REKLAMAA1 Pizzeria105  01.04.2022 - 31.05.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 stycznia 2022, 12:41

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Sprawozdania finansowe to zestawienia, które przedstawiają sytuację finansową firmy, w związku z czym muszą być sporządzane rzetelnie i terminowo. Kogo dotyczy ten obowiązek? Dlaczego warto powierzyć sporządzenie sprawozdania finansowego profesjonalistom? Odpowiedzi znajdują się poniżej.

  Sprawozdanie finansowe - czym jest i kto musi je sporządzać?

  Sprawozdanie finansowe jest dokumentem, który sporządza się w celu przedstawienia sytuacji finansowej przedsiębiorstwa oraz uzyskanych przez nie wyników. Sprawozdania finansowe sporządza się za dany rok obrotowy i na konkretny dzień bilansowy. W przypadku, gdy rok obrotowy pokrywa się z rokiem kalendarzowym dniem bilansowym, jest 31 grudnia. Zasady sporządzania sprawozdań finansowych określa Ustawa o rachunkowości.

  Kto musi sporządzać sprawozdania finansowe? Zgodnie z zapisami Ustawy o rachunkowości obowiązek ten dotyczy firm funkcjonujących w formie spółek kapitałowych i osobowych, a także osób fizycznych, które dobrowolnie lub z obowiązku (również wynikającego z Ustawy o rachunkowości) prowadzą księgi rachunkowe. Warto jednak mieć świadomość, że sprawozdanie finansowe jest na tyle istotnym dokumentem, że często sporządzane jest dobrowolnie w celu przedstawienia sytuacji finansowej firmy na zewnątrz.

  Do czego służy sprawozdanie finansowe?

  Jak wspomniano w poprzednim akapicie, firmy często decydują się na dobrowolne sporządzenie sprawozdania finansowego, co ma na celu przedstawienie sytuacji finansowej. Wynika to z faktu, że sprawozdanie finansowe jest dokumentem, którego wiarygodność mogą podważyć jedynie państwowe organy skarbowe, które zajmują się jego kontrolą i weryfikacją. W związku z tym sprawozdanie jest najlepszym źródłem informacji o firmie zarówno dla potencjalnych inwestorów, czy kontrahentów, jak i wierzycieli oraz podmiotów z najbliższego otoczenia przedsiębiorstwa.

  Dlaczego warto powierzyć sporządzenie sprawozdania finansowego profesjonalistom?

  Sprawozdania finansowe muszą być sporządzane prawidłowo oraz zawierać rzetelne informacje, ponieważ są kontrolowane przez państwowe organy skarbowe. Co więcej, dokument musi być również wysłany w terminie, a presja czasu sprawia, że księgowy bez doświadczenia w tym zakresie może popełnić. To z kolei może wiązać się z konsekwencjami, dlatego też sporządzanie sprawozdań finansowych warto powierzyć profesjonalistom. Wyspecjalizowane biuro rachunkowe posiada bowiem niezbędne doświadczenie, które wynika z faktu, że rocznie sporządza nawet kilkaset sprawozdań różnych jednostek. 

  Podsumowując, należy stwierdzić, że doświadczone biuro rachunkowe ma zdecydowaną przewagę w wiedzy i doświadczeniu nad księgowym, który przygotowaniem sprawozdania zajmuje się raz do roku. W związku z tym warto rozważyć skorzystanie z usługi zewnętrznej, której oferta jest dostępna pod linkiem https://www.mddp-outsourcing.pl/uslugi/sprawozdania-finansowe/.

  Artykuł załadowany: 0.6623 sekundy
  REKLAMAA2 KuchniaAzjatycka 07.05.2022 - 06.06.2022