REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 października 2022, 20:35

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Kryptowaluty stają się coraz bardziej powszechne w świecie rynków finansowych. Niektórzy ekonomiści uważają je za "przyszłość pieniądza". Dotyczy to zwłaszcza Bitcoina, który jest uważany za kryptowalutę "od której wszystko się zaczęło".

  Inwestowanie w Bitcoina niesie ze sobą mnóstwo owocnych korzyści dla jego właścicieli - wysoki potencjał zwrotu, płynność, anonimowość użytkowników oraz mniejszą ilość regulacji rządowych. Jeśli jesteś zainteresowany zostaniem inwestorem / inwestorem Bitcoin, oto wszystko, co musisz wiedzieć o posiadaniu i zarządzaniu tą popularną kryptowalutą.

  1. Brokerzy tradycyjni

  Wiele tradycyjnych firm brokerskich pozwala na handel kryptowalutami na swoich platformach. Jeśli szukasz sposobów na zakup i posiadanie Bitcoin, licencjonowani brokerzy są prawdopodobnie najbezpieczniejszą opcją tam. Wszyscy pobierają różne opłaty, więc upewnij się, że wykonujesz pewne badania rynku, aby znaleźć najlepszą ofertę tam.

  Jedną z największych zalet kupowania kryptowalut za pośrednictwem tradycyjnych firm maklerskich jest to, że zapewniają one dostęp do mnóstwa zbywalnych papierów wartościowych, takich jak kontrakty terminowe i tym podobne. Jest to świetny sposób na zminimalizowanie ryzyka inwestycyjnego i zwiększenie potencjału zwrotu.

  Jeśli nie wiesz, gdzie znaleźć wiarygodnych brokerów Bitcoin, zalecamy, abyś zaczął od najbardziej popularnych: Iqoption i Interactive Brokers.

  2. Bankomaty Bitcoin

  Bankomaty Bitcoin są względną nowością w świecie handlu kryptowalutami - są szybkie, łatwe w użyciu i dość dostępne (w zależności od lokalizacji). Możesz zarówno kupić, jak i sprzedać swoje Bitcoiny na tych urządzeniach, chociaż będziesz musiał mieć wcześniej otwarty e-portfel.

  Najbardziej znaczącym minusem używania bankomatów Bitcoin do zakupu waluty jest prowizja, którą będziesz płacił. Mogą one być dość wysokie, więc jeśli redukcja kosztów jest wysoko na liście Twoich priorytetów, powinieneś prawdopodobnie wybrać inny sposób nabycia Bitcoin.

  Poza tym, bankomaty Bitcoin nie są jeszcze tak dobrze rozpowszechnione: prawdopodobnie nie będziesz w stanie znaleźć ich w mniejszych miastach lub słabo rozwiniętych częściach świata. Jeśli w pobliżu nie ma żadnych bankomatów Bitcoin, nie martw się - istnieje wiele opcji kupna, z których możesz wybrać.

  Polska i Rumunia w pierwszej dziesiątce pod względem liczby bankomatów Bitcoin, całkowita liczba na świecie przekracza 23 000.

  3. Zapłać za bitcoina kartą debetową na giełdzie kryptowalut

  Platformy wymiany kryptowalut są prawdopodobnie "domyślnym" sposobem zakupu Bitcoina. Najpopularniejsze z nich to Binance, Coinbase, Kraken i Gemini. Każda z nich ma swoje opłaty i oferty, co jest czymś, co powinieneś dokładnie zbadać przed rozpoczęciem handlu.

  Platformy wymiany kryptowalut są tak popularne, ponieważ zazwyczaj oferują wiele funkcji, które sprawiają, że handel Bitcoinem jest tak prosty, jak to tylko możliwe. Jako początkujący użytkownik będziesz miał możliwość stworzenia swojego portfela kryptowalutowego i zakupu Bitcoinów po jak najtańszej cenie.

  Tak więc, ogólnie rzecz biorąc, jeśli obniżenie kosztów jest twoim najwyższym priorytetem, najlepszym zakładem jest zakup Bitcoinów za pośrednictwem giełdy kryptowalut. Nie zostaniesz obciążony żadnymi ukrytymi opłatami transakcyjnymi na tych platformach, co czyni je najbardziej odpowiednim sposobem handlu kryptowalutami zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych inwestorów.

  4. Kup bitcoin za pomocą PayPal lub Venmo

  Wiele aplikacji finansowych, z których prawdopodobnie korzystasz codziennie (takich jak PayPal lub Venmo), pozwala na handel kryptowalutami w niezwykle wygodny sposób.

  Jeśli chodzi o PayPal, opłaty handlowe zależą od samej transakcji. Za wszystko do 5$ zapłacisz 0,5$, w przypadku transakcji obejmujących 200$ - 1000$ opłaty wynoszą około 1,9%, a wszystko powyżej to około 1,5%. Możesz sprawdzić to, aby przejrzeć kilka popularnych opcji zakupu za pomocą tej metody.

  Podczas gdy istnieje narzut spreadu dla każdej transakcji, nie zostaniesz obciążony za przechowywanie kryptowalut i nie ma dolnego limitu kwoty, którą możesz handlować. Te same opłaty mogą być stosowane do Venmo, ponieważ jest to własność PayPal.

  Istnieje kilka możliwych opcji, jeśli chodzi o zakup bitcoinów za pomocą paypal. Tak czy inaczej, jeśli już używasz aplikacji finansowej do robienia zakupów online, warto sprawdzić, czy oferuje ona handel Bitcoinami. Jest to z pewnością jeden z najwygodniejszych sposobów handlu kryptowalutami w dzisiejszych czasach.

  5. Trading apps

   

  Jeśli już używasz aplikacji handlowych, takich jak Robin Hood, aby handlować innymi instrumentami finansowymi, możesz użyć tej samej metody do swoich potrzeb związanych z wymianą kryptowalut. Mogą one być nieco kosztowne w zależności od platformy, więc upewnij się, że wcześniej wykonałeś swoje badania.
  Tak czy inaczej, aplikacje handlowe oferują wiele przydatnych funkcji do handlu Bitcoinami, takich jak kupowanie waluty bezpośrednio - bez prowizji pobieranych z góry! Będziesz musiał poradzić sobie z narzutem spreadu (który jest zwykle ukryty), ale w większości przypadków jest to warte, biorąc pod uwagę poziom bezpieczeństwa, jaki zapewniają te platformy.
  Ponownie, jak już wspomnieliśmy wcześniej, upewnij się, że wykonałeś jak najwięcej badań, zanim wybierzesz aplikację handlową, na której będziesz kupował swoje Bitcoiny. Porównaj ich oferty, aż znajdziesz coś, co odpowiednio odpowiada Twoim potrzebom handlowym.

  6. Kupić bitcoin za inną walutę

  Niektórzy brokerzy i aplikacje handlowe pozwalają na zakup Bitcoinów przy użyciu innych rodzajów kryptowalut, takich jak Litecoin i Ethereum. Istnieje wiele zalet takiego postępowania, ale nie polecamy tej metody dla początkujących traderów kryptowalut.

  Jak już pewnie wiesz, Bitcoin i inne waluty nie są do końca stabilne: ich wartość rynkowa jest nieprzewidywalna i zmienia się bardzo często. Musisz mieć dużą wiedzę na temat rynku kryptowalut, aby móc kupić Bitcoina za inną walutę tak skutecznie, jak to możliwe.

  Tak czy inaczej, metoda ta staje się obecnie coraz bardziej popularna, ponieważ kryptowaluty stają się bardziej powszechną opcją płatności w świecie finansów. Z pewnością powinieneś to rozważyć, gdy już dowiesz się więcej o kryptowalutach w bardziej szczegółowy sposób.

  Wynik końcowy

  W tym artykule przejrzeliśmy niektóre z najbardziej popularnych metod kupowania i zarządzania Bitcoin. Jak widać, każda z tych metod ma swoje unikalne plusy i minusy, które będziesz musiał rozważyć. Twój wybór będzie głównie zależał od twoich konkretnych potrzeb i preferencji handlowych.

  Cokolwiek zrobisz, upewnij się, że wykonasz swoje badania, zanim zaczniesz kupować Bitcoin. Istnieje mnóstwo zasobów online, więc upewnij się, że wchodzisz w to wszystko tak świadomie, jak tylko możesz.

  Artykuł załadowany: 0.4266 sekundy
  REKLAMAA2 Spiżarnia Hrab 24.10.2022 - 23.12.2022