REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Sebastian Kaleta z Solidarnej Polski napisał do burmistrza Ursynowa interwencję poselską. Dotyczy ona  dzielnicowego pustostanu w pawilonie przy ul. Szolca-Rogozińskiego, którego utrzymanie pochłonęło już ponad 1,5 mln. złotych. Namówił go do tego ursynowski radny, mając nadzieję, że pchnięcie sprawy na poselski szczebel zmotywuje dzielnicę do działania. 

  Piętro pawilonu przy Szolca-Rogozińskiego 1 od ponad czterech lat stoi puste. Dzielnica, do której należy lokal, najpierw zastanawiała się co z nim zrobić, potem bezskutecznie próbowała go wynająć, a dopiero teraz rozpoczęła procedurę sprzedaży.

  Z miesiąca na miesiąc rośnie za to kwota, którą dzielnica wykłada na utrzymanie niewykorzystanych pomieszczeń. Dotychczasowe podsumowanie robi wrażenie - to ponad 1,5 miliona złotych z pieniędzy podatników. O tej bulwersującej sprawie Haloursynow.pl napisało na początku lutego i to na nasz artykuł w swojej poselskiej interwencji powołał się Sebastian Kaleta z Solidarnej Poski, zadając burmistrza Ursynowa trzy pytania. 

  1. Ile pieniędzy zostało wydanych na utrzymanie pustostanu?
  2. Jak długo jeszcze będą wydawane pieniądze na ten cel?
  3. Kiedy zostaną podjęte działania odnośnie jego wynajmu lub sprzedaży?

  Jak to się stało, że poseł na Sejm, podsekretarz stanu w Ministerstwie Sprawiedliwości, mocno ostatnio zaangażowany w reformę sądownictwa, zainteresował się ursynowskim pustostanem? To zasługa radnego Prawa i Sprawiedliwości Mateusza Rojewskiego, który jak sam mówi, ma dość marnotrawstwa pieniędzy podatników i liczy, że interwencja posła przekona burmistrza Roberta Kempę do dzialania.

  - Nie zarzucam burmistrzowi złej woli. Chcę żeby zmotywował urzędników do szybkiego załatwienia sprawy. Bo przez jego opieszałość i brak kompetencji z każdym miesiącem dzielnica traci ogromne pieniądze. Mam nadzieję, że szczebel poselski, na którym znalazła się ta sprawa, przyspieszy jej pozytywne zakończenie - wyjaśnia w rozmowie z Haloursynow.pl Mateusz Rojewski.

  Stracone lata i pieniądze 

  Historia dzielnicowego lokalu, jest doskonałą ilustracją niedoskonałego prawa, zawiłości ustroju Warszawy, urzędniczych przepychanek i długotrwałych procedur.

  W pawilonie przy Szolca-Rogozińskiego 1 parter należy do spółdzielni "Na Skraju", działa tam m.in. supermarket Tesco. Górę - ponad 2 tys. metrów kwadratowych posiada dzielnica. Przez lata były tu wydziały ratusza, a później oddział terenowy Straży Miejskiej. Od 2015 roku lokal jest pusty, a urzędnicy nie mogą sobie z nim poradzić.

  Najpierw dzielnica chciała lokal sprzedać. Ale po paru miesiącach okazało się, że - zgodnie z miejskimi procedurami - musi najpierw spróbować go wynająć. Dwie, wymagane przez prawo, próby wynajmu zakończyły się fiaskiem.

  Następnie urzędnicy miejscy zastanawiali się kto ma sprzedać budynek oraz jak rozumieć przepisy dotyczące sprzedaży lokalu użytkowego, do którego dzielnica ma tylko spółdzielcze prawo własności. Wreszcie, po ponad roku wymiany pism, w grudniu dzielnica dostała zgodę prezydenta Warszawy na zawarcie umowy ze spółdzielnią "Na Skraju".

  Oznacza to tylko tyle, że rozpoczeła się... kolejna procedura, tym razem przekształcenia spółdzielczego prawa we własność, co zakończy się najpewniej dopiero w drugiej połowie roku. W tym czasie pusty lokal przy Szolca-Rogozińskiego pochłonie kolejne setki tysięcy złotych.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 41

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 12
   WKURZONY
  • 13
   BRAK SŁÓW

  17Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Zniesmaczon 17 8 miesięcy temuocena: 0% 

   Czekamy teraz na interpelację Rojewskiego w sprawie filtrów nad POW. Nooo chłopcze wykaż się w tak ważnej sprawie...

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 16 9 miesięcy temuocena: 80% 

   Uprasza się dzielną redakcję HU o ustalenie i poinformowanie czytelników, kto jest WŁAŚCICIELEM działki, na której stoi opisywany budynek.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykly 15 9 miesięcy temuocena: 88% 

   Aby zrozumieć absurd sytuacji należy rozważyć jakie korzyści może przynieść wyburzenie budynku i spieniężenie działki na rzecz jakiegoś dewelopera. Ze względu na dużą wartość procesy odwirowania trwają lata, z pewnością za tym stoi Burmistrz, skoro Dzielnica wykłada kasę. Trzeba generować absurdy aby wreszcie znaleźć wybawiciela który łaskawie zagospodaruje zaniedbaną działeczkę, he, he. Burmistrz zna się i na tej robocie, to nie jedyny teren "przekształcany" w podobny sposób. Niby ruiny, chaos, szpecący bałagan, he, he.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Trzydziestokrotność 14 9 miesięcy temuocena: 64% 

   Jak tak dbają o podatników to czemu wywalają m.in MOJE pieniądze na TVPiS? Jak tak o mnie dbają to czemu JA mam płacić 32% podatku a ktoś 17%?

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mowa trawa 13 9 miesięcy temuocena: 100% 

   Tłuki z UD nie wiedziały co to jest: spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu?!?! Tabuny urzędasów i urzędowych prawników "NIE WIEDZIAŁY"!!! Pół Ursynowa spółdzielniami stoi, a z powodu bałaganu ze statusem gruntu, znaczna część mieszkańców z takim właśnie tytułem "własności" miała do czynienia. Wstyd panowie i panie, wstyd. Czy ten grunt został objęty procedurą ustawowego przekształcenia we własność?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Aga15 12 9 miesięcy temuocena: 14% 

   Nie ma takiej ulicy. Jest ul. Szolc-Rogozińskiego

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 6 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ewwa 11 9 miesięcy temuocena: 88% 

   Aga - jesteś w błędzie. Doucz się - warto uzupełnić braki.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 10 9 miesięcy temuocena: 43% 

   Ad 1 - odpowiedź w artykule. Ad 2 - tak długo, jak lokal będzie istniał. Ad 3 - odpowiedź w artykule. Czy zrobiło się lepiej od tego, że poseł Sebastian Kaleta podpisał się pod pismem z trzema pytaniami, które sformułował jakiś biedak co nie umie czytać ze zrozumieniem? Przypominam, że własność zobowiązuje, a rzecz jest warta tyle, ile chce za nią zapłacić ktoś, kto ma na to ochotę.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty zielone 9 9 miesięcy temuocena: 83% 

   Oszczędzanie energii, gospodarowanie nieruchomościami, to zbyt proste, mało ambitne, wiec takie zadanie nie jest godne urzędników z UD Ursynów i musi to zrobić ktoś inny. Firmy z branży nieruchomości chętnie przyjmą zlecenie wynajmu. A nasi urzędnicy tacy jak Nieustraszeni Pogromcy Przedeptów będą mogli więcej czasu poświęcić na poważniejsze wyzwania np. jak sprawić by zwiększyć różnorodność w dzielnicy.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kabaty zielone 8 9 miesięcy temuocena: 100% 

   W tej sprawie powinien wypowiedzieć się TSUE

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jola k. 7 9 miesięcy temuocena: 100% 

   zrobić tam urząd skarbowy

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~do roboty! 6 9 miesięcy temu

   Przywrócić tam straż miejską. Ursynów ma ma 130 tys. mieszkańców, ale strażnicy dojeżdżają z Wilanowa. Czy ktoś widział u nas strażnika, który goni babcie wysypujące resztki jedzenia na trawniki, który goni właścicieli psów bez smyczy i kagańców?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmaczon 5 9 miesięcy temuocena: 54% 

   Rojewski-jak nie podpięcie pod pomysł jednej działaczki z kursem szydełkowania to teraz podpiął się pod zapytanie innego użytkownika FB z grupy Obywatele Ursynowa. Czy ten pajac sam nie potrafi nic wymyśleć?

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Internauta 4 9 miesięcy temuocena: 50% 

   On akurat wymyśla najwiecej pomysłów i podejmuje najwiecej interwencji dla mieszkańców. Idź już spać koleżko.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rekin 3 9 miesięcy temuocena: 35% 

   Przynajmniej nie poleciał z donosem do Brukseli - jak czynią to inni Pana idole ....

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   oceń komentarz 7 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~webn 2 9 miesięcy temuocena: 96% 

   Prokuratura Warszawa Ursynów- znajduje się w centrum miasta, gdzie trzeba jechać kawał drogi. Dzielnica motywowała to tym, że na Ursynowie nie ma wolnych i odpowiednich lokali. A tu całe 2 tys metrów stoi puste i nie wiedzą co z nim zrobić.

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 1 9 miesięcy temuocena: 83% 

   Taka decyzja to wyraz bezradności i niekompetencji samorządu - nie umiemy, zróbcie coś za nas....Argument dla zwolenników ograniczenia jego roli. Jak gospodarujecie tą dzielnicą urzędasy?!

   Edytowany: 9 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2611 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO  14.11.2020 - 13.02.2021