REKLAMAA1-GREEN-PORT-od-01-12-2017-do-02-03-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 stycznia 2018, 11:33 komentarzy 1

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  REKLAMA

  „Zielone wsparcie” dedykowane jest mieszkańcom Warszawy, którzy zdecydowali się na zmianę sposobu ogrzewania na bardziej ekologiczny. Likwidacja kotła na paliwo stałe daje możliwość zdobycia dofinansowania.

  Niska emisja z gospodarstw indywidualnych jest jedną z głównych przyczyn zanieczyszczenia powietrza w Polsce. W grudniu 2016 roku ruszył w Warszawie program dofinansowania wymiany starych pieców na nowe zasilane gazem lub przyłączenia do warszawskiej sieci ciepłowniczej.

  W ramach „Zielonego wsparcia” z dopłat mogą skorzystać zarówno indywidualni mieszkańcy, jak i wspólnoty mieszkaniowe czy przedsiębiorcy. Warszawiacy mogą otrzymać dopłaty w wysokości od 7 000 do nawet 20 000 złotych. Nabór wniosków trwa do 31 marca 2018 r. Szczegółowe informacje dotyczące przyznawania wsparcia dostępne są tutaj.

  Nowością jest fakt, że ze wsparcia będą mogły skorzystać również osoby, których dochody dotychczas nie dawały im możliwości pobierania świadczeń z pomocy społecznej.

  Chcemy objąć wsparciem rodziny, które ze względu na swoje dochody znajdują się poza systemem pomocy społecznej, ale ponoszenie zwiększonych kosztów grzewczych może prowadzić do ich zubożenia – mówił przed uruchomianiem programu Tomasz Pactwa, dyrektor Biura Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m.st. Warszawy.

  Po złożeniu wniosku o pomoc w ramach „Zielonego wsparcia” stołeczni urzędnicy przeprowadzą wywiad środowiskowy i wydadzą decyzję, na mocy której przyznane zostanie wsparcie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 28

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 11
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Wojciech 1 14 dni temuocena: 0% 

   Jak zwykle pomoc kierowana jest dla Warszawy, a pozostali obywatele kopani w dupe!

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1149 sekundy
  REKLAMA