REKLAMAA1 AUTO WIMAR 01.04.2021 - 30.04.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 stycznia 2018, 11:33 komentarzy 5

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (pixabay.com)

  „Zielone wsparcie” dedykowane jest mieszkańcom Warszawy, którzy zdecydowali się na zmianę sposobu ogrzewania na bardziej ekologiczny. Likwidacja kotła na paliwo stałe daje możliwość zdobycia dofinansowania.

  Niska emisja z gospodarstw indywidualnych jest jedną z głównych przyczyn zanieczyszczenia powietrza w Polsce. W grudniu 2016 roku ruszył w Warszawie program dofinansowania wymiany starych pieców na nowe zasilane gazem lub przyłączenia do warszawskiej sieci ciepłowniczej.

  W ramach „Zielonego wsparcia” z dopłat mogą skorzystać zarówno indywidualni mieszkańcy, jak i wspólnoty mieszkaniowe czy przedsiębiorcy. Warszawiacy mogą otrzymać dopłaty w wysokości od 7 000 do nawet 20 000 złotych. Nabór wniosków trwa do 31 marca 2018 r. Szczegółowe informacje dotyczące przyznawania wsparcia dostępne są tutaj.

  Nowością jest fakt, że ze wsparcia będą mogły skorzystać również osoby, których dochody dotychczas nie dawały im możliwości pobierania świadczeń z pomocy społecznej.

  Chcemy objąć wsparciem rodziny, które ze względu na swoje dochody znajdują się poza systemem pomocy społecznej, ale ponoszenie zwiększonych kosztów grzewczych może prowadzić do ich zubożenia – mówił przed uruchomianiem programu Tomasz Pactwa, dyrektor Biura Pomocy i Projektów Społecznych Urzędu m.st. Warszawy.

  Po złożeniu wniosku o pomoc w ramach „Zielonego wsparcia” stołeczni urzędnicy przeprowadzą wywiad środowiskowy i wydadzą decyzję, na mocy której przyznane zostanie wsparcie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 29

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 11
   WKURZONY
  • 6
   BRAK SŁÓW

  5Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Fanka ekologii 5 ponad rok temuocena: 100% 

   Dobrze, że coraz więcej mówi się o tym problemie. W końcu wszyscy jesteśmy odpowiedzialni za stan powietrza, którym oddychamy! Na szczęście powstają coraz to nowsze rozwiązania. Słyszałam na przykład, że przy al. Jerozolimskich powstaje nowy budynek, Implant, który będzie pomalowany specjalną antysmogową farbą. Oby tak dalej, a życie w naszej stolicy będzie coraz przyjemniejsze!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tronek 4 ponad rok temu

   super!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ekologiczne ogrzewanie 3 ponad rok temu

   Bądźmy trochę bardziej odpowiedzialni za to czym i w jaki sposób ogrzewamy swój dom - youtube.com/watch?v=OPO3t_QRVWI

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dofinansowania 2 ponad rok temu

   Dofinansowania są potrzebne. Sam jestem zwolennikiem biomasy - pelletu - jego ceny na przestrzeni kilku ostatnich lat spadły, czego nie można powiedzieć o innych paliwach. Oby tylko pozostawiono potencjalnym beneficjentom programu szansę wyboru takiego źródła ogrzewania, które będzie na ich kieszeń. Bo niestety często się zdarza tak, że są narzucone „preferowane i pożądane” przez miasto sposoby ogrzewania budynków, np. ciepło systemowe czy ogrzewanie gazowe lub olejowe. Więc co z tego, że dofinansowanie będzie, jak potem okaże się, że przeciętnego Polaka nie będzie stać na opłaty czy opał do takiego dofinansowanego pieca.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wojciech 1 ponad rok temuocena: 0% 

   Jak zwykle pomoc kierowana jest dla Warszawy, a pozostali obywatele kopani w dupe!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2513 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021