REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 września 2019, 13:58 komentarzy 2

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Planujesz sprzedaż mieszkania i zależy Ci na czasie? Wiesz, że z SonarHome cały proces sprzedaży może potrwać niespełna tydzień? Sprawdź, jak to działa!

  Każdy, kto szykuje się do sprzedaży mieszkania, zdaje sobie sprawę, że dopełnienie wszystkich formalności, jak i cały proces finalizacji transakcji trwa wiele miesięcy. Przez cały ten czas sprzedający musi dbać o odświeżanie ogłoszeń w internecie, rozmawianie z potencjalnymi klientami, czy umawianie się na oglądanie mieszkania. Co, jeśli dałoby się to zrobić szybciej? 

  Trudności w samodzielnej sprzedaży mieszkania

  Sprzedaż mieszkania to proces, który nie należy do najłatwiejszych. Jest nie tylko czasochłonny dla sprzedającego, ale także w wielu przypadkach wymaga dodatkowego nakładu finansowego.

  Mieszkanie do sprzedaży powinno być odpowiednio przygotowane. Należy je posprzątać i zadbać o to, by wyglądało atrakcyjnie. To ostatnie może wiązać się z remontem mieszkania, by to później sprzedało się na lepszych warunkach.

  Kolejnym etapem jest wykonanie zdjęć mieszkania. To bardzo ważny moment — im lepsze zdjęcia i zaprezentowanie nieruchomości, tym większe szanse na szybszą transakcję. Zdjęcia zamieszcza się na specjalnych portalach z ogłoszeniami. W wielu przypadkach są one dodatkowo płatne. 

  Nowoczesne rozwiązanie 

  Według raportów SonarHome wynika, że sprzedawcy mieszkań czekają na kupców nawet 7 miesięcy. To wiele miesięcy ciągłej pracy nad sprzedażą mieszkania, która wcale nie musi dojść do skutku. Niektórzy czekają latami, nim uda im się sprzedać mieszkanie w cenie, która faktycznie ich zadowala. 

  Okazuje się, że proces sprzedaży mieszkania można znacząco przyspieszyć i ułatwić. W USA, jak i w niektórych miastach w Europie funkcjonuje system ibuyingu. Na czym on polega?

  Start-up SonarHome poszukuje mieszkań do kupienia w określonych miastach — teraz w Warszawie. Jeśli to właśnie w tym mieście masz mieszkanie na sprzedaż, to wystarczy, że przejdziesz do wypełnienia formularza dostępnego na stronie — sonarhome.pl. Na jego podstawie zostanie określona wstępna wycena.

  Firma zajmuje się aktualnie transakcjami w Warszawie, aczkolwiek dalej się rozwija. SonarHome korzysta z darmowego narzędzia, które ułatwia wycenę mieszkania. Algorytmy opierają się na danych z ponad 50 tysięcy transakcji, dlatego to rozwiązanie jest naprawdę miarodajne.

  Po wypełnieniu formularza następuje czas na umówienie się z przedstawicielem firmy, który na miejscu ocenia faktyczny stan mieszkania. Po tym etapie dopiero zostaje ustalona finalna wycena i oferta.

  SonarHome zapewnia także analizy cenowe dla poszczególnych miast. Dzięki nim bez problemów będzie można zapoznać się z cenami np. w Warszawie, ilości mieszkań na sprzedaż, średnim czasem sprzedaży, a także cenami za metr kwadratowy.  

  Oferta od SonarHome obowiązuje przez kilka dni. W tym czasie sprzedający mieszkanie może zastanowić się, czy decyduje się na współpracę z SonarHome, czy może ostateczną sprzedaż mieszkania na własną rękę.

  Zaletą ibuyingu jest szybka finalizacja transakcji — nawet do 7 dni, cena oparta o rynkową wycenę, a także zajęcie się wszelkimi formalnościami, które wcześniej były na barkach sprzedającego — remonty, naprawy, sprzątanie, czy zdjęcia.

  Gdy sprzedający mieszkanie zdecyduje się na przyjęcie oferty, następuje podpisanie umowy i finalizacja umowy. Zaraz potem pełna kwota za mieszkanie przelewana jest na konto sprzedającego.

  SonarHome to  rozwiązanie, które oszczędza wiele pracy, czasu, jak i nakładów finansowych. Zlecenie sprzedaży komuś innemu to zdecydowanie najłatwiejszy sposób sprzedaży mieszkania. Taki, w którym na pieniądze nie trzeba czekać miesiącami, a transakcja jest naprawdę błyskawiczna. Jeśli zależy Ci na wygodzie, to oferta od sonarhome zdecydowanie powinna Cię zainteresować! 

  Artykuł załadowany: 0.256 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek-04-01----04-02-2020