REKLAMAA1 Pizzeria105 01.08.2022 - 30.09.2022 (2X w serii)
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (GS)

  Jednostka wojskowa z Lasu Kabackiego chce przebudować parking i wyciąć drzewa. Przeciwko wycince aż 264 drzew protestują organizacje społeczne i polityczne. Ugrupowanie Polska 2050 Szymona Hołowni ruszyło z internetową petycją.

  Mundurowi narzekają, że nie mają gdzie parkować. Chcą pozbyć się blisko 300 drzew, aby wyremontować i wybudować miejsca dla swoich prywatnych samochodów. Sprzeciw wobec wycinki wyrazili już radni z Ursynowa. A dziś do protestu dołączyła Polska 2050.

  W Polsce jest moda na to, aby wypowiadać wojnę drzewom. Jeżeli chcemy się chronić przed skutkami zmian klimatycznych, a nie tylko obcymi armiami to powinniśmy wyrazić sprzeciw tej inwestycji. Tam jest piękny starodrzew, który chce się usunąć nie dla obronności, a dla zwykłej betonozy - mówi posłanka Polski 2050 Hanna Gill-Piątek.

  Przedstawiciele ugrupowania chcą włączyć w obronę Lasu Kabackiego także innych posłów. Ma powstać "Koalicja 264" - nazwana od liczby drzew, które chcą wyciąć wojskowi. Hanna Gill-Piątek zapytała już ministra obrony Mariusza Błaszczaka o konieczność wycinki. - Czy to konieczne dla obronności naszego kraju? - dodała.

  Jednostka wojskowa w ursynowskim rezerwacie ma swoje korzenie w jednostce Wicher, gdzie polscy matematycy w latach 30 ubiegłego wieku złamali kod „Enigmy”. - Chciałabym, aby to miejsce w dalszym ciągu to miejsce kojarzyło się tak wspaniale, a nie z wycinką 264 drzew - mówi ursynowska radna z klubu KO Magdalena Rogozińska, od niedawna działaczka ruchu Szymoni Hołowowni.

  Ruszyła internetowa petycja w sprawie wycinki. Mieszkańcy mogą się pod nią podpisać na stronie avaaz.org.

  Skoro nie wycinka to co? Działacze Polski 2050 przekonują, że remont parkingu można przeprowadzić w taki sposób, aby nie przyczyniło się to do zniszczenia rezerwatu przyrody. 

  To skandaliczne. Ten parking już jest, jednak wojsko chce w miejscu trylinki, która tam występuje, ułożyć kostkę bauma. Czyli chcą wyciąć drzewa, aby zabetonować ten skrawek - alarmuje przewodniczący Komisji Zielonego Ursynowa Paweł Lenarczyk z Polski 2050.

  Wojsko planuje zrealizować inwestycję w 2024 roku. Na razie nie ma jeszcze ani pozwolenia na wycinkę drzew, ani na przebudowę parkingu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 51

  • 10
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 8
   NIEPRZYDATNY
  • 10
   WKURZONY
  • 19
   BRAK SŁÓW

  21Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~AntyKempa 21 ponad rok temuocena: 100% 

   Lenarczyk jest z Ursynowa. A nie z: Łukowa, Żyradowa, Środy Wielkopolskiej, Kadzidła. Ma liczne wady ale te małpy z Partii Przegrywów robią już tak bokami, że na pawia się zbiera. Wsióry won - idą żniwa.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 8 0 wpisy tej osoby
  • ~toksyczny lewacki cwaniak 20 ponad rok temuocena: 94% 

   Lenarczyk już dawno powinien zwolnić stołek radnego i iść do normalnej pracy. Za co się weźmie to wpadka! Na Ursynowie potrzebujemy radnych, którzy rozwiązują problemy mieszkańców. Nie potrzeba nam działaczy politycznych, którzy zapisali się do Hołowni, a teraz co chwila lansują się przed kamerami, aby przypodobać się temuż Hołowni! Ludzie głosowali na młodego Lenarczyka przez wzgląd na zasługi jego ojca dla Zielonego Ursynowa. Niestety, młody Lenarczyk nie ma żadnych zasług. To już koniec jego kariery.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 16 1 wpisy tej osoby
  • ~O młodym Lenarczyku 19 ponad rok temuocena: 77% 

   Raczej nie można powiedzieć, że podlizuje się Hołowni. On dba o swój interes aby utrzymać się przy korycie. To, że przez moment Hołownia dobrze rokował to nie znaczy, że synuś tatusia za moment nie znajdzie się w innym lepiej rokującym ugrupowaniu.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 3 wpisy tej osoby
  • ~ZedWueMianin 18 ponad rok temuocena: 50% 

   Poznałem młodego Lenarczyka i chciałbym, aby każdy radny tak działał jak on. Dzięki niemu mamy uratowany Plac Wielkiej Przygody, plany miejscowe i uratowana nazwy ulicy na której mieszkam czyli ZWM. A jak chce się realizować się w wielkiej polityce to trzymam kciuki, tak samo jak za to, żeby nie wycieli tych drzew w kabackim.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby
  • ~rozsądny 17 ponad rok temuocena: 50% 

   ZMW czyli komusze sentymenty ?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby
  • ~Prawnik 16 ponad rok temuocena: 95% 

   Ludzie czy wy nie widzicie nachalnego i prymitywnego lansu Lenarczyka. Facet cierpi na typowe rozdwojenie jażni, ubrany w polo z logiem ruchu p.hołowni a podpisuję się nawet tu jako radny. No fakt, nie potrafi zrezygnować z bycia radnym i zaangażować się w nowy projekt, stoi rozkrokiem i sam pewnie nie wie co będzie dalej. W sumie dobrze,że w kolejnych wyborach do Rady Dzielnicy nie będzie mógł startować( pewnie też niedouczony nie wie, że nowe przepisy nie pozwalają na to)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 1 wpisy tej osoby
  • ~Zastanów się co piszesz? 15 ponad rok temuocena: 79% 

   A jak Hołowni nie wyjdzie, to co? Wówczas młody Lenarczyk dalej będzie żerował na dorobku ojca. Jakby zrezygnował tak jak sugerujesz, to mógłby zostać z niczym i musiałby iść do uczciwej pracy, a taka zazwyczaj męczy. Prawniku, nie bądź naiwny, swoim tekstem nie sprowokujesz go do postępowania zgodnego z przyzwoitością. To jest polityka, tu się wykorzystuje wszystko co da się wykorzystać.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 3 wpisy tej osoby
  • ~Ursy 14 ponad rok temuocena: 84% 

   Mam wrażenie że jedyną rzeczą którą robią radni i aktywiści to ochrona drzew i gałązek. Wszystkie inne problemy są nie istotne lub zbyt skomplikowane.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 4 wpisy tej osoby
  • ~Viki 13 ponad rok temuocena: 83% 

   Niech się zajmą lepiej remontem chodników na Ursynowie@

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 4 wpisy tej osoby
  • ~toksyczny lewacki cwaniak 12 ponad rok temuocena: 87% 

   Kiedy cwaniaki zrezygnują z podziemnego parkingu koło ratusza, do którego nie wpuszczają mieszkańców Ursynowa? Ta inwestycja kosztowała 100 milionów złotych, a służy tylko paru cwaniakom! Zasypać, postawić hotele dla motyli, a cwaniaki zapitalać na rowerkach!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 3 wpisy tej osoby
  • ~Drzewa to tlen, zdrowie i życie 11 ponad rok temuocena: 44% 

   Drzewa stają się dojrzałym drzewostanowym dopiero po 100 (iglaste) lub 120 (liściaste) latach. A tu ktoś zamierza lekką ręką wyciąć ćwierć tysiąc drzew tak po prostu, żeby zrobić parking. Dlatego dobrze się stało, że właściwe instytucje podjęły działania, żeby powstrzymać tą szkodliwą decyzję.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 15 19 wpisy tej osoby
  • ~hiPOkryci 10 ponad rok temuocena: 72% 

   W 2019 r. w stolicy wycięto 4858 szt. drzew, a rok później miejscy drwale usunęli 3991 szt. drzew – poinformowała PAP rzecznik ratusza Karolina Gałecka.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 9 wpisy tej osoby
  • ~Grażynka 9 ponad rok temuocena: 59% 

   Populizm.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 23 16 wpisy tej osoby
  • ~MrFrosty 8 ponad rok temuocena: 42% 

   Grażynka...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 21 wpisy tej osoby
  • ~dwadozera 7 ponad rok temuocena: 53% 

   Wojsko planuje zrealizować inwestycję w 2024 roku. Na razie nie ma jeszcze ani pozwolenia na wycinkę drzew, ani na przebudowę parkingu... al ejuz radny Lenarczyk wyrzuca ogniste wyziewy z konca swoich pleców i kreci afere na pol polski, kto wybral tego pana na radnego ja sie pytam? nie umiesz nic zrobic Pawle, tylko jatrzyć?

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 24 21 wpisy tej osoby
  • StasioJasio 6 ponad rok temuocena: 54% 

   i slusznie. trzeba naglosic sprawe- wtedy pod presja opini publicznej mieszkancow - wycofaja sie z pomyslow. Inaczej - to bedzie kwestia czasu az im przyklepia pozwolenie. I wtedy bys narzekal ze jak to nikt nie interweniowal.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 20 17 wpisy tej osoby
  • Paweł Lenarczyk - radny 5 ponad rok temuocena: 50% 

   Szanowny ~dwadozera, informację o planowanej wycince 264 drzew uzyskałem z komisji, którą właśnie zwołałem w tym celu, aby dowiedzieć się ile drzew ma pójść pod piłę. Rozumiem, że według Pana radny nic nie powinienem działać w tej sprawie. To nie w moim stylu tym bardziej, że jest unikalna szansa na wycofanie się wojska z tej wycinki albo jej zminimalizowanie. Będę obserwował tą bulwersującą sprawę i będę robił wszystko, żeby nie padło żadne z 264 drzew. A Pana i mieszkańców zachęcam do podpisania petycji do min. M.Błaszczaka. Pozdrawiam Paweł Lenarczyk, radny Dzielnicy Ursynów Polska 2050

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 20 20 wpisy tej osoby
  • ~Tatu 4 ponad rok temuocena: 50% 

   @dwadozera a na co mamy czekać? Aż na teren wejdą maszyny, drwale i zacznie się wycinka? Wtedy byłby dobry czas na protest?!!! Open your mind!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 15 wpisy tej osoby
  • ~Ryba 3 ponad rok temuocena: 41% 

   Jasne, powinien protestować jak już wytną Trochę pomyślunku nikogo jeszcze nie zabiło

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 10 wpisy tej osoby
  • ~Boom 2 ponad rok temuocena: 85% 

   Panie radny, a gdzie Pan jest cały rok? Pojawia się Pan jak coś trzeba przepchnąć, popromować się, a potem zaległa cisza wręcz grobowa, nie powiedział nikt ni słowa.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 2 wpisy tej osoby
  • ~toksyczny lewacki cwaniak 1 ponad rok temuocena: 83% 

   Czy to odpowiedział hologram Lenarczyka podpisany jako radny? Przecież prawdziwy Lenarczyk jest na zdjęciu w artykule i ma logo Hołowni. Ten człowiek pogrąża się każdą swoją wypowiedzią. Kończ waść i wstydu sobie oszczędź!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby
  Artykuł załadowany: 0.4721 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022