REKLAMAA1-PizzaSANGIOVANNI-01-02----29-02-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ23 sierpnia 2019, 11:37

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Choć wielu przedsiębiorców twierdzi, że grafik pracy to mało istotna rzecz, którą można odbębnić na szarym końcu, niestety są oni w wielkim błędzie. Przemyślany harmonogram czasu pracy jest gwarantem dobrego funkcjonowania firmy. Bez tego dokumentu ani rusz, a wszelkie niedociągnięcia w tym zakresie grożą dezorganizacją pracy i poważnymi problemami finansowymi. Dowiedz się, dlaczego warto podchodzić do grafiku pracy poważnie i czym grozi układanie planu urlopów na ostatnią chwilę. Poznaj też świetną metodę, która pozwoli Ci się uporać z tym zadaniem o 70% sprawniej. Zapraszamy do lektury!

  Inspekcja Pracy nakłada za złe grafiki potężne kary

  Niemal wszystko, co jest związane z zagadnieniem pracy zarobkowej, jest w Polsce regulowane przez prawo. Dotyczy to zarówno długości urlopów, jak i okresów rozliczeniowych, odpoczynków czy w ogóle godzin pracy. Jeśli złamiesz któryś z przepisów – nawet niechcący – Inspekcja Pracy może nałożyć na firmę karę w wysokości 30 tysięcy złotych. Na szczęście istnieją narzędzia – takie jak program dostępny na stronie GrafikOptymalny.pl – które czuwają nad zgodnością harmonogramu z prawem. Sprawdza się to przy różnych typach etatów i umów; zarówno przy pracy zmianowej, jak i w systemie równoważnym.

  Planowanie czasu pracy ma wpływ na wizerunek firmy i zadowolenie pracowników

  Uwaga: to działa w obie strony! Dobry plan urlopów przyniesie same korzyści, natomiast nieumiejętne tworzenie grafików pracy może w dłuższej perspektywie pociągnąć firmę na dno. Po pierwsze ma to związek z prawem, o czym wspomnieliśmy już wyżej – trzeba tutaj dodać, że przedsiębiorstwo, które nic sobie nie robi z przepisów, najprawdopodobniej szybko zyska złą renomę.

  Po drugie, nieprzemyślany harmonogram to prosta droga do dezorganizacji pracy, co ma wpływ na wszystkich ludzi związanych z firmą – od pracowników, przez klientów, aż po zarządzających. Niedoceniani pracownicy, którzy nie mogą liczyć na wolne w pasującym im terminie (zwłaszcza ci, którzy pracują także wieczorami lub w weekendy), prędzej czy później stracą cierpliwość i zmienią pracę, co będzie się wiązać z kosztowną rotacją. Mało tego – jeśli naprawdę będą potrzebowali wolnego, znajdą sposób, żeby do pracy nie przyjść, a wtedy będzie trzeba gorączkowo szukać zastępstwa i tłumaczyć się klientom z opóźnień. Zły wizerunek firmy może się przełożyć na odpływ klientów, co spowoduje kolejne problemy finansowe – a wszystkiemu będzie winny niepozorny grafik pracy!

  Dobry grafik pracy to czysty zysk

  Kluczowym terminem jest tutaj optymalizacja kosztów. W wielu branżach, szczególnie w usługach, nie potrzeba do pracy takiej samej liczby rąk przez okrągły rok. Ba, znaczące różnice mogą się pojawiać w skali tygodnia czy nawet dnia. Znając specyfikę swojej działalności, warto uwzględnić takie subtelności i odzwierciedlić je na papierze, tworząc grafik pracy. Punktem numer jeden powinno być ustalenie, ilu pracowników tak naprawdę potrzeba w danej chwili, natomiast punktem numer dwa - eliminacja kosztownych nadgodzin i zmian na zakładkę.

  Koszty pracy da się zoptymalizować! Najlepiej robić to, kontrolując, czy koszty grafiku pozostają w zgodzie z zaplanowanym budżetem (oczywiście zostawiając pewien margines na konieczność organizacji zastępstw i innych nagłych wypadków). Tworząc plan urlopów 2019, koniecznie podeprzyj się fachowym narzędziem – dostępny w sieci program automatycznie obliczy koszty pracy i pomoże Ci w ich optymalizacji!

  Artykuł załadowany: 0.188 sekundy
  REKLAMAA2-SMB-Ursynów--31-01----29-02-2020