REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-02----29-02-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 lutego 2020, 14:16

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (UM)

  Marcin Brzeziński - wioślarz Warszawskiego Towarzystwa Wioślarskiego - został najlepszym sportowcem 2019 roku w Warszawie. W Arenie Ursynów odbył się jubileuszowy XX Plebiscyt na Najlepszych Sportowców Warszawy. Podczas gali poznaliśmy laureatów i nagrodziliśmy wybitnych zawodników reprezentujących stolicę.

  W sporcie warto być cierpliwym. Marcin Brzeziński, podobnie jak jego koledzy z czwórki bez sternika (Mateusz Wilangowski, Mikołaj Burda i Michał Szpakowski), pływał długo w ósemce. Były finały olimpijskie, brązowy medal mistrzostw świata, trzy mistrzostwa Europy. Ale dopiero, gdy wsiedli do łódki we czterech, zostali mistrzami świata - działo się to w Linzu. Wcześniej w Lucernie zajęli drugie miejsce w mistrzostwach Europy. Mają kwalifikację olimpijską, więc w Tokio cel będzie oczywisty. 

  Brzeziński, decyzją kapituły został uhonorowany tytułem Najlepszego Sportowca Warszawy. Na czele kapituły stoi Tomasz Majewski, a w podejmowaniu decyzji pomagali mu Dorota Idzi, Otylia Jędrzejczak, Robert Korzeniowski, Erwina Ryś-Ferens, Teresa Sukniewicz-Kleiber, Ryszard Szurkowski oraz Andrzej Supron. Werdyktem Kapituły kolejne miejsca zajęli:

  2. miejsce – Agnieszka Kobus-Zawojska – wioślarstwo – AZS AWF Warszawa,

  3. miejsce – Szymon Pośnik i Dominik Czaja – wioślarstwo – AZS AWF Warszawa,
  4. miejsce – Magdalena Piekarska-Twardochel – szermierka -  AZS AWF Warszawa,
  5. miejsce – Marcin Rudawski – żeglarstwo – MKS Dwójka Warszawa,
  6. miejsce – Marcin Krukowski – lekkoatletyka – KS „Warszawianka” Warszawa,
  7. miejsce – Maciej Mazur – karate shinkyokushin - Bielański Klub Kyokushin Karate,
  8. miejsce – Mateusz Mróz – taekwon-do ITF – Taewo Klub Wschodnich Sportów Walki,
  9. miejsce – Michał Luto – sumo sportowe – UKS Niedźwiadek,
  10. miejsce – Iga Świątek – tenis ziemny – Legia Warszawa Sekcja Tenisa.

  Katarzyna Marszał - gwiazda tenisa stołowego zwyciężyła w kategorii Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Roku. Na wrześniowych mistrzostwach Europy w Helsingborgu zdobyła złoty medal drużynowo w parze z Dajaną Jastrzębską. 

  Trenerem Roku został Adam Skwarski - członek zarządu i koordynator sekcji wioślarskiej w klubie AZS-AWF Warszawa. Człowiek, dzięki któremu bielański klub jest jedną z wioślarskich potęg. 

  Tytułem Sportowej Osobowości Roku została nagrodzona Joanna Pajkowska - rodowita warszawianka, którą pasja wywiodła na szerokie oceany. Pierwsza Polka, która samotnie i bez zawijania do portu opłynęła świat pod żaglami. Podróżowała na 40-stopowym jachcie „Fanfan”. Zaczęła 23 września 2018 roku w Plymouth, by po 216 dniach na morzu wrócić bezpiecznie w to samo miejsce. Taki wyczyn to perła w koronie osiągnięć żeglarza.

  Wybiegaj Krew i Szpik na PGE Narodowym został laureatem w kategorii Sportowa Impreza Roku, a nagroda w kategorii Sportowa Drużyna Klubowa Roku powędrowała do piłkarskiej Legii Warszawa.

  Najpopularniejszym Sportowcem Roku został Maciej Mazur - pierwszy Polak, który wszedł do finału mistrzostw świata w karate kontaktowym i zdobył srebrny medal. Nadzieją Olimpijską została Agnieszka Kobus-Zawojska – wioślarka, zawodniczka AZS AWF Warszawa. A Radosław Kawęcki - finalista Igrzysk Olimpijskich (4 miejsce) w Londynie, trzykrotny Mistrz Świata oraz ośmiokrotny Mistrz Europy w pływaniu oraz Klub Sportowy Four Kings Warszawa, jeden z najstarszych, największy i najbardziej utytułowany klub rugby w Polsce - to dwójka laureatów uhonorowanych nagrodą „Woda bez barier”.

  Po uroczystej gali wręczenia nagród i tytułów w Arenie Ursynów do białego rana trwał Bal Mistrzów Sportu Warszawy.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 6

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2822 sekundy
  REKLAMAA2-PrzedszkoleEDULICA-25-02----25-03-2020