REKLAMAA1-BOBOWOZKI-(X2)-04-02----03-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Dzieci z podstawówki na Tanecznej będą chodzić do szkoły tylko na jedną zmianę. To efekt rozbudowy placówki, na którą czekano kilkadziesiąt lat. W otwarciu nowej części szkoły wzięła udział prezydent stolicy.

  Duży hałas, ciasne pomieszczenia i mikroskopijna sala gimnastyczna. Tak jeszcze do niedawna wyglądała szkoła podstawowa nr 100 - najstarsza w dzielnicy. Budynek "Tysiąclatki" w Grabowie, który doskonale pamiętają roczniki wyżu demograficznego z lat 70. z wysokiego Ursynowa (to właśnie do tej wiejskiej szkoły dowożone były dzieci z powstających osiedli, został właśnie rozbudowany i zmodernizowany.

  - Różnica jest dla nas ogromna! Wchodzi się do tej szkoły z dużo większym uśmiechem. Jest przede wszystkim ciszej. Dzieci podczas przerw mogą się zregenerować - mówi Ilona Rucińska-Grzeszek, przewodnicząca Rady Rodziców w SP 100.

  - Mamy ponad połowę więcej powierzchni niż dotąd. Wcześniej było ciasno, co przy przybywających rocznikach dawało się we znaki - dodaje Adam Szczuciński z Rady Rodziców.

  Najważniejsza zmiana to brak zmianowości. Od poniedziałku wszystkie klasy chodzą do szkoły na godzinę ósmą, a takiej sytuacji nie pamiętają najstarsi nauczyciele.

  - My naprawdę pracowaliśmy w bardzo trudnych warunkach, na dwie zmiany. Jesteśmy szczęśliwi, że to się zmieniło - mówi Halina Chaber, dyrektorka szkoły, która uczy w niej już od lat 80.

  W nowym skrzydle szkoły znalazło się 9 sal lekcyjnych - w tym pracownie chemiczna, biologiczna i komputerowa, gabinety dla pedagogów, terapeutów oraz dyrekcji. Jest też strefa dla rodziców, w której mogą poczekać na odebranie dzieci ze świetlicy. Nowy budynek będzie przeznaczony dla uczniów starszych, a ten stary - też odnowiony - dla dzieci młodszych. W przyszłym roku, po uruchomieniu ósmej klasy w "setce" uczyć się będzie ponad 600 osób.

  To nie koniec rozbudowy szkoły, już ruszyło wyburzanie starej sali gimnastycznej. - Powstanie nowa większa hala z zapleczem sportowym. Łączne koszty rozbudowy tej szkoły to 18 mln złotych. Takiej inwestycji w tej szkole nie było od czasu, gdy ona powstawała - mówi burmistrz Robert Kempa.

  Na otwarciu nowego skrzydła gościem społeczności szkolnej była prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.

  - Od jedenastu lat robimy wszystko, aby najmłodsi warszawiacy mieli jak najlepsze warunku do nauki i rozwoju. Ciągle inwestujemy – budujemy i rozbudowujemy szkoły, wspieramy naszych uczniów w rozwijaniu talentów i zainteresowań oraz doceniamy zaangażowanie nauczycieli i pracowników. Rozbudowa jednej z najstarszych szkół w tej części Warszawy jest tego przykładem - mówiła prezydent.

  VIDEO: Otwarcie szkoły po rozbudowie

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 19

  • 15
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  3Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Lekcja Temat 3 ponad rok temu

   A kiedy nauczyciele z tej wspaniałej szkoły podstawowej numer 100 zaczną wreszcie uczyć dzieci bo w zeszytach jedynie Lekcja i Temat :-(

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pasazerautobusu 2 ponad rok temu

   ciekawe kiedy otworzą przejście obok szkoły do przystanku...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Sebastian 1 ponad rok temu

   Suuuuper

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.247 sekundy
  REKLAMA