REKLAMAA1 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Ursynowscy radni poróżnili się o pomysł nazwania ronda przy Płaskowickiej imieniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. - Ludzie mają naturę omylną i grzeszną - mówił Karol Radziwiłł z PiS przeciwny nadaniu nazwy. Sugerował, że w przyszłości można tej decyzji pożałować, bo "WOŚP może się rozpaść".

  Jednym z punktów wtorkowych zdalnych obrad sesji rady dzielnicy była sprawa nadania rondu u zbiegu Płaskowickiej i Roentgena nazwy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Z takim pomysłem wystąpiło na poziomie miasta Warszawskie Forum Samorządowe, a podchwycili go radni miejscy Koalicji Obywatelskiej.

  Na ostatnim posiedzeniu komisji ds. nazewnictwa miejskiego zaakceptowano ten wniosek, ale inne miejskie ciało - złożony z ekspertów zespół ds. nazewnictwa - wydał opinię negatywną. I na nią właśnie powoływali się radni przeciwni uhonorowaniu organizacji Jurka Owsiaka.

  - Wszelkie nadawanie nazw obiektom i ulicom nazwiskami ludzi jest restrykcyjnie rozpatrywane. Brany jest pod uwagę okres, który przypada od śmierci danej osoby. Nie mam żadnych zastrzeżeń wobec organizacji i cenię to, co WOŚP robi, ale otwieramy precedens. Dlaczego nie nazwać ronda imieniem Towarzystwa Przyjaciół Dzieci? - argumentowała Katarzyna Polak z PiS, wiceprzewodnicząca rady.

  - To nie jest precedens. Jest rondo Unii Europejskiej przy Galerii Mokotów - odpierał burmistrz Robert Kempa z Koalicji Obywatelskiej. Radna Olga Górna - wielka zwolenniczka ronda WOŚP na Ursynowie - dorzuciła przykład ronda ONZ. - Orkiestra zasługuje, by zostać upamiętniona w taki sposób. Na Ursynowie akcje WOŚP cieszą się dużą popularnością, to się wpisało w naszą lokalność - mówiła.

  Karolina Zdrodowska z KO żartowała, że WOŚP będzie grała "do końca świata i o jeden dzień dłużej". - W takiej sytuacji nigdy nie moglibyśmy jej uhonorować, więc proszę o zrobienie wyjątku - apelowała.

  Radny PiS: Ludzie mają naturę omylną i grzeszną

  Niektórzy radni opozycji byli jednak nieprzekonani. - Ta inicjatywa jest bardzo różnie oceniana, wzbudza kontrowersje. W duchu konsensusu i szukania porozumienia lepsze wydaje się niepodejmowanie tej uchwały - mówił Kamil Orzeł z Projektu Ursynów.

  Długą listę wątpliwości miał Karol Radziwiłł z PiS, który zaskoczył swoimi argumentami.

  - Ta organizacja jest żywa, tworzą ją ludzie, a ludzie mają naturę omylną i grzeszną. Wydaje się, że potencjał do skompromitowania się każdej organizacji jest ogromny. Znajdziemy się w sytuacji, że odejdzie aktualne kierownictwo, do którego - być może można mieć ogromne zaufanie, bo przez 20 lat nie ma tam ogromnych malwersacji finansowych - ale są to wielkie pieniądze, a tam gdzie są pieniądze, tam pojawiają się ludzie, którzy mogą to wykorzystać. W tej organizacji mogą pojawić się także tacy ludzie i ta organizacja może się rozpaść - mówił Radziwiłł.

  Dodawał, że organizowany i finansowany przez WOŚP festiwal "Przystanek Woodstock" jest "przez ogromną część społeczeństwa negatywnie oceniany". Stwierdził, że WOŚP jest "politycznie aktywna" i nie należy ustawiać jej w roli pomników.

  Wypowiedź radnego wywołała konsternację wśród radnych koalicji ursynowskiej oraz burmistrza. 

  - Nie wierzę w to co słyszę! Radny Radziwiłł powinien wiedzieć, jego tata jest lekarzem, jak wiele dobrego WOŚP zrobiła dla służby zdrowia - komentował na czacie Piotr Skubiszewski z Otwartego Ursynowa.

  - Podzielam tę pewnego rodzaju ostrożność. Bo jeszcze niedawno wydawało się, że można było nazwać jakieś rondo nazwą Ministerstwa Zdrowia, a teraz jest już to niewyobrażalne - kpił burmistrz, nawiązując do głośnych ostatnio zarzutów opozycji sejmowej w stosunku do ministra Łukasza Szumowskiego.

  - Niech Pan radny wyjaśni, co Pan miał na myśli mówiąc o "niewielkich rozbieżnościach finansowych w rozliczeniach WOŚP". Ja takich rozbieżności nie znam, nie wiem o żadnej sprawie, którą zajmowałyby się organy ścigania, poza wrednymi wpisami w mediach społeczniościowych - kontynuował Kempa.

  Radny Maciej Antosiuk z Projektu Ursynów złożył wniosek o zakończenie dyskusji i przejście do głosowania, ale przewodniczący Michał Matejka z Koalicji Obywatelskiej opierał się przed jego uwzględnieniem. Koalicja Obywatelska chciała dyskutować. Znów padły zarzuty o łamanie statutu dzielnicy, radni zaczęli się przekrzykiwać, radny Krystian Malesa zaczął nawet... śpiewać. Ostatecznie wniosek Antosiuka przeszedł, a radni zgodzili się na nadanie nazwy WOŚP rondu przy Płaskowickiej.

  Za głosowało 18 radnych, przeciw 3, a wstrzymało się 4. Wyniki przebiegały częściowo w poprzek podziałów partyjnych. Wśród głosujących za WOŚP byli wszyscy radni KO i OU, a także opozycyjni radni Piotr Świątkowski z PiS oraz Antoni Pomianowski IMU. Z kolei przeciw - obok dwójki radnych PiS Katarzyny Polak i Karola Radzwiłła - także Kamil Orzeł z Projektu Ursynów. Pozostali (Maciej Antosiuk i Bartosz Zawadzki z PU oraz Marcin Szadowiak i Mateusz Rojewski z PiS) wstrzymali się od głosu.

  Kiedy na rondzie pojawi się tabliczka z napisem WOŚP?

  Przegłosowanie uchwały przez ursynowskich radnych nie oznacza jeszcze stawiania tabliczki z imieniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy na rondzie u zbiegu Płaskowickiej i Roentgena. Teraz uchwała trafi pod obrady radnych miejskich, którzy prawdopodobnie podejmą ją na sesji czerwcowej lub lipcowej. Większość w samorządzie warszawskim ma Koalicja Obywatelska, więc wydaje się, że nazwanie ursynowskiego ronda będzie już tylko formalnością.

  - Jurek Owsiak mieszka na Ursynowie, więc będzie się czuł szczególnie wyróżniony - komentuje wiceszef rady miejskiej Sławomir Potapowicz z KO.

  Warszawa nie będzie pierwszym miastem, które będzie miało obiekt nazwany imieniem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Most im. WOŚP istnieje w Darłowie, a ronda - w Skarżysku-Kamiennej, Zduńskiej Woli czy Gorzowie Wlkp.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 159

  • 36
   BARDZO PRZYDATNY
  • 20
   ZASKOCZONY
  • 5
   PRZYDATNY
  • 30
   OBOJĘTNY
  • 14
   NIEPRZYDATNY
  • 33
   WKURZONY
  • 21
   BRAK SŁÓW

  25Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Xela 25 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Głupek, wiadomo z jakiego powodu.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~na marginesie 24 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Pytanie : Kto odpowiada za śmierć śp. Pawła Adamowicza - prezydenta Gdańska , który został zamordowany na scenie , podczas finału WOŚP w styczniu 2019 ?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX2 23 7 miesięcy temuocena: 54% 

   Mam pytanie do radziwiła - ile pomógł innym pis a ile WOŚP? Moje dzieci urodziły się w szpitalu w którym większość sprzętu ma naklejki WOŚP. Chciałbym zapytać gdzie jest państwo które pobiera na takie rzeczy podatki i ma obowiązek to finansować? Na miejscu radziwiła zapadł bym się pod ziemię opowiadając pierdoły które partia nakazuje. Cóż jednak się spodziewać po ludziach którzy nie mają kręgosłupa moralnego. Żeby nie było - to samo tyczy się kempy i jego kolegów w innych sprawach które przepchnęli na Ursynowie.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zieeeeew 22 7 miesięcy temuocena: 46% 

   PiS uwiera podstawowa rzecz w WOŚP- że Orkiestra JEDNOCZY społeczeństwo.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rozpaść ? 21 7 miesięcy temuocena: 48% 

   Orkiestra istnieje prawie 30 lat a PIS...…………….. :-)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 30 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Koszałkikocopałkikiempy 20 7 miesięcy temuocena: 59% 

   Radziwiłłowie utrzymują rodzinne tradycje. Oni są zawsze przeciwko Polakom. I kiedyś i obecnie. Orzeł też zabłysnął... Ale czym innym taka miernota może się wykazać?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~prawda 19 7 miesięcy temuocena: 35% 

   Ja w pracy też wszystkim opowiadam że pis to syf ,a w rzeczywistości idę do urny podziękować za 500+ ,13-tke, wyprawkę,emeryturę przy 60-tce itd,itd.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 58 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty44 18 7 miesięcy temuocena: 54% 

   To widzę ze teraz to nowy sposób trollowania pisiorków: niby jestem przeciwny i krytykuje ale wyliczę wszystko co tam pamietam :-) To masz przy okazji prawdę o PIS byś lepiej pamiętał: Tak oto wygląda dobra zmiana wg PIS - lata mijają, a oni coraz bardziej się zmieniają, to ich stanowisko: 2015 - wystarczy nie kraść, 2016 - my nie kradniemy, nam się to po prostu należy, 2017 - inni też kradli, 2018 - inni kradli więcej, 2019 - kradniemy ale zgodnie z prawem, 2020 - kradniemy i co nam zrobicie? ...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 54 46 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wirus 17 7 miesięcy temuocena: 58% 

   Podziękuj też za galopująco rosnące zadłużenie, wywłaszczanie ludzi z oszczędności poprzez złodziejskie oprocentowanie, doprowadzenie do ruiny spółek kontrolowanych przez państwo w których udziały wcześniej sprzedano za grube pieniądze przyszłym emerytom, sprywatyzowanie majątku państwa przez aparatczyków, zniszczenie niezależności sądownictwa.......

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 50 36 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Prawda 16 7 miesięcy temuocena: 41% 

   Jak to było......a psy szczekają a karawana jedzie dalej.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 21 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Warszawiak ( bardzo już stary ) . 15 7 miesięcy temuocena: 65% 

   Natura omylna i grzeszna , do kogo mi to pasuje ?

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 40 22 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty44 14 7 miesięcy temuocena: 52% 

   I bardzo dobrze, że redakcja usuwa te wpisy troli PiS. Skala ataku przez tych płatnych troli jest spora jak widzę. Do tego te zaczepne niki typu „kąstytucja” czy „obiektywny” (gdzie do obiektywności daleko!), czy tez nudne komentarze z ulubionym słowem autora „neurobiałki” będącym chyba fetyszem dla tej osoby. Albo komentarze będące tak naprawdę prowokacjami. Pod artykułami widać często wpisy i jednej i drugiej strony, teraz przed wyborami mam wrażenie, że są bardziej aktywne. Ale tez wpisy luźno związane z tematem tekstu, takie wyborcze, zdecydowanie usuwać!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 52 48 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~obiektywny 13 7 miesięcy temuocena: 53% 

   Admin, pobudka - zgodnie z regulaminem proszę usuwać wszystkie obraźliwe wpisy. Skala hejtu na PiS jest niewyobrażalna na tym forum.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 63 56 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Hmmm 12 7 miesięcy temuocena: 53% 

   Wszystkim fanom WOSP polecam zapoznanie się z historyczną ciekawostką dot. Pomocy Zimowej z 1936 r. (Dr google pomoże). Wyciągnięcie wniosków we własnym zakresie

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 49 43 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zieeeeew 11 7 miesięcy temuocena: 56% 

   Głupoty piszesz. Szkoda nawet komentować.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~911 10 7 miesięcy temuocena: 50% 

   Nie wierzę w to, co czytam. Jak można być tak ograniczonym? WOŚP to kawał współczesnej historii Polski. To dobro ludzi w czystej postaci. PIS istnieje mniej więcej połowę tego czasu (nawet raczej więcej, ale ciągle mniej!). Ile dobrego oni zrobili? PS. Nawet moja babcia - jedyna proPISowa w rodzinie - po tej pandemii już nigdy więcej nie zamierza na nich głosować.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 66 66 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3642 sekundy
  REKLAMAA2 SanGiovanni  01.01.2021 - 31.01.2021