REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KS Metro)

  Siatkarze Metra Warszawa zdobyli srebrne medale podczas turnieju finałowego Mistrzostw Mazowsza Juniorów 2019/2020. Turniej odbywał się w miniony weekend w Warszawie. Drugie miejsce w mistrzostwach regionalnych jest dla drużyny juniorów wyrównaniem wyniku sprzed roku.

  Podopieczni trenerów Jacka Jankowskiego i Wojciecha Szczuckiego w turnieju finałowym mieli nadzieje na jak najlepszy wynik. Fazę zasadniczą zakończyli na trzecim miejscu w tabeli, zdobywając 29 punktów. Udało się zatem awansować do ostatecznej rozgrywki – udział w niej wzięły UMKS MOS Wola Warszawa, RCS Czarni Radom I, RCS Czarni Radom II oraz właśnie ekipa ursynowskiego Metra. Cztery drużyny znalazły się w jednej grupie finałowej – każda drużyna rozgrywała zatem po trzy spotkania na przestrzeni trzech dni.

  Turniej nie rozpoczął się jednak dobrze dla ekipy KS Metro z Ursynowa. W piątek przegrała 0:3 z MOS Wola.

  – Nie ułożył nam się ten mecz. MOS Wola to trudny przeciwnik, wymaga konkretnego nastawienia mentalnego, a my chyba w tym aspekcie odstawaliśmy w czasie tego spotkania. Wynik trochę nie odzwierciedla tego, co działo się na boisku. Nie było aż takiej przepaści w umiejętnościach, natomiast nasze przygotowanie mentalne do pierwszego meczu trochę zawiodło – mówił nam trener Jacek Jankowski z KS Metro.

  Lepiej ursynowska ekipa spisała się w sobotę i niedzielę. Sobotni mecz z Czarnymi Radom I Metro rozgrywało pod presją. Musiało ten mecz wygrać, by liczyć się w walce o medale. Nastawienie było już lepsze.

  - Czarni to dobry zespół, gra bardzo fizyczną siatkówkę, która trochę różni naszą drużynę od tej z Radomia – tłumaczył trener Jankowski. Ostatecznie to właśnie Metro wygrało to spotkanie 3:2. Szczególnie dobrze wyglądała w tym meczu zagrywka warszawskiej drużyny. Poprawiła się też ona w bloku oraz skutecznych kontratakach. To pozwoliło jej wygrać.

  Mobilizacja podziałała też w ostatnim meczu. Na zakończenie turnieju ursynowianie pokonali RCS Czarni Radom II 3:0 i zajęli w turnieju drugie miejsce. Jest to powtórzenie wyniku z roku ubiegłego. Teraz juniorów Metra czekają mistrzostwa Polski. Losowanie turnieju ćwierćfinałowego na szczeblu centralnym odbędzie się w tym tygodniu. 

  - Mamy szeroką kadrę, utalentowaną młodzież. Wiemy też, że Mazowsze ma renomę regionu, który dobrze szkoli przyszłych zawodowych siatkarzy. Mamy nadzieję na dobry wynik także na arenie centralnej. I liczymy oczywiście na dobre losowanie, ponieważ to dziś jest także ważny aspekt – kwituje trener Jacek Jankowski z KS Metro.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 3

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3178 sekundy
  REKLAMAA2-SanGiovanni--01-07----31-07-2020