REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ18 sierpnia 2019, 08:55 komentarzy 2

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (MSO)

  Miało być ostre cięcie, mieszkańcy już żegnali się ze starą wierzbą przy Wiolinowej, jednak przyrodniczy symbol Ursynowa Północnego jest chwilowo bezpieczny. Właśnie zrealizowano ostatnie zalecenia dendrologa i zadbano o odpowiednie nawodnienie drzewa.

  Przez prawie osiem miesięcy mieszkańcy, którzy chcieli dojść do stacji metra Ursynów od strony Domu Sztuki, spotykali na swojej drodze ogrodzenie. Zabezpieczało ono przed spadającymi gałęziami, które wyłamywały się z - rosnącej na środku skweru - wierzby.

  Jesienią ubiegłego roku silny podmuch wiatru wyłamał konar starego drzewa, co skłoniło spółdzielnię „Jary” do ogrodzenia terenu, zlecenia analizy dendrologicznej i późniejszego złożenia wniosku o wycinkę. Urzędnicy zgody nie wydali, zalecili za to szereg działań.

  Według badań przeprowadzonych na zlecenie spółdzielni wynikało, że wierzba jest chora i stanowi zagrożenie, więc należy ją usunąć. Druga ekspertyza, którą sporządzono na zlecenie byłej radnej Ewy Cygańskiej, potwierdziła kiepski stan drzewa, ale dawała nadzieję na uratowanie go.

  Głosy mieszkańców w kwestii ratowania drzewa są podzielone. Część z nich uważa, że drzewo, mimo że na pierwszy rzut oka wygląda dobrze, jest chore i nadal zagraża przechodniom, inni traktują je jako symbol okolicy i chcą za wszelką cenę ratować.

  Urząd dzielnicy, chcąc uchronić drzewo przed wycinką i zapobiec wyłamaniom kolejnych gałęzi, zalecił szereg działań, w tym cięcia pielęgnacyjne i założenie specjalnych pasów. W tym tygodniu podwyższono gazon, w którym rośnie, aby pomóc w zatrzymywaniu wody opadowej. Obecnie rozpatrywany jest wniosek o uznanie wierzby za pomnik przyrody.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 38

  • 25
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 1
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 5
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~al 2 5 miesięcy temuocena: 100% 

   Szkoda, że przy okazji zasypano fontannę zamiast ją naprawić

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tlenuuu i cienia 1 5 miesięcy temuocena: 83% 

   Najłatwiej wyciąć i po sprawie. Od Kabat po Ursynów, ciemne głowy w tych spółdzielniach.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2972 sekundy
  REKLAMAA2-TlenowyZakatek-04-01----04-02-2020