REKLAMAA1 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ27 listopada 2022, 20:12

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Polska cały czas jest jednym z najbardziej atrakcyjnych cenowo rynków w Europie. Na tle Niemiec czy innych krajów wypadamy dla inwestorów bardzo korzystnie. Nic dziwnego, że magazyny do wynajęcia w Poznaniu, Wrocławiu czy Katowicach cieszą się tak dużą popularnością.

  Europejski sektor magazynowy cały czas budzi ogromne zainteresowanie inwestorów. Nie jest to zaskoczenie, gdyż jest to bardzo dobrze prosperująca część nieruchomości komercyjnych. Dzięki e-commerce czy nearshoringowi jest uważany za pewny i bezpieczny dla międzynarodowego kapitału.

  Stawki czynszu w magazynach w 20 krajach

  Firma AXI IMMO z międzynarodowymi partnerami zrzeszonymi w organizacji Gerald Eve przygotowały II edycję przewodnika po najważniejszych rynkach magazynowo-produkcyjnych w Europie.

  Można w nim porównać także średnie stawki czynszów w 20 krajach europejskich oraz stopy kapitalizacji. Wybrano 80 topowych lokalizacji przemysłowo-logistycznych. Raport obejmuje także ceny gruntów pod budowę magazynów czy hal produkcyjnych w głównych ośrodkach przemysłowych.

  Przystępne czynsze w magazynach w Poznaniu czy Warszawie

  W pierwszej piątce lokalizacji, które oferują najniższe czynsze w obiektach typu big box, aż trzy są w Polsce. Także trzy z pięciu najtańszych rynków pod kątem cen gruntów to rynki polskie. Nawet Warszawa – w której czynsze są najwyższe spośród polskich lokalizacji – wypada zdecydowanie korzystniej na tle innych stolic europejskich.

  Średnie, miesięczne czynsze dla obiektów big box w najważniejszych miastach w Polsce kształtują się na poziomie 3,2-3,6 euro za mkw. za magazyny do wynajęcia w Poznaniu, około 3,2-3,6 euro na Górnym Śląsku, około 2,9-3,6 euro w Polsce Centralnej, a także średnio 3,3-3,7 euro na Dolnym Śląsku.

  Tania „droga” Warszawa

  Najwyższe czynsze są w okolicach Warszawy i wynoszą około 3,3-3,9 euro. Rynek ten cechuje się dużo wyższymi stawkami niż inne miasta w Polsce – jak powierzchnie magazynowe w Poznaniu czy Wrocławiu – ze względu na zarobki oraz dużą konkurencję o grunty w sąsiedztwie miasta.

  Mimo to są to jedne z najniższych stawek w Europie, jeśli porównamy je do czynszów w takich miastach jak Monachium, Oslo czy Londyn. Dla porównania czynsze dla magazynów w Londynie wynoszą około 15,8 euro.

  Zaletami Polski są między innymi jej centralne, strategiczne położenie, atrakcyjne stawki czynszu, ale także dostępność i łatwość w zdobywaniu terenów pod inwestycje magazynowe. W Polsce jest znacznie łatwiej o grunty inwestycyjne niż w wielu innych krajach Europy.

  Artykuł załadowany: 0.3916 sekundy
  REKLAMAA2 KUCHAREK6 26.11.2022 - 25.02.2023