REKLAMAA1 SanGiovanni 01.07.2022 - 31.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ1 października 2018, 17:07 komentarzy 3

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Aleja starych lip przy Moczydłowskiej

  Aleja starych lip przy Moczydłowskiej (SK)

  Od dziś warszawiacy mogą sprawdzić, co dzieje się z drzewami w ich okolicy. Na stronie mapa.um.warszawa.pl pojawiła się nowa zakładka „Zieleń”, gdzie zamieszczane są informacje o lokalizacji wycinek prowadzonych przez Zarząd Zieleni m.st. Warszawy.

  Wycinki drzew zawsze budzą mnóstwo emocji wśród mieszkańców. Przykładem jest planowana wycinka wierzby płaczącej przy Domu Sztuki, która zdaniem spółdzielni "Jary" jest tak schorowana, że nie da jej się uratować. Informacja o wycince natychmiast wywołała nóstwo komentarzy sąsiadów tego przyrodniczego symbolu Ursynowa Północnego.

  Od dziś wycinki znajdziesz na mapie

  Urząd miasta stołecznego Warszawy poinformował właśnie, że planowane do wycięcia drzewa będzie można zobaczyć w serwisie mapowym. Na stronie www.mapa.um.warszawa.pl w zakładce "Warszawa dzisiaj" po zaznaczeniu w opcjach widoku "Zieleń" zobaczymy lokalizację roślin przeznaczonych do usunięcia.

  – Drzewa, krzewy i inne rośliny mają swój określony cykl życia i podlegają różnym czynnikom zewnętrznym, np. mrozom czy pasożytom – mówi Marek Piwowarski, dyrektor Zarządu Zieleni m.st. Warszawy. – Wiedząc, jak ważna dla warszawiaków jest zieleń, dajemy im możliwość łatwego sprawdzenia informacji o prowadzonych wycinkach. Co ważne, mieszkańcy przeczytają też, ile nowych drzew zostanie posadzonych w miejscu wyciętych. Jeszcze w tym roku stolica wzbogaci się o 16 tysięcy nowych drzew zasadzonych w parkach, przy ulicach i w miejskich lasach – dodaje dyrektor Piwowarski.

  Obok informacji o lokalizacji drzewa przeznaczonego do wycinki, na stołecznej mapie znajdziemy też informację o powodach jego usunięcia. Wszystkie drzewa objęte wnioskami o wycinkę, o które wystąpi Zarząd Zieleni m.st. Warszawy, a które będą widoczne na mapie, będą oznakowane również w przestrzeni publicznej. W terenie będzie na nich powieszona informacja o tym, że są to drzewa objęte wnioskami o wycinkę, a także będą owinięte widoczną taśmą.

  – Mieszkańcy widząc prace związane z usuwaniem drzew wielokrotnie zwracali się do nas z prośbą o wyjaśnienia. Z doświadczenia wiemy, że najważniejsze jest poinformowanie społeczeństwa o planowanej wycince – mówi dyrektor Zarządu Zieleni m. st. Warszawy Marek Piwowarski.

  Zarząd liczy, że do akcji zamieszczania informacji o wycinkach dołączą również urzędy dzielnic, dzięki czemu na mapie pojawią się również drzewa, o których wycince decydują urzędnicy lokalni. Na razie lista ta ograniczona jest do terenów miejskich.

  Na razie na mapie miejskiej znaleźliśmy kilka drzew z Ursynowa, które zostaną wycięte. Można to sprawdzić pod tym adresem. Najwięcej szczegółów zobaczymy, gdy będziemy przybliżać mapę do skali konkretnej ulicy. Znajdziemy wówczas punkty oznaczające drzewa, wraz z wnioskiem i decyzją urzędniczą o wycince.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 50

  • 24
   BARDZO PRZYDATNY
  • 7
   ZASKOCZONY
  • 11
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Aldo 3 ponad rok temuocena: 90% 

   Działania spółdzielni SM Wyżyny wraz z poparciem Ratusza przyczyniły się do wycinki 4 zdrowych wierzb w 2015 r. na osiedlu Kazury (dziuganie patykiem w ramach "badania" są mało przekonująca metodą sprawdzania stanu drzewa przed wydaniem decyzji....), a teraz ponownie dzielnica jako inwestor żłobka wewnątrz osiedla, akceptując taki a nie inny projekt pozbawi okolicznych mieszkańców kolejnych kilkunastu drzew, które "kolidują z inwestycją" na jej obrzeżach.... A wystarczyło tylko nieco zmodyfikować projekt! Widocznie za mało smogu i innego syfu mamy jeszcze w powietrzu.... Za chwilę tylko beton i spaliny z samochodów nam zostaną w pakiecie...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Muzykbb 2 ponad rok temuocena: 91% 

   To zostały jeszcze jakieś drzewa do wycięcia?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kajman 1 ponad rok temuocena: 88% 

   Też się dziwię. Ursynów już dogonił, a nawet przegonił czołówkę dzielnic walczących dzielnie z przyrodą. Na Pięciolinii nawet z ptakami zaczęli walczyć. Budowa POW pokazała, że nikt się ze zdrowiem mieszkańców Ursynowa nie liczy. Ursynów to coraz bardziej asfalt, beton, parkingi, autostrady. Sen ludzi przyjezdnych, o tym jak powinno wyglądać duże miasto, czyli: "Zero przyrody, przyroda to jest na wsi", którzy nie po to uciekali do miasta, żeby znowu być w otoczeniu ptaków i drzew, urzeczywistnia się.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 21 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4505 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022