REKLAMAA1 Magical MONTESSORI 27-11 - 25-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ20 października 2020, 16:25

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Szukasz dodatkowej pracy, ale nie widzisz się w roli kelnera, kuriera czy pracownika stacji benzynowej? Masz artystyczną duszę, lubisz kontakt z ludźmi i chcesz realizować swoje pasje? Profesją, w której możesz się sprawdzić, jest statysta. Praca w charakterze statysty wiąże się z nieustannymi wyzwaniami, ale daje też ogromną satysfakcję i dobre zarobki.

  Statysta – praca dla każdego, czy tylko dla wybranych?

  Statystą może zostać dosłownie każdy. Statysta (jak sama nazwa wskazuje) statystuje, czyli pomaga w odgrywaniu poszczególnych scen na planie filmowym lub na planie teledysku czy innej produkcji. Zadaniem statysty jest odgrywanie podrzędnych ról, zwykle tylko obecność w niektórych scenach (bez kwestii mówionych), ale zdarza się, że rola statysty jest bardziej rozbudowana. Co ważne, wcale nie trzeba warsztatu czy zniewalającej urody, by pracować jako statysta. Praca w takim charakterze jest przeznaczona dla każdego, kto potrafi odtworzyć zadaną przez reżysera rolę i wydobyć z siebie emocje oczekiwane przez twórców konkretnej produkcji. Wiek nie gra żadnej roli, gdyż poszukiwani są zarówno dorośli statyści (również seniorzy), jak i dzieci oraz młodzież.

  Ciekawostką jest fakt, że zarówno w polskim, jak i w zagranicznym kinie, wielu popularnych aktorów zaczynało właśnie od statystowania. Wśród gwiazdorów, którzy zaczynali jako statyści, można wymienić między innymi Brada Pitta czy Clinta Eastwooda. Czasami wielka kariera zaczyna się od małych kroków, więc jeśli pociąga Cię świat filmu, to warto spróbować swoich sił właśnie w statystowaniu.

  Jak zostać statystą?

  Właściwie istnieją dwie drogi, by dostać się na plan filmowy. Pierwszą jest samodzielne zgłaszanie się na castingi, a drugą dołączenie do agencji artystycznej zrzeszającej statystów. Nie trudno się domyślić, że to drugie rozwiązanie skutkuje zwykle znacznie większym powodzeniem – po prostu skraca drogę, jaką ma do pokonania osoba aspirująca do pracy na planie.

  Nawiązanie współpracy z agencją jest możliwe po przejściu specjalnego castingu. Taki casting jest obecnie organizowany przez Agencję Artystyczną Infernal – jedną z największych i najpopularniejszych agencji artystycznych w kraju. Co ważne, wstępny casting można przejść całkowicie online – wystarczy wypełnić formularz zgłoszeniowy zamieszczony na stronie https://www.agencjainfernal.pl/

  Statyści współpracujący z Agencją Infernal mają szansę na angaż w filmach, reklamach, serialach, programach telewizyjnych i rozrywkowych oraz podczas różnego rodzaju eventów. Ogromną zaletą współpracy z agencją jest też gwarancja dobrych zarobków (po każdym planie) i pełnego wsparcia.

  Spróbuj swoich sił, jako statysta – zgłoś się na casting.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 4

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW
  Artykuł załadowany: 0.218 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-11-2020