REKLAMAA1-KLIWER-08-05----07-07-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Warszawa liczy sobie ponad 2,2 mln mieszkańców. Z każdym rokiem ta liczba wzrasta, tak jak i pojawiają się kolejne inwestycje deweloperskie na terenie stolicy. Przeczytaj szczegółową analizę cenową cen mieszkań w Warszawie.

  Ze względu na obecność urzędów, miejsc pracy oraz centralne położenie nadal jedną z najpopularniejszych oraz najbardziej cenionych dzielnic jest Śródmieście. Mieszkanie tam uważane jest za prestiżowe, przez co popyt jest wysoki. Jednocześnie brakuje gruntów, więc obecnie dostępne są tam głównie nieruchomości z rynku wtórnego. Według darmowej wyceniarki mieszkań Sonarhome.pl ceny są tam ponad 2 razy wyższe niż w Wawrze czy na Rembertowie.

  Ceny mieszkań w Warszawie. Dzielnice, które się cenią

  W czerwcu 2018 roku średnia cena mieszkań w Warszawie kształtowała się na poziomie 8833 zł za m2. To o 62 zł więcej niż w maju, gdy cena wynosiła 8771 zł za m2. Jednak i tak w Śródmieściu zapłacimy więcej, nawet o 4000 zł za m2. Centrum się ceni, dlatego średni koszt to 12 526 zł za m2. Na drugim miejscu jest Żoliborz wraz ze stawką 10 210 zł za m2. Drogo jest też na Ochocie, Mokotowie, Woli czy na Wilanowie.

  Sonar przygotował raport, z którego jasno wynika, że w kolejnych kwartałach koszty zakupu nieruchomości będą jeszcze większe. Zmieniają się każdego miesiąca i coraz szybciej szybują w górę. Od początku bieżącego roku wzrosły już o 400 zł za m2, czyli o 4,5%. Z maja na czerwiec zauważalny jest wzrost na poziomie 0,7%.   

  Ceny mieszkań. Czy Warszawa w 2018 będzie tańsza?

  Taniej jest w dzielnicach gorzej skomunikowanych lub dopiero zaczynających się rozwijać. Widać to na przykładzie Wesołej, gdzie średnia cena to zaledwie 5445 zł za m2. Za niemal taką samą kwotę można kupić mieszkanie na Wawrze czy na Rembertowie. To jednak kwestia lokalizacji, prestiżu i rangi dzielnic. W kontekście cen w całym mieście nie zapowiadają się obniżki, lecz kolejne wzrosty. Raport darmowej wyceniarki Sonar to potwierdza.

  Warszawa to najszybciej rozwijający się rynek nieruchomości w Polsce. Wraz z rozwojem przychodzą też większe ceny. Dlatego można na nie patrzeć nie tylko jako problem, ale potencjał. W kolejnych latach dobrze położone nieruchomości będą warte o wiele więcej, niż teraz. Warto potraktować je jako inwestycję. Polska stolica przyciąga coraz więcej osób z całego świata, które chcą zamieszkać w Warszawie. Często są gotowi zapłacić więcej za mieszkanie w dobrej i ciekawej okolicy. A obecnie jako najlepsze miejsca do życia w Warszawie wymienia się Mokotów czy Wilanów, a nie bardzo drogie Śródmieście.

  Mieszkania na sprzedaż w Warszawie? Ofert przybywa z każdym dniem

  Ciekawą informacją z raportu wyceniarki Sonar jest też wzrost liczby ogłoszeń sprzedaży nieruchomości. W maju 2018 pojawiło się o 3,75% ofert więcej niż w kwietniu. A w czerwcu widać wzrost na poziomie 0,89%. To zaskakujące tempo pokazuje jak duży jest popyt i podaż. Przybywa nie tylko nieruchomości na Mokotowie czy Wilanowie, ale też w dzielnicach, które zyskują coraz większy potencjał, takich jak  Bemowo, Białołęka, Ursus czy Targówek. Ich rosnąca popularność to kwestia różnych czynników. Dość wymienić plany rozbudowy metra, rozwój terenów zielonych czy nowoczesne budownictwo. Te zmiany można śledzić na stronie wyceniarki Sonar, która stale aktualizuje średnie ceny w warszawskich dzielnicach.

  Źródło: https://sonarhome.pl/ceny-mieszkan/warszawa

  Pełny raport: https://sonarhome.pl/raporty/raport-ceny-mieszkan-w-warszawie-czerwiec-2018

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 130

  • 8
   BARDZO PRZYDATNY
  • 13
   ZASKOCZONY
  • 21
   PRZYDATNY
  • 19
   OBOJĘTNY
  • 20
   NIEPRZYDATNY
  • 18
   WKURZONY
  • 31
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Witek 7 15 dni temu

   Teraz dojazd do centrum jest tak rozwinięty, że chyba dużo lepiej mieszkać trochę dalej w spokojnej okolicy. Mi doradzono, żebym sprawdził sobie ofertę home invest. Z ciekawości zerknąłem co oni tam mają i muszę przyznać, że budują w bardzo przemyślany sposób. Wizualizacje, które obejrzałem całkiem mi się spodobały. Muszę umówić się na rozmowę. Trzymajcie kciuki :D

   Edytowany: 15 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ola27 6 miesiąc temu

   Nie chciałabym mieszkać w Śródmieściu. Szczerze – nie byłabym w stanie odpocząć. Zdecydowałam się na kupno mieszkania w Starej Miłosnej od Home Invest. To są moje klimaty. Poza tym udało im się wynegocjować z bankiem korzystne warunki kredytowania. Jak za taki standard budowy, to cena jest naprawdę konkurencyjna, a zależało mi na takiej okolicy, ponieważ mam małe dziecko i chciałabym aby wychowywało się mimo wszystko w zieleni, a nie w miejskich spalinach z centrum miasta.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~amilak 5 3 miesiące temu

   Zależy czego oczekujesz. Jak nie masz dzieci to możesz i pod Warszawą mieszkać. Jak nie wyobrażasz sobie weekendu bez imprez w centrum to musisz szukać czegoś bliżej Śródmieścia  Dużo jest składowych zanim się zdecydujesz. Ja mogę Ci polecić ze swojego doświadczenia Home Invest. Znajdziesz w ich ofercie i coś bliżej centrum, ale też słyszałem o nowej inwestycji na Targówku 

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kamil-A 4 3 miesiące temu

   Mieszkanie warto kupić na Żoliborzu :) Dzielnica z tradycjami i piękną historią. Dodatkowo powstaje tam wiele nowych inwestycji m.in. 'Dom pod szóstką', który ma bardzo ciekawą architekturę (niska, harmonijna, bardzo kameralna), która idealnie wpisuje się w tę dzielnicę.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nicki 3 5 miesięcy temu

   Ceny w różnych lokalizacjach są zróżnicowane

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~J-23 2 10 miesięcy temu

   Nie kupię mieszkania! Kupię sobie gwizdek.

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~chris 1 10 miesięcy temu

   Ceny w centrum są dla mnie zaporowe, nie zarabiam najniższej krajowej a po wyliczeniach w banku stać mnie było tylko na Białołękę. W końcu kupiłem 2 pokoje na osiedlu pod dębami na Płochocińskiej i powiem szczerze że nawet dojazd nie jest zły a ciągle coś nowego budują wkoło

   Edytowany: 10 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2825 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO