REKLAMAA1 UCK ALTERNATYWY 17.11.2021 - 31.12.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ21 października 2021, 15:37 komentarzy 4

  (KW)

  Akcja straży pożarnej na stawie służewieckim. Mieszkańcy zauważyli na powierzchni wody podejrzanie wyglądającą substancję. Jej usuwanie zajęło aż 8 godzin. To już kolejny raz, gdy zbiornik zamienił się w ściek.

  W środę w stawie służewieckim Spacerowicze mieszkańcy zauważyli na powierzchni tafli dziwny nalot.

  - Właśnie mamy kolejne zanieczyszczenie. Straż pożarna już na miejscu, ale podobno pierwsze symptomy pojawienia się ścieków w stawie pojawiły się kilka dni temu. Info od spacerowiczów - pisze do nas pani Beata.

  Strażacy otrzymali zgłoszenie już o godz. 12. Substancję pływającą na powierzchni stawu określili jako ropopochodną. Do jej usuwania potrzebne było aż 7 zastępów, łącznie 22 osoby. Mimo tak licznego grona akcja trwała aż do godz. 19.

  - Strażacy zabezpieczyli teren. Wybrano warstwę substancji z brzegu zbiornika. Użyte zostały środki, które neutralizowały zanieczyszczenie. Pozostałości zostały zebrane w jedno miejsce, pogrubiono ich warstwę, a następnie wybrano - przekazuje st. asp. Mariusz Dragan ze stołecznej straży pożarnej.

  Niestety nie udało się oczyścić stawu w całości. Pozostała warstwa była zbyt cienka, by móc ją wybrać. Strażacy sprawdzili również Potok Służewiecki na najbliższych odcinkach od zbiornika. Zanieczyszczeń tam nie znaleźli, ale na wszelki wypadek odpływ ze i dopływ do stawu zostały zabezpieczone zaporami. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji ma jeszcze sprawdzić, czy zanieczyszczenia nie dostały się do żadnych studzienek i ewentualnie je oczyścić. Nie wiadomo, jak ropa znalazła się w zbiorniku - nigdzie nie zaobserwowano żadnego wycieku.

  Ile jeszcze?!

  To nie pierwszy raz, gdy staw czy Potok Służewiecki został zanieczyszczony. Chociażby w kwietniu tego roku mieszkańcy donosili o dziwnej, błyszczącej substancji na brzegach Smródki. Zapach był nie do wytrzymania. Do prokuratury trafiło nawet zawiadomienie w tej sprawie. Państwowe Gospodarstwo Wodne "Wody Polskie" otrzymało zgłoszenie o zanieczyszczeniu potoku jeszcze w marcu. Nic jednak nie ustaliło.

  Zdaniem Zarządu Zieleni m.st. Warszawy, który opiekuje się terenem wokół stawu i potoku, źródłem zanieczyszczeń, które potem gromadzą się w stawie służewieckim są nielegalne wyloty do Smródki. Przypomnijmy, za nielegalne odprowadzanie ścieków grozi kara grzywny do 10 tys. złotych lub kara ograniczenia wolności. A za usuwanie odpadów w sposób zagrażający środowisku kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat więzienia.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 37

  • 3
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 10
   WKURZONY
  • 21
   BRAK SŁÓW

  4Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~fikcja 4 miesiąc temu

   Tor wyścigów konnych czy lotnisko?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ajj 3 miesiąc temuocena: 100% 

   Zalać betonem wszystkie odprowadzenia.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Anonimowy donosiciel 2 miesiąc temu

   A z Okęcia to nie dopłynęło przypadkiem? Bo już były takie przypadki.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~nick_znik 1 miesiąc temuocena: 100% 

   Od PL Okęcie mogło (mało prawdopodobne), ale też po drodze jest co mnóstwo firm i warsztatów samochodowych - każdy z nich mógł. Wreszcie jełop jakiś na osiedlu mógł do studzienki wylać stary olej.. a kanały burzowe kończą się w potoku służewieckim.. nie znajdą winowajcy. Za ciency są. Póki ludzie nie zaczną się pilnować wzajemnie to nadal będziemy mieli syf.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4408 sekundy
  REKLAMAA2 YASUMI 01.10.2021 - 31.12.2021