REKLAMAA1_AUCHAN-28-06---31-12-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Kończy się budowa dwóch uliczek osiedlowych na Starych Kabatach. Mieszkańcy okolic Relaksowej wreszcie doczekają się cywilizowanych dróg z chodnikami, oświetleniem i odwodnieniem. Walczyli o nie od... 30 lat.

  Aż trudno uwierzyć, że w Warszawie - stolicy dużego kraju w XXI wieku sa jeszcze takie miejsca. Od trzydziestu lat mieszkańcy Starych Kabat, położonych zaledwie 10 minut od stacji metra Kabaty, walczyli o asfaltową drogę dojazdową do swoich domów, wraz z odwodnieniem i oświetleniem. 

  - Walczymy o tę ulicę od 28 lat, odkąd tu mieszkamy - mówili nam jeszcze niedawno mieszkańcy starych Kabat - części osiedla domków jednorodzinnych położonych za ulicą Relaksową i Rosoła w kierunku Wilanowa. Ulice 5 i 7 KUD (do dziś nikt ich nawet nie nazwał) były w fatalnym stanie. Zwykłe polne klepisko tylko w niewielkiej części wyłożone kostką brukową a na skrzyżowaniu - potężna dziura, w której po każdym deszczu powstawało bajoro. 

  - Wszystkim okolicznym budynkom wlewa się woda do garaży i piwnic. Jak pada deszcz to wszyscy siedzą na warcie - opowiadał mieszkaniec jednej z posesji.

  powyżej: tak wyglądało "skrzyżowanie" ulic 5 i 7 KUD po każdym deszczu

  Dziś na 5 i & KUD widok jest już inny. Dzielnica kilka miesięcy temu zleciła wreszcie prace budowlane - powstało odwodnienie, przesunięto latarnie, które stały na środki polnej drogi. Kilka dni temu budowlańcy wylali asfalt, w tej chwili powstają chodniki. Słowem Stare Kabaty doczekały się cywilizacji.

  - Prace idą sprawnie, w piątek kładli południowy chodnik. Myślę że, termin 30 listopada jest realny - mówi Konrad Ziembicki, mieszkaniec.

  Budowa będzie kosztować nieco ponad milion złotych. W przyszłym roku dzielnica ma kontynuować budowę ulicy 5 KUD, która wiedzie aż do ul. Gąsek. 

  ZOBACZ GALERIĘ ZDJĘĆ:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 1

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~egon 4 7 miesięcy temuocena: 100% 

   a jak wygląda Muchomora koło Ogrodu Botanicznego gdzie w pogodne dni przemieszczają się setki spacerujących i rowerzystów? i po co te puste obietnice o remoncie? takich dróg , nawet spacerowych nie ma w najdzikszej Afryce

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bociania 3 7 miesięcy temuocena: 100% 

   spoko, jeszcze nie tak dawno pododbnie wyglądały Gawota, Bociania, Poloneza... nie ma się czym denerwować, tylko czekać ;-)

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~alisterkabat 2 7 miesięcy temuocena: 60% 

   Super! To dobra zmiana ;) Ale za chwilę i tak nie będzie Kabat - będzie Kabacki Węzeł Komunikacyjny...

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Konrad Ziembicki 1 7 miesięcy temu

   Czyli nie powinni budować '??

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1371 sekundy
  REKLAMA