REKLAMAA1 AUCHAN 01.07.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 sierpnia 2022, 19:25

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Warszawa to bardzo dynamicznie rozwijający się rynek nieruchomości. Jednak, wbrew pozorom, sprzedaż mieszkania wcale nie jest taka prosta, zwłaszcza jeśli sprzedającemu zależy na czasie, a przy okazji chciałby na tej transakcji zarobić. Do sprzedaży należy się dobrze przygotować, aby uniknąć nie tylko problemów z urzędem skarbowym, ale przede wszystkim strat finansowych. Od czego warto zacząć przygotowania do sprzedaży mieszkania?

  Przygotowanie mieszkania do sprzedaży

  Sprzedaż mieszkania to zawsze bardzo poważna decyzja. Odpowiednie przygotowanie nieruchomości na sprzedaż nie tylko ułatwi transakcję, ale może ją także przyspieszyć.

  Na początku warto skompletować dokumenty, które są niezbędne przy sprzedaży. Do najważniejszych należą odpis z księgi wieczystej, akt notarialny przeniesienia własności lub darowizny oraz dokumenty poświadczające tożsamość.

  Mieszkanie trzeba odświeżyć, posprzątać i usunąć różne usterki, szczególnie te widoczne. Brudne i zaniedbane mieszkanie potrafi skutecznie odstraszyć potencjalnych klientów. Dlatego tak ważna jest jego odpowiednie zaprezentowanie. 

  Ile jest warte mieszkanie – jak się o tym dowiedzieć?

  Jeśli ktoś decyduje się na kupno mieszkania z rynku wtórnego, to dużą uwagę zwraca na cenę. Tu pojawia się problem ustalenia wartości mieszkania przez sprzedającego. Bardzo często właściciele mieszkania na sprzedaż kierują się emocjami, a nie obiektywną wartością lokalu.

  Najlepszym rozwiązaniem jest wycena sporządzona przez rzeczoznawcę majątkowego. Jednak nie zawsze jest na to czas, a poza tym wiążą się z tym koszty.

  Inną dobrą metodą jest skorzystanie z usług firm, które zajmują się sprzedażą nieruchomości. Często oferują w ramach usług także pomoc w ustaleniu ceny. Bardzo interesująca jest np. darmowa wycena mieszkania w ValueProperties. Firma chętnie też odkupuje mieszkania, a załatwienie wszelkich formalności jest bardzo szybkie.

  Przybliżoną wartość mieszkania można też ustalić, porównując ceny, które pojawiają się w ogłoszeniach. Pamiętać jednak trzeba, że są to kwoty, których chcą kupujący i często są bardzo różne od ostatecznej ceny transakcyjnej.

  Jak wystawić mieszkanie na sprzedaż? Dlaczego lepiej powierzyć to fachowcom?

  Kolejnym krokiem jest wystawienie mieszkania na sprzedaż. Najczęściej jest to umieszczenie ogłoszenia w mediach lub w Internecie, a następnie czekanie, aż znajdzie się chętny na zakup mieszkania w Warszawie. Często samą transakcję opóźnia jeszcze konieczność załatwienia kredytu przez kupującego.

  Dlatego coraz częściej sprzedający nie chcą biernie czekać i decydują się na skorzystanie z usług agencji nieruchomości. Do najważniejszych atutów agencji należy doskonała znajomość rynku, wiedza, jak przygotować mieszkanie do sprzedaży oraz weryfikacja sprzedających i kupujących. Są także firmy, które odkupują mieszkania, nawet w gorszym stanie i przygotowują je do sprzedaży.

  Artykuł załadowany: 0.4103 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022