REKLAMAA1 UCK 09.09.2022 - 31.12.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (urząd dzielnicy)

  Seniorzy z Ursynowa na brak atrakcji narzekać nie mogą. Przyszły tydzień w całości będzie należał do nich. Z okazji Tygodnia Seniora czekają ich koncerty, spektakle, filmy oraz wycieczki. Tylko od nich będzie zależało, na co się wybiorą. Może na wycieczkę zabytkowym „Ogórkiem” z Audrey Hepburn do Piwnicy Pod Baranami?

  Tydzień Seniora to już na Ursynowie tradycja. Co roku starsi mieszkańcy naszej dzielnicy mogą przebierać w przeróżnych wydarzeniach kulturalnych przygotowanych specjalnie z myślą o nich. W tym nie będzie inaczej.

  - Zawsze staramy się, by wachlarz atrakcji był jak najbardziej szeroki, więc jest z czego wybierać. Będzie trochę lokalnie, ale przede wszystkim artystycznie. Liczymy, że seniorzy będą dzwonić, przychodzić i rezerwować miejsca. Gdyby zliczyć wszystkie wydarzenia, to atrakcji będzie dla blisko tysiąca osób. Na pewno bliżej tysiąca niż pięciuset - mówi wiceburmistrz Ursynowa Klaudiusz Ostrowski. 

  "Ogórkiem" do centrum stolicy

  Ursynowski Tydzień Seniora wystartuje w poniedziałek, 21 listopada. Rozpocznie się od wycieczki o tytule „Bambajem przez syreni gród”. Seniorzy wyruszą o godz. 10 spod urzędu dzielnicy przy al. KEN 61 w niezapomnianą podróż po stolicy Polski. 

  - Będzie to wycieczka - które zawsze są wyróżnikiem Tygodnia Seniora - zabytkowym „Ogórkiem”. Na trasie będzie między innymi pl. Bankowy, Starówka, kolumna Zygmunta. Będzie także pogawędka z przekupką, a po drodze „zatrzyma” nas milicjant, który opowie o tematyce wycieczki - opowiada burmistrz Ostrowski.

  Aby wziąć udział w wycieczce, należy zgłosić się pod nr tel. 22 443 72 48. Jedna osoba może odebrać maks. dwie wejściówki. Zapisy ruszają 18 listopada o godz. 10. Oprócz poniedziałkowej odbędą się jeszcze dwie wycieczki „Ogórkiem” - 22 i 23 listopada. 

  Nietoperz, Audrey Hepburn i komunizm

  Także w poniedziałek o godz. 17 seniorów czeka inna zabawa. Podczas seansu w Multikinie przy al. KEN 60 poczują się niczym w Operze Wiedeńskiej. Zobaczą tam operetkę „Zemsta nietoperza” Johanna Straussa (syna). Z ciekawostek: napisy do seansu opracowano na podstawie przekładu Juliana Tuwima. Karty wstępu będzie można odebrać w urzędzie dzielnicy 18 listopada od godz. 16. Maksymalnie dwie na osobę. 

  Następnego dnia - we wtorek, 22 listopada o godz. 18 - w Ursynowskim Centrum Kultury „Alternatywy” przy ul. Gandhi 9 seniorzy obejrzą film „W Nowym Jorku z Audrey Hepburn”.

  - Nazwaliśmy ten film „niespodzianką”, bo wcześniej producent nie pozwolił go pokazać. To jedna z propozycji nowego cyklu filmowego w „Alternatywach”, gdzie pokazywane będą hollywoodzkie klasyki - mówi Klaudiusz Ostrowski. 

  Karty wstępu - maks. dwie na osobę - będą do odebrania w UCK od 17 listopada od godz. 10. Natomiast bez żadnych kart wstępu seniorzy będą mogli wziąć udział w spotkaniu Piotrem Lipińskim w środę, 23 listopada o godz. 18 w Czytelni Naukowej Ursynoteki przy ul. Lachmana 5. Lipiński jest autorem książek o ludziach władzy PRL - „Cyrankiewicz. Wieczny premier”, „Bierut. Kiedy partia była bogiem”, „Gomułka. Władzy nie oddamy”. Spotkanie będzie się kręcić właśnie wokół nich.

  - Bierut, Gomułka, Cyrankiewicz też - wszyscy są w jakiś sposób związani z Warszawą. Wydaje mi się, że będą to tematy ciekawe z punktu widzenia seniorów, bo to na swój sposób ich czasy - zauważa wiceburmistrz.

  „Od La Scali do Piwnicy Pod Baranami”

  W czwartek, 24 listopada kolejna impreza. O godz. 18 w Domu Kultury „Imielin” przy ul. Dereniowa 6 przed seniorami wystąpią Jacek Wójcicki i Beata Rybotycka w spektaklu „Od La Scali do Piwnicy Pod Baranami”.

  - Piwnica Pod Baranami - to zawsze budzi miłe skojarzenia u seniorów. Jako że spektakl będzie muzyczny, myślę, że głowy na pewno będą się u widzów bujały - mówi burmistrz Ostrowski. 

  W DK "Imielin" od 22 listopada od godz. 15 będzie można odebrać wejściówki na to przedstawienie. Również maks. dwie na osobę. 

  Seniorzy muzycznie spędzą także piątek, 25 listopada w Dzielnicowym Ośrodku Kultury przy ul. Kajakowej 12b. O godzinie 19 rozpocznie się tam koncert muzyki żeglarskiej „Piosenki morzem pisane”. Na scenie wystąpią: Reflinka/Zrefowani, Horyzont Marzeń, Terapeuci Grupa Wawa, Bajdewind, Janusz&Przyjaciele, Jaras/Jarek Tomczyk, Mirek Koval Kowalewski. Będzie także część poetycka, podczas której artyści będą wspominać poetkę i tekściarkę Beatę Pichulę. 

  Aby poczuć się niczym wilk morski, należy zarezerwować miejsce - maks. dwie wejściówki na osobę - pod nr tel. 22 125 56 02 od 17 listopada od godz. 10. 

  Ostatni dzień Tygodnia Seniora to sobota, 26 listopada. Seniorzy spędzą go w Domu Kultury „Imielin”. O godzinie 17 w Domu Kultury „Imielin” odbędzie się wernisaż pod tytułem „Szkice Warszawy”. Będzie to przegląd prac uczestników warsztatów Pracowni Plastycznej dla Seniorów w Klubie A4 - grupy twórczej Marii Kuduk-Białkowskiej. Będzie to także okazja, by wysłuchać występu grupy seniorów z DK „Imielin”. Wstęp wolny.

  A może jakaś potańcówka?

  Udział w Tygodniu Seniora może wciąż każdy spragniony atrakcji mieszkaniec dzielnicy. Wiceburmistrz Ostrowski apeluje jednak do młodszych mieszkańców Ursynowa, by dali szansę seniorom i tym razem nie zgłaszali się po wejściówki.

  - Od lat ten rozsądek jest i mam nadzieję, że w tym roku również będzie. Będziemy sprawdzać wiek jedynie na oko i na słuch. Jeśli podejdzie do nas lub zadzwoni za młoda osoba, poprosimy, by jeszcze poczekała te kilka lat - mówi Klaudiusz Ostrowski.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 28

  • 18
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 3
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Erratargfu 4 14 dni temuocena: 27% 

   Marnowanie publicznych pieniędzy. Mają po to 13stki i 19stki to na bilet do kina/teatru/cyrku chyba mają? A ja tyram 12h źeby płacić na podatki na takie szopki. A chodników na zielonym Ursynowie ciągle nie zawiele.

   Edytowany: 14 dni temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anonimowy obserwator 3 13 dni temuocena: 100% 

   Oni też kiedyś pracowali a dziś korzystasz z ich pracy.

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zawiele - nie ma takiego słowa 2 13 dni temuocena: 75% 

   erratacośtam - seniorzy harowali na ciebie przez całe życie pomimo, że w PRL-u nikt nie proponował im takich atrakcji. Mieszkańcy Ursynowa nie chcą płacić za chodniki na Zielonym Ursynowie, bo to powinna być część Lesznowoli.

   Edytowany: 13 dni temu

   oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~issaa 1 11 dni temuocena: 100% 

   ci seniorzy tez kiedyś na ciebie pracowali. To z ich podatków chodziłes do przedszkola, do szkoły a w niej na rózne zajecia pozalekcyjne. A jesli dodatkowo, chodziłes na jakies zajecia do lokalnego DK to też z ich podatków. Dodam tylko, że emerytury nie są zwolnione z podatków więc nawet dziś seniorzy do tego się dokładaja.

   Edytowany: 11 dni temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.6189 sekundy
  REKLAMAA2 Spiżarnia Hrab 24.10.2022 - 23.12.2022