REKLAMAA1_DineryPL_19-06----19-07-2018
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 listopada 2017, 13:07 komentarzy 1

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  REKLAMA

  Najpierw Danuta Stenka, później Krystyna Czubówna, teraz nadszedł czas na Marcina Kwaśnego. Aktor Teatru Polskiego, znany z filmu „Rezerwat”, odwiedzi jutro Kabaty w ramach akcji Księgarnia Marzeń i przeczyta fragmenty książki „Zdarzyło się pierwszego września (albo kiedy indziej)” słowackiego pisarza Pavla Rankova.

  Projekt Księgarnia Marzeń – czytamy razem, promuje czytelnictwo i wspiera małe księgarnie, których jest w Polsce coraz mniej. W ramach akcji organizowanej przez fundację Legalna Kultura, w wybranej księgarni odbywają się dwa spotkania. Na pierwszym, znani aktorzy lub lektorzy, czytają fragmenty wybranej przez czytelników powieści. Następnie uczestnicy sami kontynuują lekturę, aby dokończyć ją wspólnie podczas drugiego spotkania.

  Księgarnia Marzeń miała już swoje edycje we Włocławku, gdzie czytelnicy pomogli posłuchać Danuty Stenki oraz w Płocku, gdzie najbardziej rozpoznawalnym w Polsce głosem, czarowała czytelników Krystyna Czubówna.

  - Księgarnia jest furtką do nowego pięknego świata, czyli świata książek. Niestety z każdym rokiem tych furtek ubywa – mówi Danuta Stenka, która czytaniem „Saszeńki" Simona Montefiorego inaugurowała projekt Księgarnia Marzeń.

  fot. Legalna Kultura

  Podczas środowego spotkania czytelnicy będą mogli posłuchać fragmentów powieści „Zdarzyło się pierwszego września (albo kiedy indziej)” autorstwa Pavla Rankova. To jedna z najbardziej docenionych i popularnych książek słowackich w ostatnich latach. Autor opowiada historię, której początek sięga 1938 roku. Trzech nastolatków, zakochanych w pięknej rówieśniczce, organizuje prywatne zawody pływackie. Zwycięzca ma mieć prawo do ubiegania się o względy Márii. Żaden z chłopców nie wie, że wyścig i miłość, zmienią całe ich życie.

  Mieszkańcy Ursynowa będą mogli wysłuchać powieści w interpretacji Marcina Kwaśnego. Aktor, grający na co dzień w Teatrze Polskim, jest absolwentem Warszawskiej Akademii Teatralnej. Szerszej publiczności znany jest m.in. z roli Marcina Wilczyńskiego w kultowym filmie „Rezerwat”.

  - Lubię Bułhakowa i Tyrmanda. Słucham namiętnie Pearl Jam i U2. Cenię filmy Romana Polańskiego, Agnieszki Holland, Toma Tykwera, Giuseppe Tormatore, Derrena Arnofskiego i braci Cohen – mówi aktor o swoich upodobaniach związanych ze sztuką.

  Projekt Księgarnia Marzeń jest realizowany przez fundację Legalna Kultura w ramach programu „Partnerstwo dla książki". Spotkanie na Ursynowie odbędzie się w środę, 8 listopada o godz. 17:30 w księgarni Stentor na ul. Przy Bażantarni 11. Więcej informacji o akcji można znaleźć na: www.ksiegarniamarzen.pl.  

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  Artykuł załadowany: 0.1372 sekundy
  REKLAMA