REKLAMAA1-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (pixabay.com)

  O świecie i o Warszawie, z różnej perspektywy i z różnym podejściem, ale zawsze ciekawie i merytorycznie. Wykłady z geografii świata i varsavianistyki mają od lat wiernych słuchaczy z całej dzielnicy. Właśnie rozpoczyna się nowy letni semestr Wolnego Uniwersytetu Ursynowa. Przed nami 20 wykładów.

  Choć często kojarzony jest z Uniwersytetem Trzeciego Wieku, nasz ursynowski „uniwersytet” nie jest dedykowany wyłącznie seniorom. Koordynatorki są młode i ustalając tematy starają się, żeby były one ciekawe dla osób w każdym wieku.

  Dlatego w najnowszym programie Wolnego Uniwersytetu Ursynowa znajdziemy m.in. wykład o kierunku modnym teraz wśród młodych podróżników: „Islandia – wulkany i podróże” czy o „Odkrywaniu Arktyki – dawniej i dziś”. Uwagę młodszych słuchaczy z pewnością zwróci lutowa prelekcja o „Architektkach – kobietach, które zmieniły wygląd Warszawy” czy marcowa o „Symbolice Pałacu Kultury”.

  Zajęcia odbywają się w największej sali konferencyjnej w urzędzie dzielnicy (na pierwszym piętrze), która może pomieścić 200 osób.

  - Bywa tak, że nie ma wolnych miejsc. Szczególnie jeśli chodzi o geografię padają rekordy – w sobotę mieszkańcy kończą jeść śniadanie i... przychodzą na wykład – śmieje się jedna z koordynatorek Magdalena Chludzińska.

  Największą popularnością - z części varsavianistycznej - cieszą się tematy z pogranicza historii sztuki, sprawdzają się też klasyki tj. historia Pałacu Kultury i Nauki czy znani warszawiacy. Nigdy nie trafimy dwa razy na ten sam wykład. - Zasada jest taka, żeby nie było powtórzeń – mówi Chludzińska, która odpowiada za dobór tematów i prelegentów zajmujących się historią Warszawy.

  Mówcy to zazwyczaj wykładowcy Uniwersytetu Warszawskiego lub innych warszawskich uczelni, w szczególności jeśli chodzi o geografię. O Warszawie często opowiadają osoby, które zawodowo zajmują się oprowadzaniem po stolicy oraz pracownicy merytoryczni różnych muzeów i instytucji.

  Wśród mówców jest kilku sprawdzonych, którzy mają już nawet swoich „fanów”, ale pojawiają się też nowe twarze.

  Zawsze, zanim poproszę o prelekcję nieznanego mi wcześniej wykładowcę, najpierw idę na jego wykład – opowiada koordynatorka.

  Wykłady odbywają się w soboty w godz. 11:00 do 12:30 – geografia świata i 12:45 do 14:15 – varsavianistyka. Sam wykład trwa zazwyczaj ok. godziny i 15 minut, aby został kwadrans na indywidualną rozmowę z wykładowcą i zadanie mu ewentualnych pytań.

  W ramach semestru letniego 2019 odbędzie się 20 wykładów o zróżnicowanej tematyce.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 70

  • 52
   BARDZO PRZYDATNY
  • 4
   ZASKOCZONY
  • 13
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3476 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO