryzyka wpadnięcia na dziecko lub pod samochód. Czy biorąc pod uwagę koszty przygotowania placów zabaw i parków, naprawdę wielkim problemem jest wydzielenie kawałka trawnika dla psów?

  Jestem pewien, że gdyby było kilka placyków dla psów, większość z nas nie chciałaby wchodzić w konflikt ze wszystkimi i dodatkowo bać się o swojego kompana. Po prostu poszlibyśmy na kawałek zamkniętej przestrzeni i wszyscy byliby szczęśliwi. Nikt nikomu nie wchodziłby w drogę, ale trzeba byłoby pomysleć o wszystkich, a nie tylko o czubku własnego nosa. "To mnie ma byc dobrze i resztę mam w d...".

  Tak samo jak babcia z wnukiem, tak samo ja mam prawo korzystać z parku i mój pies też. Więc może warto wytyczyć przestrzeń dla każdego? W parku Jana Pawła II jest placyk zabaw dla dzieci, jest boisko, jest siłownia, są ławeczki dla emerytów. Może więc niedużym problemem byłoby ogrodzenie kawałka trawnika z przeznaczeniem dla psów? Może wówczas pani emerytka nie musiałaby się martwić o kwiatuszki? Może Państwa redakcja ma siłę przebicia i mogłaby w tej sprawie interweniować w urzędzie?

  Z budżetu partycypacyjnego miało powstać kilka wybiegów dla psów, jest jeden na cały Ursynów. Ile jest placów zabaw dla dzieci, siłowni plenerowych z których prawie nikt nie korzysta albo boisk do gry?

  Prośba o pomoc: Dajcie żyć psom z Ursynowa! Dajcie im kilka miejsc, niech to będzie nawet tylko 10 na 10 metrów w kilku miejscach, bo gdzie my się z psiakami mamy podziać? Pies musi się czasami wybiegać, tak jak dziecko.

  Może dla równowagi wprowadzić obowiązek wyprowadzania dzieci tylko za rękę? Zamknąć place zabaw i boiska? Może wówczas ludzie zrozumieją potrzeby psów. To nie są pluszowe zabawki, też potrzebują ruchu.
  Rozumiem potrzeby rodzin, babć, dzieci. A czy oni są w stanie zrozumieć nas i naszych podopiecznych? Czy w końcu urząd dzielnicy to zrozumie?

  Korzystając z okazji, jeszcze jedno, tym razem w kierunku "psiarzy". Na Boga, sprzątajcie po swoich podopiecznych, to nikomu nie przynosi ujmy, a wszystkiem będzie lepiej. Ile razy widzę właścicieli, zwłaszcza mniejszych psów, którzy udają, że ich pies nie robi kupy. To naprawde samo nie znika!

  Szanujmy się wszyscy i wszyscy dbajmy o wspólną przestrzeń życiową. Ona nie jest dla wybranych i nie tylko wybrani mają prawo z niej korzystać.

  Czytelnik (dane do wiadomości redakcji)

  ********************************************

  Zamieszczony tekst jest osobistą opinią autora. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za powyższe stwierdzenia. W dziale "Opinie" lub "List czytelnika" publikujemy stanowiska mieszkańców i instytucji, które wnoszą cenne uwagi do debaty na dany temat. Zachęcamy do komentowania i nadsyłania własnych opinii: redakcja@haloursynow.pl.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 902

  • 521
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 82
   PRZYDATNY
  • 29
   OBOJĘTNY
  • 31
   NIEPRZYDATNY
  • 88
   WKURZONY
  • 144
   BRAK SŁÓW

  243Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~bizon 243 8 dni temuocena: 100% 

   Niestety, publikacja kolejnych 'listów do redakcji' poza zajęciem potencjalnych czytelników zapełnianiem jakąś treścią strony redakcji nie wniesie do sprawy niczego.

   Edytowany: 8 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Klementyna 242 17 dni temuocena: 41% 

   Psów nie powinno hodować się w mieście w bloku. Psy powinny mieszkać na wsi blisko pól. I pilnować owiec albo krów. Psy do miasta ewidentnie nie pasują.

   Edytowany: 16 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bobasek 241 9 dni temuocena: 25% 

   Krótko i zwięźle. Popieram w 100%. W głowie się poprzewracało co niektórym. Terroryzują innych i zabrudzają odchodami swoich pupili. Owszem są osoby, które sprzątają, ale nadal dzieciaki mogą wytarzać się w gównie. Poza tym większość ras nie nadaje się do miast! Karać za zasmradzanie miasta, psy na smyczy...

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 1 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~polnik 240 20 dni temuocena: 54% 

   blokowisko to nie jest optymalne srodowisko dla psów, jak masz własna działkę to tzrymaj pieski a jak masz 60m mieszkanie to proponuje rybki, chomika......

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~HI 239 18 dni temuocena: 57% 

   Albo bakterie . . . :)

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 4 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~o_n_a 238 20 dni temuocena: 71% 

   jestem posiadaczką psa i przyznaję, że masa właścicieli jest dużo głupsza od swoich czworonogów. I to jest szkodliwe dla całej populacji. Natomiast głupotą kompletną było dla mnie zamknięcie lasu kabackiego na spacery z psem. Nie potrafili wyegzekwować żeby właściciele chodzili w lesie z psami na smyczy, więc zamknęli las na spacery z psem. A rowerzyści zapitalają tam jak na marszałkowkiej, że spacerowicze w pośpiechu wskakują na drzewa i to jest ok. Żenada.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jack 237 10 dni temuocena: 50% 

   rowerzyści nie atakują saren, które czasami widuję w Lesie Kabackim

   Edytowany: 10 dni temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Milona 236 20 dni temuocena: 77% 

   Do EX. Mam bardzo dużego psa i po nim sprzątam, to kwestia kultury osobistej a nie wielkości psa. Mam to szczęście, że mam domek, duży ogród, ale i tak wychodzę ze swoim psem na spacer. W miejscach publicznych nie spuszczam, go ze smyczy, jak ma się wybiegać, to okolice lasu, pól - podjeżdżam samochodem. Kwestia chęci. Nie ma obowiązku posiadania psów i każdy kto się na psa decyduje powinien się zastanowić, że po pracy trzeba szybko wrócić do domu, że po imprezie i tak rano trzeba wstać, żeby iść z psiakiem na spacer. Wakacje z psem, to cała logistyka, gdzie można z nim pójść i tak jak przy moim to muszę wynająć domek, bo kwatera nie wchodzi w grę. Pies to radość, obowiązek i koszty. Jest taki program, dziesięcioro szczeniąt, powinien być obowiązkowy dla każdego kto chce mieć psa, a nigdy wcześniej nie miał. . Pies to styl życia. W blokach powinny być trzymane tylko pieski do kolan. Żadnych labków, owczarków, czy ras bojowych. Zwierze, tak jak człowiek potrzebuje przestrzeni.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~robko 235 20 dni temuocena: 59% 

   Powinien być zakaz trzymania psów w miastach. Psy na wieś lub do domów jednorodzinnych. Jak ktoś trzyma dużego psa w bloku to powinni go zamknąć za znęcanie się nad zwirzętami.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~EX 234 20 dni temuocena: 63% 

   Problem jest oczywisty. Jeszcze nigdy nie widziałem właściciela dużego psa, który posprzątałby po swoim psie. Pytanie jak to zrobić skoro kupa wielkości 5 piłek tenisowych? Jeśli ktoś trzyma psa w domku jednorodzinnym, lub na wsi to musi takiemu psu zapewnić kojec o wielkości minimum 30 metrów kwadratowych, bo inaczej jest to znęcanie się nad zwierzęciem. To ja się pytam jak te psy, które żyją w mieszkaniach 20-25 metrów lub większych, ale gdzie są przecież meble, łóżka i inne ludzkie przedmioty, które zmniejszają wielkość mieszkania? Przecież to też jest znęcanie się nad zwierzętami. Rozwiązaniem byłoby uregulowanie możliwości posiadania dużego psa, jeśli mieszka się w mieszkaniu. Uważam, że jeśli ktoś mieszka w mieszkaniu, powinien trzymać rasę psa, która nie rośnie większa niż 10 kg, głównym powodem jest, że trzymanie dużego psa w mieszkaniu to po prostu znęcanie się nad psem, drugim powodem jest możliwość posprzątania po psie, mały pies produkuje kupy, które można zmieścić w rękę.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~partycja 233 20 dni temuocena: 44% 

   No tak, w schronisku będzie mu lepiej. Nie moja wina, że jedni ludzie bezmyślnie rozmyślają psy, a inni , kierowani trochę większą wrażliwością, niż ci, co tylko nad własną rodziną czy gatunkiem zapłaczą, dają im dom inny niż schroniskowy boks. Bez względu na metraż własnego mieszkania

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Calmwater 232 20 dni temuocena: 60% 

   Widzisz, niby racja, ale... Pies, mały czy duży, musi się wybiegać, spożytkować energię, żeby nie zaczął niszczyć/stwarzać problemów behawioralnych (szczególnie ważna w przypadku dużych psów). Musi mieć też możliwość eksploracji (czyli zabawy w innym miejscu niż swój kojec) raz na jakiś czas - czyli trzymanie psa nawet w dużym kojcu przez całe życie to dalej znęcanie się nad zwierzęciem. A duże kupy = łopatka i worek; Chciałeś takiego pieska, to musisz się z tym uporać! Wracając do potrzeby ruchu - w Polsce wygląda to tak: Las, pola, park? Pies ma być na smyczy i najlepiej w kagańcu i basta! Czyli prawo samo zwiększa ryzyko "odbić" u czworonogów, stojąc w sprzeczności z ich potrzebami! W Anglii psy biegają bez smyczy niemal wszędzie (mają wstęp nawet do części pubów, choć na smyczy) i jest ok, ale właściciele są bardziej odpowiedzialni... Dajmy czworonogom więcej swobody, ale i wymuśmy odpowiedzialne zachowanie na ich właścicielach, a wszyscy będą zadowoleni!

   Edytowany: 18 dni temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~~~ Patrycja 231 20 dni temuocena: 0% 

   przez tyle lat widziałem że psy się rozmnażają same . Ty mnie zaskakujesz że robią to z ludźmi. Pewnie robią to dlatego że z nimi mieszkają . Weterynarz z miasta opowiadał mi kilka lat temu że to się często zdarza . Myślałem że żartował ale.........

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aldona 230 20 dni temuocena: 57% 

   jako właścicielka psa odpowiadam za to by nikomu nie przeszkadzał,szczekał,paskudził,był agresywny i tego samego oczekuję od innych,w tym opiekunów dzieci.Większej kontroli,by: dzieci nikomu nie przeszkadzały,głośno krzyczały zaburzając spokój tego miejsca,śmieciły albo załatwiały inne potrzeby,zachowywały się tak by nie przestraszyć psa czyli;podjeżdżały ,lub podbiegały prowokacyjnie co często się zdarza.

   Edytowany: 9 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dominika 229 20 dni temuocena: 63% 

   Najlepiej pozbyć się dzieci a psom pozwolić na wszystko, włascicielko psa. Pobądź nieco w parku i poobserwuj jak zachowuja się psy i ich wlasciciele. Pewnie jesteś także wśród tych, ktorzy udają że nie widzą, jak ich pies właśnie paskudzi na trawnik albo obszczywa ławkę, aby potem głośno domagać się praw dla swoich psów. Ja psy lubię ale tam, gdzie można ze spokojem z nimi spacerować, nie jest to na pewno miasto, blok wielomieszkaniowy itp. Jeden z moich sąsiadów zamyka psa na noc na balkonie, pies wyje całą noc!! Drugi zamyka psa w mieszkaniu gdy wychodzi do pracy i pies cały ten czas szczeka. Na zwrócenie im uwagi udaja, że nie wiedzą o czym mówię, albo --- "Taki spokojny piesek, jak on może pani przeszkadzać". Nie dociera do nich, ze pracuję na zmiany i często muszę po prostu spać w dzień. Gdzie moje prawa w tym wypadku? Nawet do parku wyjść nie mogę, bo wszędzie te psy.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 15 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~do Dominika 228 20 dni temuocena: 58% 

   Dominika,wręcz przeciwnie.Omijam ławki i wypielęgnowane klomby.Psa spuszczam tam,gdzie nie będzie nikomu przeszkadzał i nikogo nawet nieświadomie straszył chociażby tym,że jest duży.Ale oczekuję kultury od innych.Uważam,że jeśli ja mogę dbać o komfort innych,inni też powinni o mój.Moja radość z posiadania psa jest radością własną tak jak i uroki macierzyństwa mam zbyt rozbrykanych dzieci.Kij ma zawsze dwa końce.Jeśli wymaga się od psiarzy,oni też mogą wymagać od innych

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 7 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kika 227 9 dni temuocena: 0% 

   Porównanie psa do dziecka to w głowie ma się siano. Dramat jak czyta się takie idiotyzmy zapewne starej panny...

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 0 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Asddf 226 20 dni temuocena: 42% 

   Proszę bardzo aby psiarze przestali się domagać ale zorganizowali się i zdobyli fundusze - nawet urzędowe ale trzeba to załatwić i dopilnowali organizacji wybiegów bo to w ich interesie i nikt nie będzie za nich tego robił. Poza tym idąc tym tokiem myślenia to pijaczyny tez mogą protestować ze maja ochotę nachlac sie w miejscu publicznym lub palacze ze nikt im nie będzie bronił jarac fajek gdzie im sie podoba!

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ech 225 20 dni temuocena: 40% 

   Odczepcie się od psów!! Mają prawo biegać po parku. Pilnujcie lepiej swoich dzieci

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sisio 224 9 dni temuocena: 0% 

   Ale głuupek nad głupkami. Inny komentarz jest bez sensu. Bo bałwan nic nie rozumie...

   Edytowany: 9 dni temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hudey 223 20 dni temuocena: 75% 

   Do psiarzy: sprzatajcie gówna po swoich pupilach, a nikt nie będzie miał pretensji że pies biega po parku. I jeszcze ten durny tekst "panie on nie gryzie", dyscyplinujące swoje psy i pamiętajcie o jednym: pies nigdy nie jest ważniejszy od człowieka.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~J. 222 20 dni temuocena: 43% 

   Jest tak samo ważny jak człowiek. Kiedyś to zrozumiesz

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 9 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Partycja 221 20 dni temuocena: 78% 

   Dla niejednej starszej osoby zapomnianej przez swoją rodzinę, pies zdecydowanie jest ważniejszy niż człowiek. Bo tylko pies okazuje jej miłość i przywiązanie. A sprzątać trzeba. nie tylko kupy po psach, ale także wszystkie śmieci, które tym "ważniejszym " od wszystkiego ludziom ciężko zanieść do kosza 20 metrów dalej. Zad za ciężki? Czy rozrzucone pety, opakowania po czipsach , flachy po piwsku i słodzonych napojach to są ozdoby nie śmieci?

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tuon 220 20 dni temuocena: 0% 

   Dla mnie jest

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pani bez pieska 219 20 dni temuocena: 36% 

   Miejsce w parku powinno być I dla dzieci I dla babć I dla zwierząt takrze psów. Jednak psy, koty czy inne zwierzęta domowe powinny być zdrowe (odrobaczone itp.), na smyczy lub w kagańcu, właściciele powinni dbać o zdrowie swoich zwierząt I chodzić z nimi na spacery, ale te ostatnie podobnie jak ludzie nie mogą załatwiać swoich potrzeb fizjologicznych na środku chodnika czy trawnika. Sama mam dziecko, które szaleje z radości gdy może pobiegać sobie po parku I z tego samego względu co zwierzęta domowe I ich właściciele powinno to robić jak najczęściej. Staram się je pilnować I nie korzystam w tym czasie z mediów społecznościowych a 500+ nie dostaję chociarz płacę podatki, za żłobek też płacę ( słono) bo nie ma miejsca w państwowym a do pracy iść muszę bo z pensji męża się nie utrzymamy a pozatym zwyczajnie chcę pracować. Błagam nie odgradzajcie miejsc dla psów I ludzi bo parków I zieleni jest w Warszawie poprostu zbyt mało by wyglądały jak plaże nad Bałtykiem w szczycie sezonu.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pani z pieskiem 218 20 dni temuocena: 25% 

   Radzę popracować nad ortografią, bo jak Pani pracodawca to przeczyta może być w szoku. Wtedy żłobek nie będzie potrzebny. No chyba że nie pracuje Pani w dziedzinie związanej z myśleniem.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 2 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fifi 217 20 dni temuocena: 100% 

   Strefy dla psów powinny być wytyczone w parkach. Babka wpuscila psa na plac zabaw na moją uwagę odpowiedziała- bo tu jest piasek. Myślenie nie boli.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Annis 216 21 dni temuocena: 57% 

   Osobiście wolę pieski niż nieokiełznane dzieciaki, które nie są uczone zasad bycia w miejscu publicznym a zachowują się jak dziki, którym wszystko wolno. Rodzic nie zwróci uwagi bo dzieciak to teraz 500+. TO JEST PINIĄDZ.

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Onufry 215 20 dni temuocena: 40% 

   A co to teraz dzieci stały się wyborcami pisu? I tak z rozpędu trzeba gadać, że są wredne i niewychowane? A najlepiej to porównać ich posiadanie do posiadania psa. Świat dziwaczeje, bo człowiekowi poprzestawiały się priorytety życiowe i najważniejsze stało się żeby mieć zamiast być.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 4 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hudey 214 20 dni temuocena: 61% 

   Tylko że te pieski nie będą pracowały na twoją emeryturę Annis...

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 11 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hela 213 21 dni temuocena: 47% 

   płacą podatki za psa to proszę wydzielić place dla psów i ogrodzić i po problemie

   Edytowany: 20 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kl 212 21 dni temuocena: 73% 

   A płacą?...

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zer 211 20 dni temuocena: 90% 

   Przepraszam, jakie podatki od psa???

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fre 210 21 dni temuocena: 47% 

   Gdzie ma pan pobiegać z pieskiem? Odpowiedź: na wsi. Miasto jest dla ludzi.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ekonomista 209 21 dni temuocena: 57% 

   Bardzo słuszna uwaga.Kocham psy,ale go nie mam bo w m i e ś c i e nie ma na to warunków.Właścicielom psów wydaje się że wszyscy muszą ich rozumieć. A może Oni by zrozumieli,że tak duża ilość psów w blokach mieszkalnych jest uciążliwa!!!!

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 28 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tynf 208 21 dni temuocena: 49% 

   Głupi, powtarzany w kółko przez niektórych tekst. Miejsce psów jest tam, gdzie są ludzie. W mieście również. Może jeszcze napisz, że miejsce roślin jest na wsi, a w miastach te durne drzewa tylko zajmują przestrzeń, na której kolejny betonowy kloc można by ustawić.

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 23 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gość3 207 21 dni temuocena: 88% 

   W parkach należy wyznaczyć miejsca na psie toalety - są np. w Lozannie w parku koło Katedry - ok 2,5x1,5m ogrodzone z trzech stron murkiem i tam właściciele prowadzają na smyczy swoje pieski . Za zanieczyszczanie parku w innych miejscach są mandaty , na widok psa zanieczyszczającego trawnik /ścieżkę uwagę zwracają inni spacerowicze i w przypadku braku reakcji chętnie dzwonią na policję - i nikt nie nazwie ich donosicielami - dbają przecież o wspólne dobro - taki szwajcarski model społeczeństwa obywatelskiego. A w Polsce trochę za mocno niektórym weszło w krew "sobiepaństwo" , pieniactwo , i patrzenie tylko na czubek własnego nosa - dlatego mama jak mamy...

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jj 206 21 dni temuocena: 54% 

   Nie dziwcie się paniusiom od piesków, które porównują je do/wywyższają nad dzieci. Przeważnie są to samotne, sfrustrowane osoby, którym nie ułożyło się życie osobiste, nie mają rodzin, dzieci.. Na te biedne psy przelewają wszystkie swoje uczucia. Stąd gloryfikowanie psów i ostra krytyka dzieci, podyktowana zazdrością i sfrustrowaniem.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Serio 205 20 dni temuocena: 54% 

   No widac ze mozgu to ty slabo uzywasz!!nie tylko paniusie normalni ludzie tez maja psy!!porownuja bo to prawda dzieciaki biegaja,krzycza itd itp. Czesto rodzic na lawce w telefonie.wzajemny szacunek o to chodzi ludzie powinni szanowac i ludzi i zwierzeta wtedy kazdemu zylo by sie lepiej i az milo by sie chodzilo na spacery do parku.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 7 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zdrowy rozsądek 204 21 dni temuocena: 76% 

   ludzie, zauważcie, że w tekście jest prośba o sprzątanie po psach, bo zaniechanie tego obowiązku jest szkodliwe dla wszystkich, dla "psiarzy" i psów również poza tym nigdzie nie ma mowy o bieganiu psa luzem np. po parku jest za to mowa o współżyciu w zgodzie i z poszanowaniem innych, w tym tych z psami czy na prawdę takim problemem jest przeczytanie kilku zdań ze zrozumieniem? czy nie można spróbować znaleźć rozwiązania zamiast tworzyć mury, bariery, pluć jeden na drugiego? ludzie zastanówcie się trochę nad sobą, zmieńcie trochę siebie, bezinteresownie, bez wskazywaniem palcem innych, może wówczas da się żyć... razem

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SENIOR 203 21 dni temuocena: 71% 

   Czytasz tekst i wychwytujesz z niego jedynie sens sprzątania po psach? Przeczytaj raz jeszcze proszę i po chwili refleksji zapewne dotrą do Ciebie inne problemy poruszone w zamieszczonym przez Redakcję tekście. Podpowiem: kwestia wybiegów dla psów, ich wielkości, zobowiązań dzielnicy wobec właścicieli psów, BP, relacji: ludzie - dzieci - właściciele psów (też ludzie, ale czasami zapatrzeni w swoje czworonożne cudeńka, że nie dostrzegają innych - w więc również kwesta bezpieczeństwa i wolności), wychowania i tolerancji. Przeczytaj tekst raz jeszcze dotrze do Ciebie z lektury tekstu nie tylko "kupa".

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 22 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SENIOR 202 21 dni temuocena: 73% 

   Chcesz zabrać psa do parku - zrób to, ale tylko na smyczy. Chcesz spacerować z psem po parku - zrób to, spaceruj, ale jedynie wyznaczonymi alejkami. I w czym problem ... w tym, że ludzie nie chcą akceptować Twojej wolności kosztem swojej wolności i bezpieczeństwa? Chcesz żeby piesek biegał sobie po grządkach i kwiatkach - kup ogródek, posadź kwiatki - wypuść pieska na ogrodzony przez Ciebie teren, niech sobie kopie doły i załatwia się, gdzie ma potrzebę i ochotę. Zabierz pieska do parku dla piesków, pojedź za miasto na łąki, ale od parków wara! (niedługo z zadeptanych Łazienek Królewskich zrobicie Psią Górkę). Wasza wolność kończy się tam, gdzie kończy się moja wolność. Grzejecie temat do granic wytrzymałości a potem dziwicie się, że jacyś zwyrodnialcy i bandyci trują zwierzęta, podkładają "metalowe pasztety" albo strzelają do biednych zwierząt. Zamiast walczyć ze wszystkimi uszanujcie prawa innych. Do parku weź ze sobą psa TYLKO na smyczy. Nie każdy musi kochać Twojego psa tak jak Ty.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 51 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~... 201 21 dni temuocena: 14% 

   czytaj ze zrozumieniem seniorze

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 5 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SENIOR 200 21 dni temuocena: 80% 

   Dopóki nie ma ogrodzonych wybiegów dla zwierząt psy w parkach trzymajcie na smyczy.

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 39 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pytająca 199 21 dni temuocena: 26% 

   A może tak zamienić słowo pies na słowo dziecko? W końcu nie każdy je musi lubić, a bywają nie mniej dokuczliwe...

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 6 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tynf 198 21 dni temuocena: 30% 

   Do kogo piszesz per "wy"? Że niby ogół właścicieli psów jest jakiś jednorodny i do tego same czarne charaktery? Skąd ta nieumiejętność otwierania głowy? Jeśli co dziesiąty senior zachowuje się jak naburmuszony władca udzielny okolicy, to mam uznać, że cała ta (twoja) część społeczeństwa to "wredne dziady" i do tego jeszcze na przykład napisać ci: nie dziw się, że was okradają "na wnuczka", w końcu człowiek ma prawo się na "dziada" wkurzyć, skoro tacy jesteście?

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 6 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SENIOR 197 21 dni temuocena: 89% 

   do ~ Tynf. Używam z szacunku do ludzi formy Wy, Twój, etc. pisząc z wielkiej litery (portal komentujących nie jest bilateralnym forum sporów, a platformą różnych stanowisk i zdań) ... a Ty przyjacielu mojej kozy powinieneś leczyć kompleksy, nabrać trochę dystansu i lepszej samooceny. Plujesz, obrażasz, cieszysz się z ludzkich nieszczęść, okazujesz wrogość i brak szacunku do osób starszych. Jeszcze chwila a zadam pytanie, dlaczego nieobce Ci są zachowania małego, anonimowego robaczka. Napisz coś mądrego w tematyce problemu a nie kierujesz się uwagami ad personam.

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 17 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SENIOR 196 21 dni temuocena: 84% 

   do ~Tynf. Zdecyduj się grzejąc na komentarzach temat pod jakim nickiem publikujesz komentarze raz piszesz jako ~Tynf, innym razem jako ~Nolan, ~Londres, ~Karp, ~Kaper, ~Typ, ~Kalumnia, ~Mia ... wszędzie ten sam poziom dyskusji, ten sam numer IP komputera.

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 16 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SENIOR 195 21 dni temuocena: 83% 

   do ~Zofia. Skończyły się argumenty merytoryczne, zaczął się hejt ad personam. Brawo dla prostactwa! Nigdy nie przeszkadzają mi zwierzęta, jeżeli są pod opieką ludzi mądrych i odpowiedzialnych (odpowiedzialnych za zwierzęta i otoczenie). Mam dwa psy, które są traktowane jak członkowie rodziny, jednak nigdy nie przyszło mi do głowy absorbować swoimi psami innych ludzi, tym bardziej narażać je i ludzi na niebezpieczeństwo puszczając je w samopas po parku, gdzie spacerują inni z dziećmi. Odpowiadam za swoje psy, nie chcę, aby coś stało się moim psom, nie chcę, aby moje psy wyrządziły krzywdę komuś. I tyle w temacie śmierdząca Zofio (przepraszam ... pachnąca inaczej Zofio)

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~myślicielu 194 20 dni temuocena: 50% 

   "Chcesz spacerować z psem po parku - zrób to, spaceruj, ale jedynie wyznaczonymi alejkami." - hmm ...to w parkach są wyznaczone alejki dla psów? myślałem, że alejka to alejka i nie ma podziału.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ala 193 21 dni temuocena: 54% 

   Miara wartosci czlowieka jest jego stosunek do zwierzat

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~k 192 21 dni temuocena: 54% 

   Moim zdaniem - jego stosunek do innych ludzi.. Znam osoby, roztkliwiające się na d zwierzętami, a wobec innych ludzi..szkoda gadać.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 13 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~grtwq 191 21 dni temuocena: 58% 

   Nie- no jasne że masz prawo! Tylko moje dziecko - też ma prawo. Depcze trawe - ale na njej nie sra. A jak sie zafajda- to zanosi to do domu. Zbjeraj kupy po swoim psie , ciągaj go na smyczy- może być długiej - ale sprzątaj- jak ja po swim dziecku.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~spacerowiczka 190 21 dni temuocena: 44% 

   Psy nie dłubią w nosie i nie rzucają tym w innych.

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 7 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~spacerowiczka 189 21 dni temuocena: 36% 

   Mnie tak nie razi psia kupa jak zamalowana durnymi napisami buda,która kiedyś była sklepem a teraz straszy w okolicy wyjęta rodem z poprzedniej epoki /vide róg Wiśniowej/.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 188 21 dni temuocena: 42% 

   ""Tak samo jak babcia z wnukiem, tak samo ja mam prawo korzystać z parku i mój pies też. '" Owszem masz masz takie prawo,aaaale inni użytkownicy parku mają prawo pozwać cię ,o odszkodowanie za pogryzienie przez twojego pupila.Chyba że pupil jest w kagańcu i na smyczy. Chociaż,dwa lata temu w PARKU SASKIM,taki wieloowocowy,który podobno nigdy nikogo nie ugryzł, poobijał i posiniaczył mi nogę.Mimo że był w metalowym kagańcu. Babcia miała pretensję do mnie że szedłem za szybko,za blisko niej i w czapce z daszkiem.A jej pupil ,akurat nie lubi takich z daszkiem i szybko chodzących.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~J. 187 20 dni temuocena: 33% 

   Widocznie wyczuł złego człowieka

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 1 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~psiara 186 21 dni temuocena: 47% 

   dzieci nie są bogami tego świata,każdy na tym świecie ma swoje prawa-psy też,a jak jakaś dziunia nie zyczy sobie aby jej dziecko bawiło się w psich odchodach to niech trzyma je w domku.pies ma też prawa,co jest zapisane w ustawie o ochronie zwierząt

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~z życia psiarza 185 21 dni temuocena: 69% 

   Trudno wytłumaczyć psu,by nie sikał na krzaczki i kwiatki,zwłaszcza jeśli swoje ślady zapachowe zostawili tam jego pobratymcy.Niewygodnie wymija się rozbrykane dzieci i ludzi karmiących gołębie.Ci ostatni mają pretensję,że obecność psa straszy ptaki.A jednak park jest dla wszystkich i musimy nauczyć się korzystać nieinwazyjnie ze wspólnej przestrzeni razem

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dfgjh 184 21 dni temuocena: 65% 

   poki co w prawie 40 letnim zyciu, majac kilka psow, powiem jedno - pies mnie nie zdradzil nigdy. Przyjaciel od poczatku do konca, na dobre i na zle. Co do ludzi, coz, niech sobie kazdy sam odpowie jak to wyglada. Jak ktos traktuje psa jak kundla co mu sie placze pod nogami, to jest zwyrolem, i tyle w temacie - do psychiatry, a nie na fora internetowe wypisywac kocopoly. Kilka razy juz widzialem jak pies bawiac sie wylecial na ulice prosto pod kola samochodu, niestety zaden tego nie przezyl. Jestem totalnie za aranzacja miejsca na wyprowadzanie psow, 10x10 metrow to stanowczo za malo, spokojnie mozna znalezc wieksze nieuzyte place na kazdej dzielnicy. No ale wiadomo, to sa miejsca pod developerke i zarabianie grubych milionow, a nie zeby kundle mialy gdzie pobiegac. A durne spoleczenstwo jeszcze przyklasnie takiej ideologii.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad 183 21 dni temuocena: 38% 

   tez należysz do tego durnego społeczeństwa.Ty "mądry",chcesz "swojego" a ta "durna" reszta,"swojego"

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~świadomy 182 21 dni temuocena: 83% 

   Jak może być dobrze na świecie, skoro coraz więcej ludzi, którym wszyscy i wszystko przeszkadza. Najlepiej by było to wszystko wytruć, byle tylko mnie to nie dosięgło. I gdyby tak się stało, jestem święcie przekonany, że za jakiś czas ten człowiek zaczął by tęsknić za drugim człowiekiem, za ptaszkiem za oknem, za pieskiem na trawniku itd.,itd. Dlaczego dziś nie potrafimy się nad tym zastanowić? Bo ulegamy dziwnym teoriom, którym zamiast się przeciwstawiać, głupio popieramy. Skoro te zwierzęta zaistniały w przestrzeni, to znaczy, że mają też swoje znaczenie. Jakie? Poczytaj a się dowiesz i nie bądź bezmyślną papugą. Pozdrawiam kochających świat zwierząt i roślin.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kris56 181 21 dni temuocena: 31% 

   Jak autor taki obrażony że z pieskiem nie może spokojnie spacerować to niech się wyprowadzi za miasto i będzie miał komfortową sytuację a w mieście trzymanie psa w ciasnym mieszkaniu to sadyzm i może nad tym się powinien zastanowić a nie mieć pretensje do dzieci

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rilla 180 21 dni temuocena: 100% 

   Ja się wyprowadziłam.I żałuję.Nie raz widziałam dzieci,które drażniły mojego psa.Wchodziły na część prywatną,waliły kijem w ogrodzenie.Nie raz znajdowałam kamienie.Pies szczekał.Zdaniem "opiekunów" nie powinien bo to dzieci.Mogą się przestraszyć.Jak widzisz nie jest to kwestia miejsca zamieszkania

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 13 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rob 179 21 dni temuocena: 50% 

   Tylko patrzeć jak "napływowi warszawiacy" zażądają wybiegów dla trzody chlewnej i poustawiania grzęd dla drobiu w parkach.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dawid 178 21 dni temuocena: 48% 

   Jak w ogóle można równoważyć dobro dziecka i psa? Czy niektórzy miłośnicy zwierząt już kompletnie odlecieli? Dzieci to nasza przyszłość, nasza i całej ludzkości, pies z to mimo wszystko zawsze tylko pies.Jest kaprysem człowieka i nie można wymagać, żeby cała społeczność dbała o psie wygody

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marian 177 21 dni temuocena: 100% 

   Ale nikt tu nie równa dziecka z psem. Autorka listu nie żada takiej samej ilości wybiegów ile placów zabaw. Druga sprawa to nie jest zrównywanie praw dziecka z psem tylko jednego dorosłego do drugiego dorosłego co najwyżej.

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 14 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~J. 176 20 dni temuocena: 0% 

   Każda istotę żywa szczególnie tak inteligentna jak pies można i należy porównywać do człowieka. I gwarantuje że to porównanie raczej dla człowieka nie będzie korzystne.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Matka z dzieckiem i psem 175 20 dni temuocena: 100% 

   Twoje dziecko - twoja sprawa, twoja odpowiedzialność i twoja przyszłość, nie moja. Trudno wymagać, żeby cała społeczność dopasowywała się do cudzych dzieci. Tyle samo mnie obchodzą cudze dzieci, co innych mój pies. Ja dbam o to, żeby mój pies nie absorbował innych ludzi i tego samego żądam od rodziców dzieci, których wrzasków nie mam ochoty słuchać w miejscach publicznych. Przestrzeń publiczna jest wspólna i żadna wyselekcjonowana grupa wrzeszczących przyszłych zbawców narodu nie ma prawa jej zawłaszczać. I tyle w temacie.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mateo 174 21 dni temuocena: 96% 

   Z właścicielami psów jest jak z motorowodniakami na Mazurach. Są normalni, którzy nie uprzykrzają życia innym, są myślący i kulturalni. Są też tacy, którzy uważają się za wielkie paniska, co to nie oni i że w zasadzie to wszystko im wolno i nie mają żadnych obowiązków. Niestety. Problemem w wielu kwestiach jest ludzkie bydło, które powinno mieszkać na osobnych bezludnych wyspach, a nie w zdrowym społeczeństwie.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nolan 173 21 dni temuocena: 75% 

   Tak jest w każdej grupie społecznej. I niemądrze jest patrzeć na ogół przez pryzmat tych najbardziej denerwujących przedstawicieli.

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 6 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Pick 172 21 dni temuocena: 56% 

   Nie moge zrozumiec egoizmu włascicieli psow! W stanach czy w Meksyku pies nie ma wstepu na plaze. Oslabiaja mnie ludzie przyprowadzajacy psy do restauracji lub sklepu. Pytanie do wladcicirli psow , jak idziesz do kibla to bierzesz psa ze soba też , Jak nie , to nie bierz go do sklepu czy restauracji, a szczytem bezczelnosci było jak kobita włozyła psa do wózka na zakupy. Pies co 7 sekund lize swoje genitalia , a potem lize wlasciciela po rekach , po twarzy . Disgusting!!!

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~sceptyk 171 21 dni temuocena: 83% 

   We Włoszech nie ma problemu i psa możesz wprowadzić nawet do sklepu Versace, Prady, do McDonalda, do Pizzeri pana Alessandro czy do restauracji z 3 gwiazdkami Michelina. Tylko że tam szkolenie psa jest obowiązkowe, nie ma kundli, każdy pies który nie jest przeznaczony na profesjonalną hodowlę jest kastrowany/sterylizowany. Jeśli nie weźmiesz psa na szkolenie i nie zostanie nauczony posłuszeństwa to zostaje Ci on poprostu odebrany, nałożona zostaje kara z której się nie wygrzebiesz przez lata i masz zakaz posiadania zwierząt. Tak jest zresztą w całej Europie cywilizowanej. To u nas jest jest kult pitbula i uczenie od małego 'bierz kota'. Polska to kraj debili.

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 20 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~as 170 21 dni temuocena: 48% 

   Ludzie też robią kupy i co, może nie powinni?

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 169 21 dni temuocena: 100% 

   ~as: Robisz kupę na chodniku???

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Matka 168 20 dni temuocena: 100% 

   ~qwr.. Latem widziałam pewnego pana jak robił w "spornym" parku w krzaczkach. Czyli pełna kulturka :) A niedaleko przecież jest bezpłatna toaleta. Ciekawe który piesek potem skorzystał, bo taka kupa to dla niektórych to "przysmak":)

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pytek 167 22 dni temuocena: 100% 

   Co się z Wami drodzy Państwo porobiło? Po lekturze kilku artykułów na tej stronie stwierdzam, że: dzieci kontra psy; samochodziarze kontra rowerzyści kontra piesi kontra rolkarze; ursynowianie kontra WPI; wszyscy kontra Tesco.... mógłbym tak długo - chyba formuła wspólnego, zgodnego mieszkania się wyczerpała.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~art 166 22 dni temuocena: 32% 

   Napisz kiedy i gdzie spacerujesz z tym psem przyjde i pokazesz mi jak bardzo masz mnie w dupie a ja pokaze tobie

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dd 165 22 dni temuocena: 85% 

   Ale przeczytać że zrozumieniem to już za dużo.

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~prawnik 164 21 dni temuocena: 50% 

   Fajna redakcja usunęła wpis o tym, że powyższe może być przestępstwem, ale groźba pobicia pozostała, teraz, to już również redakcja może być pociągnięta do odpowiedzialności karnej, za świadome działanie i nawoływanie do przemocy PS mam zrzuty wpisów, więc kolejne próby usuwania są bezcelowe

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 4 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SENIOR 163 21 dni temuocena: 80% 

   do ~prawnik vel ~zdrowy rozsądek. Od kiedy zapowiedź we wpisie Nr 162 (autorstwa ~art) prezentacji, pokazywania sobie na wzajem jest przestępstwem, lub choćby groźbą karalną, która wzbudza uzasadnione i realne obawy o życie i zdrowie drugiej osoby wobec której kierowane są groźby? "Prawniku" uważaj, czy toTy nie popełniasz deliktu mając wiedzę o "przestępstwie, lub zamiarze popełnienia przestępstwa" i nie zgłaszasz tego odpowiednim służbom. Co do poziomu wpisu i dyskusji ... ok - nie jest górnolotny, ale wpisuje się swoim poziomem kultury i zaangażowania w znaczącą część komentarzy. Ogólnie rzecz ujmując wszyscy robią gówno-burzę zamiast wzajemnie zrozumieć swoje racje i znaleźć kompromis.

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 8 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~prawnik 162 21 dni temuocena: 80% 

   do SENIOR: Art. 190. § 1. Kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. § 2. Ściganie następuje na wniosek pokrzywdzonego.

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SENIOR 161 21 dni temuocena: 56% 

   do ~prawnik vel: ~zdrowy rozsądek. Masz ode mnie plusa, za zrozumienie swojej pomyłki i za przyznanie mi racji w kwestii niebudzącej wątpliwości ... odnośnie tzw. gróźb karalnych. Dodatkowym uznaniem obdarzam Twoje dążenia, do być może, dalszego prowadzenia sporu poprzez zacytowanie "części przepisu" ("części", bo przepis w kwestii naszej dyskusji ma odniesienia do kilku innych zapisów w prawie). Doceniam to i "daję plusa" przy Twoim komentarzu. Mam wieloletnie doświadczenie w kwestiach procedury procesowej i ... proszę, z całym szacunkiem dla Ciebie, powództwo wytoczone w oparciu o wpis ~art'a nie jest do wygrania przez Ciebie (zakładam, że ~art jest rozsądny procesowo, lub będzie reprezentowany przez choćby lekko ogarniętego pełnomocnika).

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 5 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Alicja23 160 22 dni temuocena: 47% 

   Masz psa to twoja sprawa i problem zeby go gdzieś wypuścic i wyprowadzac a nie innych ludzi Wywiez go za miasto gdzieś na pole żeby miał dużo przestrzeni do wybiegania się i nie przeszkadzał innym Nie można porównywać warunków zwierząt do warunków dla ludzi

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sigul 159 21 dni temuocena: 83% 

   gdyby nie ludzie, swiat bylby lepszy

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 20 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~.... 158 21 dni temuocena: 90% 

   "kiedy twój bachor wpadnie pod moje koła roweru", "Życzę tobie z całego serca aby twoje dziecko zaginęło w lesie" "Nie zasługujesz nawet aby być uznaną za człowieka", "mam nadzieję że nigdy się nie rozmnożysz". Dlaczego redakcja na to pozwala? "Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin)"

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 157 21 dni temuocena: 100% 

   ~true_story: Lepiej abym cię nie spotkał jadącego na rowerze po chodniku.

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 156 21 dni temuocena: 100% 

   ~.... Redakcji nie zależy na usuwaniu kontrowersyjnych wpisów, bo gwarantują one rozwój dyskusji i kolejne odsłony reklam, z których ten portal żyje.

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~amo_cane 155 22 dni temuocena: 64% 

   Czytam te nielogiczne wypociny i zaczynam wątpić, czy niektórzy dyskutanci mają IQ wyższe od mojego psa. Teza: "pies męczy się w bloku, a miasto nie jest środowiskiem dla psa" jest tak debilna, że aż boli. Oczywiście według tej "logiki" pies nie męczy się przywiązany łańcuchem do budy, a w schronisku pewnie lepiej mu niż w moim mieszkaniu. Otóż mój pies codziennie przez półtorej godziny biega, a pozostałe dwa spacery są krótsze. Ma pełną miskę i wygodne posłanie. Chodzi ze mną po górach, biega po plażach nad morzem, był dwa razy we Włoszech, Chorwacji, Czarnogórze, Niemczech, Czechach. I jakoś w tych państwach nikt nie ma bólu d... na widok psa. Z psem normalnie wchodziliśmy do restauracji, a nieraz bywało podczas zwiedzania jakiegoś miasta, że odwracałam się i widziałam jak właśnie jakiś przechodzień mojego psa głaszcze. A nie jest to york, tylko 30 kilo psa. Ale pińcetplusy tego nie skumają,

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zbylu 154 22 dni temuocena: 89% 

   a w angli w parku ?

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mela 153 22 dni temuocena: 75% 

   W Anglii we WSZYSTKICH parkach mogą przebywać psy, jednak są wydzielone miejsca w parkach jak place zabaw dla dzieci, miejsca uprawiania sportu czy restauracje, gdzie psy muszą być trzymane na smyczy

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 18 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ElKa 152 22 dni temuocena: 73% 

   W parku nad Potokiem Służewieckim jest niezły plac zabaw dla psów, z tunelami, równoważnią i oczywiście są kosze na psie odchody. Warto tam się wybrać z psem, na pewno się wybiega.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MM 151 22 dni temuocena: 75% 

   Elka, a byłaś tam, widziałaś ten plac. Plac nie jest ogrodzony, przeszkody zostały źle ustawione - dla większych psów za małe przerwy, a dla średnich za duże, nie ma możliwości przestawienia. Plac jest zawsze pusty - chodzę tam codziennie i nie widzę bawiących się i skaczących psów. TEN PLAC TO PORAŻKA.

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zaq 150 22 dni temuocena: 41% 

   Szkoda że w naszym kraju psy mają większe prawa niż dzieci. Dlaczego nie egzekwuje się kagańców, smyczy i narzędzi do zbierania odchodów od właścicieli. Dla właścicieli przydałyby się uprawnienia umożliwiające trzymanie psa w mieście.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sigul 149 21 dni temuocena: 80% 

   a Tobie prawo jazdy na mozg, wtedy moglbys dostac 5 punktow karnych za taka durnote

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 12 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~salcia 148 22 dni temuocena: 79% 

   Nie jestem "psiarzem" i nie z Warszawy,ale problem podobny a dotyczy wspomnianych placów zabaw dla dzieci.Jestem sąsiadem i moja prywatna posesja graniczy z takim "przybytkiem" jak plac zabaw dla dzieci częściowo finansowany przez tak nie lubianą UE z różnych programów. A o co mi chodzi???Z góry przepraszam za niecenzuralne słowa bo to już przechodzi moje możliwości zrozumienia i hałasu jaki z tego miejsca się wydobywa.Tam nie przychodzą "mamuśki" z dziećmi ,że by nauczyć je kulturalnie zabawy tylko te "mamuśki" puszczają to towarzystwo na żywioł a same zajmują się plotkami przez telefon a dzieciarnia wrzeszczy tak od rana do wieczora,a sąsiadów mają gdzieś,nie napiszę dosłownie gdzie ponieważ wyskakuje przestroga o niezgodności z regulaminem,a szkoda

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jerz 147 22 dni temuocena: 48% 

   W Londynie wprowadzanie psów do parków karane jest wysokim mandatem.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MM 146 22 dni temuocena: 67% 

   Ale my mówimy o Warszawie! być może w Londynie (jak to dumnie brzmi) są place zabaw dla psów, u nas niestety albo ich nie ma, albo są źle zaprojektowane

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 10 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Londres 145 22 dni temuocena: 50% 

   Kłamiesz.

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 7 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mela 144 22 dni temuocena: 94% 

   zupełnie niezgodne z prawdą jest to co piszesz, ludzie normalnie chodzą z psami do parków ale wszyscy sprzątają po psie, a w czechach z psem na smyczy można wejść do muzeum, do ogrodu zoo, do każdego parku i większości restauracji, tam piesek dostaje michę z wodą

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 15 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~peeter 143 22 dni temuocena: 38% 

   Pies w mieście? Chore.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qaz 142 22 dni temuocena: 40% 

   TO jest znecanie sie nad zwierzetami. Zamykaja na 20m2 psa na 14 godzin, bez mozliwosci zalatwienia potrzeb. Za te obozy powinni isc w pasiaki te ameby ludzkie.

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 17 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bla 141 21 dni temuocena: 63% 

   Dzieci w miescie? Chore - znecanie sie. Powinno sie zabronic. Dzieci musza sie wybiegac wiec powinny byc odbierane tym w miescie...

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 12 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zetbe 140 22 dni temuocena: 73% 

   Zgoda, pod warunkiem, że pies jest na smyczy i w kagańcu, a właściciel posprząta po swoim pieseczku...

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~true_story 139 21 dni temuocena: 68% 

   To również powinno się tyczyć dzieci, za rączkę przez cały czas w parku aby nie biegały jak wariaci i wpadali na ludzi, deptali kwiatki czy wybiegały na ulicę, sprzątać po swoich dziciach bo brudzą papierami nie wspominając że od czasu do czasu znajdzie się takie co kupci w krzakach bo matka nie chce iść z dzieckiem do domu. Co do kagańca to i przydało by się też i tym dzieciom, bo wrzeszczą i piszczą aż krew z uszu płynie!

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 13 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zula 138 22 dni temuocena: 80% 

   Zgoda-pieski załatwiają swoje potrzeby a właściciel powinien i ma obowiązek sprzątnąć.Dlaczego jednak w parkach odcedzane są dzieciaki gdzie popadnie i mamu nie nie widziałm żeby sprzątnęły po tych srakunach!Wszyscy powinni dbać o czystość!

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AN 137 22 dni temuocena: 87% 

   A też tego nie widuję, a psiarzy - owszem

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zula 136 22 dni temuocena: 59% 

   Zgoda-pieski załatwiają swoje potrzeby a właściciel powinien i ma obowiązek sprzątnąć.Dlaczego jednak w parkach odcedzane są dzieciaki gdzie popadnie i mamu nie nie widziałm żeby sprzątnęły po tych srakunach!Wszyscy powinni dbać o czystość!

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Owczarek 135 22 dni temuocena: 50% 

   Zula, brawo! Trafiłaś w sedno.

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 11 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~shirley 134 22 dni temuocena: 52% 

   Owczarek, chyba jednak trafiła kulą w płot z tym argumentem, skoro ma wizję zbierania dziecięcego moczu- pisze wyraźnie o "odcedzaniu"; osobiście nic grubszego nie widziałam, a młodsze dzieci maja jednak pieluchy w przeciwieństwie do psów!!; poza tym uważam po prostu za niesmaczne, takie skrajnie niehumanistyczne zestawianie w jednym rzędzie dziecka i psa i nigdy takiego zestawienia nie zaakceptuję

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 11 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zenekk 133 22 dni temuocena: 86% 

   Na zachodzie takie wybiegi to norma a na ulicy pies na smyczy i gówna też zbierają po swoich pupilach a u nas po śniegu było widać oba dane chodniki cud miód oj daleko nam jeszcze do zachodu a religii dwie godziny tygodniowo w szkole.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~azs 132 22 dni temuocena: 23% 

   to wypad na zachód

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 6 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jurny Stefan 131 22 dni temuocena: 33% 

   Dla mnie psy niech lataja po calym parku moga szczac i srac gdzie chca zeby byly tylko w kagancach i zeby nikogo nie pogryzly szczegolnie jakiegos dzieciaka.4 a.alea

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~luiz 130 22 dni temuocena: 67% 

   Biedne pieski muszą użerać się w parkach z dzieciakami.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dzwon 129 22 dni temuocena: 78% 

   Parki powinny być wyłącznie dla piesków. Bachory niech siedzą w domach przed tv, konsolami i komputerami. Całkowity zakaz wstępu dzieciaków do parków żeby nie stresowały piesków.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mona 128 22 dni temuocena: 78% 

   dajcie spokoj z tymi dziecmi,,tego pomiotu jest juz za duzo,,..

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mona 127 22 dni temuocena: 89% 

   takie wybiegi powinny byc w kazdym miescie,miasteczku. .

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~babcia Gienia 126 22 dni temuocena: 66% 

   Tworzenie wybiegów nic nie da szkoda pieniędzy. Właśnie dziś zaobserwowałam zdarzenie na górce Kazurówce. Paniusia w różowej kurteczce wyprowadziła luzem wielkiego psa na górkę. I to mimo, że obok jest duży ogrodzony teren. Pies podbieg do faceta, gość zwrócił uwagę kobiecie i krzyknął żeby zabrała psa bo użyje gazu pieprzowego. Wyobraźcie sobie jaki kajacki język użyła wypindrzona lala, same wyrazy na ka. I tak wyszło, że właściciele psów to buraki zapatrzone w swoje psy, o kulturze wyniesionej z rynsztoka.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Fuj 125 22 dni temuocena: 64% 

   I po jednej pindce oceniasz wszystkich właścieli psów? Ciasna głowa

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 23 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Filip3450 124 22 dni temuocena: 63% 

   Rozumiem więc, że na podstawie obserwacji jednej pindy można wywnioskować, że cała część społeczeńtwa jest taka i owaka? No to jazda. Nie dalej jak wczoraj, zaobserwowałem ciekawą sytuację: pan z Kubusiem czy innym Brajankiem, synuś zapewne owego delikwenta. Dzieciak nagle musi kupę, więc pan ściągnął dziecku gacie 2 metry od "swojej" ławki, na tuż przy chodniku, żeby się dzieciak załatwił. Kiedy jakaś pani z psem podeszła do facecika, podając mu torbę na odchody, kolo tak zwywyzwał kobietę, że aż uszy zwiędły. Podciągnął dziecku spodnie i w długą. Na podstawie tego wariata powinienem stwierdzić co? Że ojcowie to buraki o kulturze wyniesionej z rynsztoka? A może powinienem wnioskować o to, żeby mężczyźni nie mieli praw rodzicielskich?

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 19 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sajmonka 123 22 dni temuocena: 75% 

   W pełni zgadzam się z autorem listu. Może tylko odwróciłbym proporcje: tereny rekreacyjne bym odgrodził (siłownie, place zabaw, itp.). Reszta jest na wolności - psy, koty, gady, żaby i inne stworzenia małe i duże. Co oznacza również konieczność i obowiązek sprzątania po pupilach. Sądzę, że wrogi stosunek do zwierząt domowych dotyczy ludzi proweniencji wiejskiej, gdzie pies musiał stróżować i być zły dla obcych. Za to o krowę się dbało. Tak to niestety chyba wygląda. A w ogóle to brak wzajemnego zrozumienia wobec potrzeb. Ja jestem babcią i prowadzam swe wnuki tam, gdzie jest ciekawie i myślę za wszystkich, których spotkam na swojej drodze - w trosce o bezpieczeństwo i komfort podopiecznych. Tych na dwóch i na czterech nogach.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wst 122 22 dni temuocena: 40% 

   Jak dobrze że nie jestem "warszawiakiem" i nie muszę użerać się w bloku z psami u sąsiadów. Trzeba mieć nieźle zryty łeb żeby trzymać psa w mieszkaniu w bloku.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mela 121 22 dni temuocena: 81% 

   pies bywa przyjacielem lepszym niż niejeden człowiek, dla ludzi samotnych czy dzieci jest bardzo ważne posiadanie oddanego, kochającego stworzenia, z którym można sobie pogadać, iść na spacer, sporo osób podobnie jak ty pochodzi ze wsi zabitej dechami, gdzie głodny pies uwiązany cały rok do budy jest, także najlepiej wracaj tam do siebie bo tu miasto i inna kultura i stosunek do zwierząt lepszy

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 30 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ooo 120 21 dni temuocena: 80% 

   Trzeba być człowiekiem...

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wag 119 22 dni temuocena: 47% 

   Pies gryzie, szczeka i wydała około 20 kg kupy rocznie na trawniki iejskie.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~eter 118 22 dni temuocena: 33% 

   Pies powinien być na łańcuchu, przy budzie, a nie plątać się po parkach.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mietek 117 22 dni temuocena: 67% 

   wracaj na wieś, widać brakuje ci tego....

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 24 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rys 116 22 dni temuocena: 57% 

   Jak pies ma sie wybiegać kiedy nie ma gdzie w dodatku ma byc w kagańcu. To moze dzieciakom przed wyjściem z domu zalepiac buzie taśma aby nie wrzeszczaly. Ciekawe czy będą z tego zadowolone.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~TSz 115 22 dni temuocena: 39% 

   Jak nie ma gdzie, to może miasto nie jest dla niego.

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 12 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ggg 114 22 dni temuocena: 59% 

   Nikt nie lubi właścicieli i ich psów bo nie sprzątają po sobie a kto raz wdepną albo iego dziecko to wprost nie nawidzą ich. Ale to wina właścicieli sami sobie robią opinje. Jestem za takim wydzielonym miejscem, tyle że prawdopodobnie nikt by tam nie cjodził bo obsrali by park w tydzień, i mieli by dość.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kolo 113 22 dni temuocena: 67% 

   A wychodz nawet z dinozaurem ale sprzataj te smierdzące odchody brudasie

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Łukasz420 112 22 dni temuocena: 72% 

   A co z wybiegami dla kotów, gryzoni, gadów? Czy inne zwierzęta są gorsze? Mój kot uwielbia wdrapywać się na drzewa, tylko w bloku nie ma drzew... Co prawda nie pomyślałem o tym kupując norweskiego kota leśnego, ale co tam, chcę wybieg z drzewami dla mojego kota. Już!

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mmm 111 22 dni temuocena: 32% 

   kupiłeś/aś sobie psa to kup sobie jeszcze działkę dla siebie/psa))) a nie uszczęśliwiaj wszystkich swoim śmierdzącym pupilkiem)))

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 39 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~anty mmm 110 22 dni temuocena: 73% 

   Masz dziecko to kup dom z ogródkiem i prywatny plac zabaw gdzie bezstresowo dziecko będzie darlo ryja....

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 38 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kaper 109 22 dni temuocena: 95% 

   Masz samochód, kup sobie własny plac manewrowy, a nie uszczęśliwiaj innych smrodem z rury wydechowej. Masz dziecko, kup sobie własny plac zabaw. Masz telewizor, zbuduj sobie wygłuszoną salę kinową, żeby innym nie hałasować. I tak można bez końca. A logiki w tym tyle, ile oleju w twojej czaszce.

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 35 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arnoldw30-4 108 22 dni temuocena: 79% 

   Nie rozmnażaj się, albo zamieszkaj z dzieciakiem w lesie, żebym nie musiał słuchać darcia ryja gównia-ka pod oknem. Psy są mądrzejsze od dzieci - przynajmniej potrafią na komendę stulić pysk.

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 19 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Azx 107 22 dni temuocena: 60% 

   Place dla psów powinny powstawac przynajmniej beda uzywane a nie tak jak te dla ludzkich bezmuzgich pomiotow szatana ktore tylko potrafia wydzierac te swoje pyski.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hetman. 106 22 dni temuocena: 37% 

   Znacznie gorsi od " Wszędzie biegające i wrzeszczące dzieci" są egoiści i chamy z psami,które brudzą teren a prostacy i chamy od psów nawet tego nie sprzątają,park to teren dla ludzi,zwłaszcza dla dzieci a starocie,czyli ci na wymarciu niech siedzą w domu jak im źle.Mam 59 lat,psa,dużego, ale nie wyobrażam sobie bym poszedł na plac dla dzieci by piesek mógł sobie pobiegać przeszkadzając dzieciaczkom......................

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~xds 105 22 dni temuocena: 33% 

   pogratuloeac madrosci zyciowej, nie ma co

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 2 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alehandro 104 22 dni temuocena: 78% 

   ten problem dotyczy prkatycznie wszystkich miast i zdecydowanej wiekszosci parkow. Psow nie ma gdzie wybiegac i jedynym rozwiazaniem (najlatwiejszym) sa wszechobecne zakazy. ktore doprowadzaja do konfliktow. Widze ponizsze debilne komentarze zeby nie kupowac psa jak nie ma go gdzie wyprowadzic - mam psa od ponad 10 lat i sporo sie zmienilo w podejsciu i zabudowie miast i zagarnianiu przestrzenbi pod nowe osiedla/biurowce/etc....tereny zielone sie zmniejszaja drastycznie i faktem jest ze psy nie maja racji bytu. Ale cos z nimi trzeba zrobic - ludzie oddaja lub porzucaja i laduje to po potem w schroniskach...i co dalej - Cyklon B? Miasta maja to w d....bo teren zielony to zaden zysk.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mmm 103 22 dni temuocena: 35% 

   to kup sobie wybieg dla psa ,a nie smarkaj że nie ma gdzie biegać

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 9 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hau 102 22 dni temuocena: 45% 

   Ja od kilkudziesięciu lat mam psa i nigdy nie wpadłem na tak genialny pomysł, żeby potrzeby dzieci były zrównane z potrzebami pieska

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dd 101 22 dni temuocena: 83% 

   A może nie zrównanie tylko zauwazone

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gosc2 100 22 dni temuocena: 42% 

   Kaganiec psy powinny mieć na spacerze zwłaszcza te które są zaczepienia i huligania, ja mam maltanczyka.czy wyobrażacie sobie maltanczyka w kagancu? To tak jakbym mu korek od szampana na pyszczek zalozyla

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zorro 99 22 dni temuocena: 53% 

   Masz oprocz prawa OBOWIAZEK sprzatania po twym psie. poniewaz narazasz tez nasze dzieci na niechciany kontakt z tym co po twoim szczesciu pozostanie. i nie dyskutowac mi tu.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Typ 98 22 dni temuocena: 92% 

   A ktoś tu o tym dyskutuje?

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pies 97 22 dni temuocena: 85% 

   podobnie jak rodzice po wrzeszczących bachorach

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~trallala 96 22 dni temuocena: 46% 

   a mnie twoje dziecko wisi kabanosem, nawet dobrze mu zrobi kontakt z natura, jak wlezie w sliczna kupke mojego pieska. i mozesz mi naskoczyc.

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 6 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wak 95 22 dni temuocena: 79% 

   ,,Im bardziej poznaje ludzi tym bardziej kocham zwierzęta"

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zorro 94 22 dni temuocena: 40% 

   no to zaloz firme sprzatajaca po tym czyms

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 12 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jj 93 22 dni temuocena: 85% 

   Jestem za, przepełnione schroniska, ale ludzie psów za dużo nie biorą, bo nie ma gdzie z nimi wychodzić, pies potrzebuje się wybiegać, ale musi mieć gdzie, ja tez mam z tym problem , mam dużego psa i wychodzę z nim o 24, aby sobie pobiegał, wtedy nie ma dzieci...

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fanka 92 22 dni temuocena: 44% 

   a czy po ciemku widzisz co robi i sprzątasz po nim?

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 4 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kw 91 22 dni temuocena: 83% 

   Nie jestem psiarzem, ale dla sprawiedliwości dla każdego winno być miejsce psów też. Pogryzły mnie, trauma mnie nieopuszcza, to dobre rozwiązanie psy na swoje wybiegi

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jan 90 22 dni temuocena: 44% 

   Twój cyrk, Twoje małpy - jak nie ma warunków dla psa, to się psa nie kupuje

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 35 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lopez 89 22 dni temuocena: 57% 

   czyli dalej widzisz tylko czubek swojego nosa i nie potrafisz niczego sensownego zaproponowac....krotkowzroczny egoista.

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 13 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SirGregor 88 22 dni temuocena: 85% 

   Psy to fantastyczne stworzenia. Gorzej bywa z ludźmi. Inne byłoby nastawienie społeczeństwa dla czworonogów, gdyby właściciele psów poczuwali się do odpowiedzialności i sprzątali po nich. Na moim osiedlu psy walą klocki na chodniku sikają przy wejściu do sklepu spożywczego i na samochody. Spytałem się kiedyś takiej wypindrzonej Panci, co by powiedziała, gdybym to ja idąc za przykładem jej psa, nasikał jej w domu przy lodówce, postawił klocka w przedpokoju i obsikał jej samochód. W ramach pomocy sąsiedzkiej zaproponowałem jej również spakowanie jeszcze ciepłej kupki do jej kaptura,. Wyzwała mnie od zboczeńców i chamów. Plus taki, że nie widuję już jej pod moim blokiem.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Psiarzu 87 22 dni temuocena: 50% 

   Najpierw sprawdź czy jest gdzie wyprowadzić, potem kupuj psa. Ale wy jak zwykle odwrotnie, łatwiej jest niemyslec

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karlson 86 22 dni temuocena: 39% 

   samotny żagiel, na oceanie głupoty.....

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 14 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mela z kabat 85 22 dni temuocena: 71% 

   W cywilizowanym świecie psy mają prawo do korzystania z przestrzeni publicznej, parki, tereny zielone czemu nie, ale zawsze trzeba sprzątać po piesku. Mam uwagę do mamuś notorycznie wysadzających swoje pociechy przy parku Jeżewskiego/Bażantarnia, park to nie toaleta, nie wolno tu wysadzać dziecka, ile razy dziecko nie tylko sika ale wali kupę pod drzewkiem w krzaczkach, ludzie co wy od psów chcecie jak sami nie potraficie się zachować, nigdy nie widziałam aby taka mamusia sprzątała kupsko po swoim dziecku, skąd wy przybyliście, że takie zachowanie dla was jest normalne, wstyd

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karlson 84 22 dni temuocena: 37% 

   W cywilizowanym świecie, za ten przywilej sa takie podatki, że airmaxy by ci spadły, podobnie kary za g...na chodniku ...Chcesz się porównywać do cywilizacji, to po całości....

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 15 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kalumnia 83 22 dni temuocena: 79% 

   @Karlson - w cywilizowanym świecie podatków od psów w mieście albo nie ma, albo są symboliczne. Sprawdź zamiast zmyślać. Owszem, za niesprzątanie po psie się słono płaci i teoretycznie u nas też jest podobnie, ale straż miejska wyjątkowo rzadko to sprawdza. A wybiegi dla psów w cywilizowanych miejscach są liczne, budowane z pieniędzy wspólnych, tak jak ścieżki rowerowe, czy place zabaw. Dzięki temu każda grupa ma miejsce dla siebie i mniej jest sytuacji konfliktowych. A jeszcze jedno - W Central Parku np. są specjalne godziny "pies bez smyczy", kiedy zwierzęta mogą się wybiegać, a ci, którzy nie lubią ich obecności na swobodzie, mogą unikać okolicy przez ten czas.

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 26 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karlson 82 22 dni temuocena: 0% 

   ~Kalumnia nie wiem z czego wnosisz, że okolice central parku mają cokolwiek wspólnego z cywilizacją...

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 0 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kalumnia 81 22 dni temuocena: 64% 

   @Karlson - sorry, po Placu Czerwonym faktycznie nie puszcza się psów luzem. Jeśli to twoja cywilizacja.

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 14 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mela 80 22 dni temuocena: 84% 

   w cywilizowanym świecie zaobserwowałam wielką przychylność dla zwierząt, w Czechach z pieskiem wejdziesz nawet do ogrodu zoo byle na smyczy, w Londynie psiaki biegają po parkach, nawet w Hyde Park ich pełno

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 16 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Harmonia 79 22 dni temuocena: 93% 

   Opisane w liście do redakcji rozwiązanie jest układem win win, więc nie wiem skąd się biorą te wszystkie negatywne komentarze. Czy zaniepokojonych rodziców i inne zniesmaczone osoby aż tak boli wydzielenie skrawka ziemii dla psiarzy? Czemu, kiedy ktoś przychodzi z rozwiązaniem problemu to zostaje krytykowany? Do pani, która martwi się że psy biegają między dziećmi - czy park dla psów nie rozwiązuje pani problemu?

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jj 78 22 dni temuocena: 90% 

   Ta pani nie chce rozwiązania problemu, zauważyłaś, ona chce żeby psów nie było w parku i tyle

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 18 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kolo 77 22 dni temuocena: 57% 

   To samo na Polu Mokotowskim. Jeden wielki wybieg dla psów. Ja rozumiem że z psem trzeba iść na spacer, ale proszę go w miejscu publicznym trzymać na smyczy, albo chociaż w kagańcu. Kilka przykładów: zima - jedyna górka w okolicy, dzieci zjeżdżają na sankach, a pomiędzy nimi biegają psy. Tyle miejsca naokoło a trzeba ryzykować zdrowie dzieci ,bo tu akurat najfajniej. Co zrobi pies gdy dziecko najedzie na niego sankami? Inny przykład, dziecko jadące na rowerze lub hulajnodze gonione przez psa i reakcja właściciela: on się tylko tak bawi. Gra w piłkę? trzeba cały czas się rozglądać czy nie nadbiega jakiś Fafik i nie pogryzie piłki.

   Edytowany: 21 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~spadaj 76 22 dni temuocena: 48% 

   Psy też mają prawo do życia i wybienia się. Dzieci to nie święte krowy, które mogą rozjeżdżać górki, kopać piłkę w ścianę bloku czy cały dzień drzeć pysk na placu zabaw.

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 24 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tepa dzido 75 22 dni temuocena: 42% 

   ~spadaj, takie samo prawo mieli twoi starzy do zmajstrowania takiego głąba..nie mieli, a zrobili...jak ci dzieci w normalnym społeczeństwie przeszkadzaja, to się wyprowadź do domu spokojnej starości....

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 14 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~odp 74 22 dni temuocena: 58% 

   dobrze że Ty jak byłeś mały to nie darłeś pyska. A i teraz zachowujesz się zapewne nad wyraz kulturalnie. A tak na marginesie chciałbym zobaczyć jak idziesz na spacerze i nagle podbiega do Ciebie pies wielkości konia i szczeka ci w twarz pokazując wszystkie ząbki. Bo tak jest skala to dla dziecka. majteczki pewnie by były do wymiany :0

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 11 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wak 73 22 dni temuocena: 50% 

   ale rozdarte dzieciaki też tylko za rączkę ? Albo na innej uwięzi , czy mogą biegać luzno?

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 8 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~odp 72 21 dni temu

   do wak. A ty jak byłeś wyprowadzany ? Na smyczy czy luźno ?

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zula 71 22 dni temuocena: 91% 

   najbardziej mi przeszkadzaja pijusy chlajacy piwsko i gorzle po bramach i parkach oraz publicznie zalatwiajacych swoje potrzeby fizjologiczne oni po sobie nie sprzataja oczywiscie niebieskie anioly ich omijaja z daleka bo mozna dostac w ryja. najlepiej sie doj.ebac do samotnej babci z kundelkim

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Filemon 70 22 dni temuocena: 57% 

   Jak zaczniecie sprzątać po swoich pupilach może ktoś potraktuje was poważnie, bo narazie drodzy właściciele psów wszyscy mają dosyć was i walających się wszędzie psich odchodów. Kiedyś uwielbiałem psy, ale właściciele-roszczenoiwe-brudasy skutecznie mnje zrazili.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nickt 69 22 dni temuocena: 51% 

   A co daje psu takie prawo? Bez przesady, nikt nie ma obowiązku trzymania psa w ursynowskim bloku. Nieprawdę. Poza tym rzeczywiście, właściciele mogą przecież biegać z psem na smyczy. Pies się wybiega, a właściciel wyrobi sobie kondycję.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 23 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Adi 68 22 dni temuocena: 50% 

   To jest na tyle duży park, że i dzieci, i psy się pomieszczą. Przydałby się tylko jakiś hycel, który wyłapywałby duże psy biegające bez kagańca. Bo kiedy pies pogryzie dziecko, to będzie trochę za późno. Na myślenie.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ana 67 22 dni temuocena: 64% 

   Pies ma racje bytu, pies to stworzenie żywe, ma swoje potrzeby. Chronimy dzieci, rozczulamy się nad dzikimi zwierzętami, a psy?, kto nich myśli, kto o nie walczy, są bee?. Bo robią kupy, bo dzieci, bo sarenki albo mają pół rozgarniętych właścicieli. Piszecie że psy w mieście nie mają racji bytu, że powinny mieszkać na wsi. Mieszkam na wsi i co?. Mam wrażeni,e żemój pies to ostatni wolny przedstawiciel gatunku! Wszyscy chodzą z psami na smyczy, po polnych drogach, lesie, łące. Te uwięzione psy nie zachowują się naturalnie, wyrywają się do gryzienia, szarpią na uwięzi, a jak już się wyrwą, nie daj Boże, to nic dziwnego co się wtedy dzieje. Kiedyś psy szły na spacer wolno, czy było tyle tragedii?. NIE. Mój pies jest wolny i ze zdziwieniem patrzy się na wyrywających się do niego z zębami niedoszłych kumpli, nie wie o co chodzi, wszyscy się dziwią, że taki grzeczny, grzeczny, bo to dla niego NORMALNE.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rs 66 22 dni temuocena: 75% 

   100% racji

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~XXX 65 22 dni temuocena: 81% 

   Mnie przeszkadzają rowerzyści i krzyczące dzieci. No i co mam zrobić? Ludzie, jak ktoś jest nieprzystosowany do życia w mieście w dużym skupisku ludzi to wynocha na wieś. Tam po polach spacerować w samotności. Jeśli chce się żyć w mieście trzeba się pogodzić z faktem ze po parkach maja prawo chodzić wszyscy. Wrzeszczące dzieci i ich sflustrowane życiem matki oraz szczekające psy.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wtedy wolno 64 22 dni temuocena: 61% 

   Pies na smycz a właściciel w łapkę łopatkę na odchody :-)

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wak 63 22 dni temuocena: 65% 

   Pod warunkiem ze dzieci tylko za rączke

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 13 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SENIOR 62 22 dni temuocena: 65% 

   do ~olka. Bzdura! Kto będzie oceniał, który pies jest mały, a który duży? Kto będzie oceniał oceniających? Przepisy muszą być zrozumiałe dla wszystkich: pies jest psem - nieważne ile ma centymetrów w kłębie - powinien w parku, wśród ludzi, być na smyczy i pod pełną kontrolą opiekuna - jest zwierzęciem. Ktoś w komentarzach poniżej napisał o krokodylu, pewnie miłym i dobrze ułożonym, pewnie też tylko dwumetrowym a nie pięciometrowym a więc całkiem małym ... szach-mat. :) PS. krótko żyję - mogę się mylić ale nie widziałem jeszcze właściciela psa, który z własnej obowiązkowości sadzi w publicznym miejscu zniszczone, rozkopane przez psa rośliny, zakopuje wykopane doły i sieje trawę. Mocz psa wypala trawniki, tak trudno jest uszanować parki i nie traktować ich, jak wybieg dla psów? Kocham psy, jestem właścicielem dwóch psów, mieszkają u mnie dwa koty, ale nie próbuję nikomu narzucać ich obecności. Park to nie wybieg i toaleta dla naszych psów.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karlson 61 22 dni temuocena: 45% 

   Widzę, że prawdziwy wysyp Marsjan, z autorem postu na czele. Miasto nie jest naturalnym środowiskiem dla psów. Może zanim kupowało się psa, trzeba było się zastanowić, czy będzie miał gdzie biegać. Podobnie kupując samochód, warto się zastanowić nad kwestią parkowania.Przed zakupem..Idąc tym tokiem rozumowania, ktoś mógłby kupić sobie tygrysa i puszczać go luzem, bo musi się wybiegać...Doprawdy rozwielitki umysłowe rozmnażają się na potęgę. Jak to pierwotniaki.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 26 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mia 60 22 dni temuocena: 78% 

   A co jest naturalnym środowiskiem psa? Łańcuch i buda? Naturalne środowisko psa jest wszędzie tam, gdzie jest człowiek. Bo pies to zwierzę przez ludzi "zrobione". Może nie zauważyłeś, ale odrobinkę czasu minęło odkąd przestaliśmy być łowcami-zbieraczami. Ba, coraz więcej ludzi mieszka w miastach. I tu też mieszkają towarzyszące im zwierzęta. A na koniec - coraz mniej ludzi kupuje psy, za to coraz więcej przygarnia te zaniedbane, wyrzucone, rozmnażane bez sensu i potrzeby.

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 39 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karlson 59 22 dni temuocena: 18% 

   ~Mia dobrze jak komentarz jest cokolwiek przemyślany..Człowiek "zrobił" w swej historii cała masę rzeczy, z których większość nie nadaje się do powielania. Zatem argument z zadka....a z ta adpocją to już nie wiem czego dotyczy, chyba , że się podniecasz od tego...

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 7 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mia 58 22 dni temuocena: 75% 

   Karlson - a propos nieprzemyślanych komentarzy - poczytaj swoje. Porównujesz psy do tygrysów, chcesz wygnać wszystkich właścicieli psów bóg wie gdzie i dziwisz się, dlaczego piszę o adoptowaniu psów odpowiadając na twój komentarz, gdzie wspominasz o ich kupowaniu. Gdzie te rozwielitki?

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 24 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karlson 57 22 dni temuocena: 31% 

   ~Mia, ręce i rajtuzy opadają. Ciężko jest dyskutować na temat rachunku całkowego, z kimś kto nie ogarnia dodawania....Oburzasz się na kupowanie psów, a z łatwościa porównujesz prawa dzieci do praw psów i wysyłasz mieszkańców na wiś, żeby twoje zwierzę mialo gdzie w mieście hasać ...Weź kompresik na czoło.....

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 10 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mia 56 22 dni temuocena: 68% 

   Karlson, podciągnij rajtuzy, przewietrz umysł i nie spinaj się tak. Przeceniasz swoje możliwości intelektualne, nie potrafiąc nawet czytać ze zrozumieniem komentarzy interlokutorów.

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 17 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karlson 55 22 dni temuocena: 22% 

   ~Mia jak sie nie ma nic do powiedzenia, to się sadzi takie bzdety ad persona...

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 5 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mia 54 22 dni temuocena: 81% 

   Karlson - ad personam, jeśli już. Ale to nie ja zaczęłam ;) Nawet tego nie ogarniasz?

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Miras 53 22 dni temuocena: 63% 

   Najgorsze, że nieokrzesany pies wali kupę na świętość JP II. Obok tego żaden katolik nie może przejść obojętnie.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Isa 52 22 dni temuocena: 71% 

   Zgadzam się, ile placów zabaw dla dzieci, tyle placów dla psów (i toalet dla psów). To nie jest droga inwestycja, ułamek kosztu placu dla dzieci. Wdzięczność psiarzy - bezcenna i bezdenna.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karlson 51 22 dni temuocena: 22% 

   Bezdenne są tylko dwie rzeczy, miłosierdzie boskie i głupota ludzka, jak widać.....Kup sobie dom na wsi i nie jęcz....

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 8 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mia 50 22 dni temuocena: 83% 

   Karlson, dlaczego ludzi, którzy mają zwierzęta domowe (nomen omen), chcesz wysyłać na wieś? Tak ci przeszkadza pies czy kot? To może sam poszukaj sobie miejsca do życia z dala od nich.

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 29 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Karlson 49 22 dni temuocena: 21% 

   ~Mia nie wiem czy dyskusja z tobą nie przypomina kopania się z koniem...To właśnie miasto jest z założenia przestrzenia gdzie nie ma zwierząt w takiej ilości, jak na terenach wiejskich. Coś ci się pokirało w głowie od sojowego latte .....Zeby uciąć te twoje bzdety, sam mam i psa i kota. Psa kupionego w czasie, gdy wokół było sporo miejsca na luźne bieganie, a w tej chwili go nie ma i wiem, ze więcej psa nie wezmę. Bo mam rozum i empatię w przeciwieństwie do egoistycznych i emocjonalnie wykastrowanych korpo-glonojadów.

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 7 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aaaa 48 22 dni temuocena: 78% 

   Nie rozumiem tej nagonki na psy. Mi osoboście bardziej przeszkadzają "bezstresowo" wychowane dzieci w przestrzeni publicznej - hałas, płacz, wrzaski, oglądanie bajek na telefonie na cały regulator w autobusie, bieganie w restauracji czy sklepie i wpadanie na innych, rozjeżdżanie pieszych na hulajnogach, wrzask w metrze jak nie znajdzie miejsca do siedzenia itd. Plac zabaw, który generuje ogromny hałas w lato jest na każdym kroku. Wolę iść do kociej kawiarni niż do zwykłej z tłumem dzieciarni. Znaczna większość obecnych dzieci i nastolatów jest tępa, niewychowana i egoistyczna, wychowana przez swoich zapracowanych ignorantów.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 38 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~olo 47 22 dni temuocena: 22% 

   Z tego co Piszesz wynika jednoznacznie, że jesteś niewychowany i egoistyczny, tępoty nie stwierdziłem. Niewychowany bo obrażasz innych, egoistyczny bo myślisz tylko o swoich wygodach. Czyżby wychowali Cię ignoranci ?

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 4 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aaaa 46 22 dni temuocena: 87% 

   Nie obrażam nikogo tylko stwierdzam fakt. I nie, rodzice wychowali mnie na osobę, która np. ustępuje starszym w komunikacji miejskiej, a nie siedzi wlepiona jak zauważam większość nastolatków.

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aaaa 45 22 dni temuocena: 67% 

   *wlepiona w telefon

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aria i Suita 44 22 dni temuocena: 60% 

   Pies i człowiek mają 84% wspólnych genów. Wspólnych czyli jednakowych. Każdy jest w części psem, a w części człowiekiem. My, Aria i Suita, domagamy się równych praw dla ludzi i dla psów, szczególnie dla Jack Russell Terrierów! Żądamy prawa do prowadzenia naszych właścicieli na smyczy i prawa do zakładania im kagańca!

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Martaaaa 43 22 dni temuocena: 81% 

   Oczywistym jest sporzątanie po psie. Niestety, już mniej oczywistym jest sprzątanie po dziecku, które załatwia się pod drzewkiem. Na butach to już nie jest słodka kupcia ...

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ada 42 22 dni temuocena: 43% 

   dla mnie niedopuszczalne jest porównywanie dziecka z psem... psy to nie ludzie a dzieci owszem, jakby wszystkim innym zwierzętom nadać prawa obowiązujące dla ludzi, to w parkach by nas rozszarpywaly tygrysy, czy pies jest czymś lepszym niż tygrys? może kilka tygrysow i krokodyli do parku bez smyczy?

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 29 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rolas 41 22 dni temuocena: 53% 

   dlaczego niedopuszczalne ????

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 9 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tomek 40 22 dni temuocena: 95% 

   Sam ma 2 psy i uważam, że jest każdy ma prawo korzystać z parku ale... Każdy właściciel psa powinien sprzątać odchody po swoim pupilu i każdy pies powinien mieć kaganiec

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Olka 39 22 dni temuocena: 100% 

   Zgadzam się z Panem.Zgadzam sie również z tym ze trzeba sprzatac po pieskach i też to robię.

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~aniela 38 22 dni temuocena: 75% 

   Moim zdaniem wystarczyło by wydzielić strefy np dla zwierząt czy dla dzieci ... tyle albo aż tyle .... Po prostu inaczej się nie da no bo raz mamie będzie pies przeszkadzał babci dzieci a właścicielowi pieska podbiegające dziecko ... Bo z tego co czytam nie potrafimy się dogadać i tyle

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Gosc1 37 22 dni temuocena: 80% 

   Niektóre wypowiedzi są dyskryminacja osób które kochają zwierzęta chcą z nimi obcować ale według niektórych nie powinni ich posiadać bo... mieszkają w mieście? I jak chcą mieć psa to woń na wieś. Od dawna nie tylko ludzie ale i psy przystosowaly się do życia w mieście i mieszkanie w bloku jest tak samo ich psim prawem .Szlag mnie trafiaja nie psy ale ich nieodpowiedzialni właściciele dla których dyshonorem jest sprzątanie w parku po własnym psie.Fajnie byłoby mieć wydzielone w mieście wybiegi dla psów, ale i tak nikt by z nich nie korzystał bo tam leżała by kupa na kupie .Natomiast marzy mi si strona internetowa na której moglibyśmy zamieszczać zdjęcia i krótkie filmiki naszych kochających psy właścicieli, którzy spokojnie czekają aż pies się załatwi i idą dalej .albo chociaż wysyłać takie zdjęcia do straży miejskiej a oni by wysyłali do właścicieli psów "upominek"w kwocie 500 zł do zapłacenia. Sama mam psa ale bez skrupulow podkablowalabym każdego mojego sąsiada który uważa że gow

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bydgoszcz 36 21 dni temu

   Mam 2 psy i po nich sprzątam. W dzień i w nocy. Na trawniku, chodniku, łące. Szału dostaję jak sprzątam moją kupę, która leży obok niesprzątniętej obcej. Albo ludzie, którzy udają, że ich pies właśnie się nie załatwia. Są też tacy, którzy widząc mnie z moją dwójką myślą, że nie zwrócę im uwagi. ZWRACAM UWAGĘ rozwalają mnie sąsiedzi wyprowadzający swoje maltańczyki na plac zabaw i sprzątający jak ktoś patrzy. Ci ludzie mają małe dzieci, które prowadzą na ten plac. Moje 2 kundle nigdy na placu zabaw dla dzieci nie były.

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SENIOR 35 22 dni temuocena: 70% 

   Po lekturze komentarzy mniej lub bardziej emocjonalnych nasuwa mi się pytanie ... może warto rozgraniczyć problem właścicieli psów na tych spacerujących alejkami z psami na smyczy, co osobiście uważam, za jak najbardziej właściwe i nie podlegające krytyce, lub ostracyzmowi oraz na właścicieli psów, którzy park zamieniają na wybieg dla czworonożnych przyjaciół, psy biegają bez uwięzi, niszczą nasadzenia, kopią doły, stwarzają obawy lub nawet niebezpieczeństwo dla innych ludzi - uważam, że to niewłaściwe, aby właściciele psów traktowali park, jak wybieg dla psów. Reasumując: w parku pies na smyczy - OK. - bez smyczy - zakaz wstępu do parku ... i tyle w temacie.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~olka 34 22 dni temuocena: 62% 

   Kazdy własciciel psa odpowiada za swojego psiaka. Nie można tez nakazywać np. trzymania małego psa na smyczy. Bez przesady z tym niszczeniem nasadzeń dzieci bardziej niszczą i w dodatku im wolno tak uważaja babcie i rodzice.

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 13 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~SENIOR 33 22 dni temuocena: 73% 

   do ~olka. Bzdura! Kto będzie oceniał, który pies jest mały, a który duży? Kto będzie oceniał oceniających? Przepisy muszą być zrozumiałe dla wszystkich: pies jest psem - nieważne ile ma centymetrów w kłębie - powinien w parku, wśród ludzi, być na smyczy i pod pełną kontrolą opiekuna - jest zwierzęciem. Ktoś w komentarzach poniżej napisał o krokodylu, pewnie miłym i dobrze ułożonym, pewnie też tylko dwumetrowym a nie pięciometrowym a więc całkiem małym ... szach-mat. :) PS. krótko żyję - mogę się mylić ale nie widziałem jeszcze właściciela psa, który z własnej obowiązkowości sadzi w publicznym miejscu zniszczone, rozkopane przez psa rośliny, zakopuje wykopane doły i sieje trawę. Mocz psa wypala trawniki, tak trudno jest uszanować parki i nie traktować ich, jak wybieg dla psów? Kocham psy, jestem właścicielem dwóch psów, mieszkają u mnie dwa koty, ale nie próbuję nikomu narzucać ich obecności. Park to nie wybieg i toaleta dla naszych psów.

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~BeataSo 32 22 dni temuocena: 69% 

   Jestem matką, ale również psiarą. Wkurza mnie jak jedni albo drudzy próbują wywalczyć przestrzeń tylko dla siebie. wszyscy mamy swoje prawa, ale również i obowiązki. Nie oszukujmy się, ludziom przeszkadza wszystko; dzieci, psy, rowerzyści, motocykliści, starsi, bo narzekają, młodzi, bo hałasują. Ludzie, co jest???! wszyscy możemy współistnieć a gadka o tym, że jak chcę mieć psa to cyt: won z miasta, jest przegięciem. Pilnujmy swoich dzieci, niech nie biegają bez opieki. Wielokrotnie zdarza się, że to właśnie dziecko podchodzi do obcego psa, bo chce go pogłaskać. Naucz matko swoje dziecko, że obcego psa się nie dotyka!! Skoro mają plac zabaw, to niech się tam bawią. Psiarze niech kontrolują swoich pupili i sprzątają po nich. Wszyscy możemy żyć w jednej przestrzeni, trochę zrozumienia, empatii i przede wszystkim kultury nie boli. A ze swoim psem będę chodziła do parku, bo ma do tego prawo.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pracujący 31 22 dni temuocena: 7% 

   Na razie to psy i dzieci terroryzują pozostały sowim wrzaskiem i wymuszaniem a psy szczekaniem, podbieganiem, smrodem.

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 1 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~krokodylowy 30 22 dni temuocena: 46% 

   A ja mam krokodyla i też żądam aby miał miejsce gdzie się może wyhasać.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 11 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zet 29 22 dni temuocena: 59% 

   Najlepiej na wybiegu dla psów - coś sobie złapie przy okazji :-)

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 13 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rolas 28 22 dni temuocena: 73% 

   na placu dla dzieci :D jak jakies podejdzie to trudno było i nima :P

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 11 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zeus Kosmateus 27 22 dni temuocena: 23% 

   Nowobogackie słoje jak juz zapakujecie w folię tę biodegradowalną masę po Waszym pupilu to usiądzcie sobie i pomyślcie, że te wasze cięzkie schizy niczego nie wnoszą. Miasto jest dla ludzi, a ludzie mają rozum. ten rozum umożłiwia ocenę sytuacji, a sytacja jest taka sprzątanie po psie to debilizm.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~gosc123 26 22 dni temuocena: 60% 

   Gosciu, dzieci moze i nie masz. Ale stary to ty napewno bedziesz. I wtedy beda cie psy denerwowac bo przy laweczce bedzie na.rane.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sir nick 25 22 dni temuocena: 23% 

   Mój pies ma prawo nasrać na chodnik. I ja też

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JAR 24 22 dni temuocena: 45% 

   NIE ROZUMIE.JAK MOŻNA DOMAGAĆ SIE TEGO ,ŻE DO PARKU NIE MOŻNA CHODZIĆ Z PSAMI.TO TAK JAKBY MURZYNOWI ZABRONIĆ WCHODZIĆ DO RESTAURACJI DLA BIAŁYCH.TO JEST POPROSTU SKANDAL.ŻYJEMY W DEMOKRATYCZNYM PAŃSTWIE I KAŻDY MOŻE CHODZIĆ GDZIE CHCE.PANI KTÓRA TEGO NIE ROZUMIE NIECH WYPROWADZI SIE NA WIEŚ WTEDY NIKT JEJ NIE BEDZSIE PRZESZKADZAŁ.NIE CZEPIA SIE KRZYCZĄCYCH DZIECIAKÓW, ROZJEŻDŻAJĄCYCH LUDZI TAM ROWERZYSTÓW TYLKO ZŁAPAŁA SIE NA PSÓY,KTÓRE W TYM KRAJU I NA CAŁYM ŚWIECIE TEŻ MAJĄ SWOJE PRAWA.SĄ ISTOTAMI ŻYJĄCYMI A MY LUDZIE MAMY OBOWIĄZEK SIE NIMI OPIEKOWAĆ.NIECH WIĘĆ PRZESTANIE PISAC GŁUPOTY I ZAJMIE SIE CZYMŚ POZYTECZNYM.I TYLE

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tomek 23 22 dni temuocena: 66% 

   Grochów-w parku jest wybieg dla psów, tylko tych psów tam nie widać. Latem wybieg pusty zatem obok na trawniku grupa właścicieli ok 10 osób stoi i plotkuje, a psy biegają bez kagańca, bez smyczy, bez zainteresowania właścicieli. Pies podbiega do dziecka przejeżdżającego na rolkach zero reakcji, drodzy czytelnicy nawet nie wiadomo do kogo należy piesek, bo każdy udaje, że to nie jego. Ochrona jest, która jeździ na rowerze i dokarmia czworonogi. Moje pytanie dotyczy tego, iż po co Wam wybiegi jeśli nikt z nich nie korzysta? Strata pieniędzy, także i z moich podatków, bo biorąc tylko Pani podatki pod uwagę to nie wystarczy nawet na pół metra tegoż wybiegu.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~lolo 22 22 dni temuocena: 52% 

   miasto nie jest środowiskiem życia psa. jak chcą zwierząt pod ręką, won na wieś

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~g 21 22 dni temuocena: 49% 

   Właśnie, Ty w pierwszej kolejności. WON!!!

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 24 25 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zuber 20 22 dni temuocena: 50% 

   No włąsnie ,won człowieku na wieś jak ci się miasto nie podoba.i tyle

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 19 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek 19 22 dni temuocena: 77% 

   Jeżeli Ty przyjechałeś ze wsi, to nie oznacza że ja mam sie wynieść ze swoim pupilem na wieś,Może Ty jednak wróć do siebie delektuj sie widokiem Burka na łańcuchu? Ja tutaj mieszkam od zawsze i nie wprowadzaj mi swoich zwyczajów

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Apsik 18 22 dni temuocena: 58% 

   Po pierwsze szanowni psiarze miejsce psa nie jest w bloku, to jest zwierzę i potrzebuje przestrzeni. Jak ktoś chce mieszkać w chlewie, proszę bardzo, ja nie muszę. Po drugie nie stawiajcie potrzeb psów na równi z potrzebami ludzi. Parki są dla ludzi. Mam dość terroru psiarzy!

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 45 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~~Mika 17 22 dni temuocena: 47% 

   miasto to nie miejsce dla psów

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 35 40 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JAR 16 22 dni temuocena: 48% 

   i dla takich pacanów jak ty też.idz się lecz.

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 26 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jaro 15 22 dni temuocena: 86% 

   Za wyjątkiem wtrętów typu: "Ja, tak jak większość, płacę podatki i nie potrzebuję miejsca dla dzieci i seniorów, ale nic nie można z tym zrobić. Wszędzie biegające i wrzeszczące dzieci, których nikt nie pilnuje, bo opiekunowie mają lepsze rzeczy do roboty. A poza tym dzieci nie wolno stresować...", list do rzeczy i uderzający w sedno. Róbmy tak, by każdy znalazł przestrzeń dla siebie. Nie mam psa i póki co mieć nie zamierzam, ale jestem za wyznaczeniem kilku dodatkowych miejsc do ich wyprowadzania. Może to nieco by ostudziło tego rodzaju "gównoburze", jaka się szykuje i pod tym artykułem...

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 25 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Arek84waw 14 22 dni temuocena: 63% 

   Po pierwsze, moje dziecko szanownej pani nie ugryzie, po drugie, nie nasra na trawniku bo nauczone jest załatwiać potrzeby w toalecie. Mi to przeszkadza... ZAJEBIŚCIE. To są moje dwa wymagania, najbardziej podstawowe jakie mam wchodząc do parku, te dwie rzeczy, których nie ogarniają lub nie chcą ogarnąć właściciele czworonogów (NIE WEJŚĆ W GÓW.. I NIE BYĆ UGRYZIONYM. Dziękuję...

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 48 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~daro11 13 22 dni temuocena: 59% 

   A ile razy widać ja rodzice w parkach wysadzają dzieci na siku lub kupę,tak jak są nieodpowiedzialni właściciele psów tak samo są rodzice którzy mają gdzieś co ich dzieci wyczynieją

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 38 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~JAR 12 22 dni temuocena: 54% 

   a skąd wiesz ,że nie nasra twoje dziecko w parku?????

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 19 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~olala 11 22 dni temuocena: 83% 

   Nie raz widziałam załatwiające się dziecko w krzakach czy na środku trawnika, a raz nawet pod wejściem do metra, gdzie jest toaleta. Mamusia po swoim dziecko nie posprzątała. I co ty na to?

   Edytowany: 22 dni temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bydgoszcz 10 21 dni temuocena: 100% 

   Niejeden raz widziałam dziecko walące kupę pod drzewem. widziałam też brudną pieluchę, którą mamusia rzuciła w krzaki w parku. Ja po moich psach sprzątam i wyprowadzam je na smyczy. Nie pozwalam zbliżać się do ludzi (na smyczy). Puszczam luzem gdy nikogo nie ma w pobliżu. Nie w parku bo mieszkam w takiej okolicy, że mam dużo przestrzeni. Twoje dziecko jest super a innej osoby okropne. Czy mam prawo oceniać Ciebie przez pryzmat tej innej osoby? Nie mam. Ty również nie oceniaj normalnych psiarzy przez pryzmat chamów i prostaków, którzy brudzą i stwarzają zagrożenie.

   Edytowany: 21 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ania. . . 9 22 dni temuocena: 59% 

   Brak słów na właścicieli psów, prawie każdy bez kagańca nawet u wilczurów i pitbuli. Ludzie kupują duże i pies się męczy w bloku ale człowiek ma to gdzieś, chce mieć pieska i już. Wyprowadzają na 5 min na siku i wracają do domu, dla psa to męczarnia. Wniosek chcesz mieć psa to kup dom z ogródkiem. Pies potrzebuje ruchu, musi pobiegać ale ludzi to nie obchodzi. A w tym parku pod kościołem to prawda: ludzie chodzą z psami a inni się boją spacerować po parku.

   Edytowany: 22 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 46 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dodo 8 22 dni temuocena: 90% 

   Nie uogólniaj. Mam psa, małego a nie dużego. Wychodzę z nim 3 x dziennie na spacer, 1 godzina, 2 x 30-40 min. Sprzątam po moim psie. Są takie rasy psów, które nie wymagają mnóstwa ruchu. Mój pies jest "śliczny i słodki" (opinia przechodniów) więc wszyscy wyciągają łapki, żeby go dotknąć. Ponieważ lubię psy ale również lubię dzieci, nie zabraniam obcym dzieciom kontaktu z moim psem. Nawet nie wiesz ile razy, w obecności mamuni musiałam tłumaczyć dziecku dlaczego psa nie ciągnie się za ogon. Wniosek - miejsca starczy dla wszystkich tylko szanujmy się wzajemnie. My psiarze też mamy mnóstwo do powiedzenia na temat niegrzecznych dzieci i rodziców którzy sobie z nimi nie radzą.

   Edytowany: 20 dni temu

   oceń komentarz 18 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1981 sekundy
  REKLAMAA2-GOODBIKE-11-03----10-04-2019