REKLAMAA1 SanGiovanni 01.10.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 sierpnia 2022, 19:19

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Nowoczesne szafy ubraniowe umożliwiają przechowywanie odzieży zgodnie z normami BHP. Dzięki nim możliwe jest bezpieczne pozostawienie kurtek, butów, toreb i innych przedmiotów w takich miejscach jak baseny, siłownie, kluby fitness czy instytucje edukacyjne. Są nie tylko niezwykle praktyczne, ale także zazwyczaj umożliwiają zamknięcie rzeczy prywatnych na klucz, dzięki czemu osoba trzecia nie ma do nich dostępu.

  Rodzaje szafek ubraniowych BHP

  Wyposażenie szafek ubraniowych w dużej mierze zależy od ich rodzaju. Warto więc poznać najpopularniejsze z nich. Są to:

  • szafki ubraniowe nierozdzielne - choć ich transport nie należy do najłatwiejszych, to po przeniesieniu są one natychmiast gotowe do użytku; nie wymagają składania, dlatego jeśli w obiekcie znajduje się duża ilość mebli, ich zakup może pozwolić oszczędzić nawet kilka godzin pracy;
  • szafki ubraniowe podzielne - można je bez problemu rozmontować i przenieść w stosunkowo prosty sposób, jednak później wymagają złożenia; jest to jednak dobry wybór, jeśli te meble metalowe wymagają transportu po niezbyt sprzyjającym podłożu;
  • szafki na torby - jest to specyficzny rodzaj szaf ubraniowych, w których przechowuje się tylko torby; najczęściej można je spotkać w galeriach handlowych.

  Standardowe wyposażenie szafek ubraniowych BHP

  Standardowe wyposażenie szafek BHP obejmuje przede wszystkim funkcjonalności, które możemy zobaczyć jako klienci basenów czy siłowni. Zazwyczaj taki mebel posiada jedną dużą komorę, wewnątrz której został zamontowany jeden lub dwa wieszaki na odzież wierzchnią. Dodatkowo w takich szafach może być także umieszczona półka na buty. Czasami ma ona formę niewielkiego, metalowego pudła po prawej lub lewej stronie mebla. Standardowe wyposażenie, które mają szafy BHP to także zamontowany zamek. Może on mieć specjalny certyfikat odporności na włamanie, jednak nie jest to regułą. Taki zamek otwiera się na kluczyk lub czasami poprzez specjalny mechanizm zamontowany w zegarkach, które nosi się na rękach, np. na basenie. Do standardu należą także kratki wentylacyjne, które umożliwiają cyrkulację powietrza.

  Opcjonalne wyposażenie szafek ubraniowych BHP

  Poza standardowym wyposażeniem szafek ubraniowych mogą one mieć wiele udogodnień. Przykładowo nie tak rzadko można spotkać się z modelami stojącymi na nóżkach, na których montuje się także ławeczki. Dzięki temu osoba korzystająca z szafki może na nich spokojnie usiąść. Ciekawym rozwiązaniem jest także wprawienie zamka tylko dla jednej sekcji mebla. Jak to wygląda? Wewnątrz szafki ubraniowej znajduje się, np. szuflada, która jest zamykana na klucz, natomiast cała konstrukcja pozostaje otwarta. Czasami stosuje się także rolety jako drzwi, jednak taka opcja sprawdzi się tylko w miejscach, w których nie trzeba się obawiać o kradzież rzeczy prywatnych.

  Podsumowując, choć mogłoby się wydawać, że szafki ubraniowe BHP nie są skomplikowanym meblem, to mogą posiadać różnorodne wyposażenie. Dlatego przed ich zakupem dobrze zastanów się, czego będziesz potrzebował Ty albo Twoi klienci, aby dobrać odpowiednie modele.

  Artykuł załadowany: 0.381 sekundy
  REKLAMAA2 DaGrasso 26.08.2022 - 25.11.2022