REKLAMAA1-DAGRASSO----13-05----13-08-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ22 marca 2019, 12:05 komentarzy 2

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Główny Inspektorat Sanitarny wycofuje partię jaj z Biedronki. Na skorupkach jajek stwierdzono obecność pałeczek salmonelli. Chodzi o opakowania 30 sztuk jaj, pochodzące z firmy Fermy Drobiu Woźniak. Produkty tej fermy są w sprzedaży we wszystkich sklepach Biedronki na Ursynowie.

  GIS wydał ostrzeżenie publiczne dotyczące jednej partii jaj wyprodukowanych przez Fermy Drobiu Woźniak, a dystrybuowanych przez sieć Biedronka. Chodzi o jaja sprzedawane w opakowaniach po 30 sztuk, w wytłoczce, pod marką ZDROVO Rodzinkovo.

  Pałeczki salmonelli znaleziono na skorupkach jaj o klasie wagowej M, klasie jakości A, oznaczonych kodem na skorupce: 3PL30051328K3. Na opakowaniach, które wycofano, widnieje data wraz z kodem - oznacza on numer wycofanej partii produkcyjnej – 31-03  PWK93K3 A.

  Na opakowaniu znajduje się także nazwa producenta: Fermy Drobiu Woźniak Sp. z o.o., Żylice 35A, 63-900 Rawicz. Zakład pakowania jaj: PL30225901. Dystrybutor: Jeronimo Martins Polska S.A., ul. Dolna 3, 00-773 Warszawa.

  Jak informuje GIS, jeśli mamy w lodówce tak oznaczone jaja, to nie należy ich spożywać, szczególnie na surowo. Pamiętajmy jednak, że gotowanie jaj zabija pałeczki salmonelli.

  - Należy również pamiętać, że bakterie obecne na powierzchni skorupek mogą zostać przeniesione na inne powierzchnie w wyniku kontaktu z zanieczyszczonymi jajami - przypomina Główny Inspektorat Sanitarny.

  Producent skażonych jaj dobrowolnie zdecydował się wycofać z obrotu wskazanej przez inspektorat partii jajek. Właściciel sieci Biedronka - Geronimo Martins - potwierdził, że dany produkt został już wycofany ze sprzedaży w około 20 sklepach, do których trafiły jajka z salmonellą.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 32

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 3
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 6
   WKURZONY
  • 10
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • StasioJasio 2 ponad rok temuocena: 100% 

   Troche brakuje informacji kiedy ta partia trafila do sklepu - i kiedy to odkryli - zakladam ze jesli pozniej niz pare dni wstecz - to czesc, spora czesc jaj moga zostac zjedzona-przetworzona

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MMev 1 ponad rok temuocena: 100% 

   Zawsz epewnie można zadzwonić w takiej sytuacji do Biedronki

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2091 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020