REKLAMAA1 SWYFT 24.10.2021 - 23.11.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ24 września 2021, 15:08

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Wypadek samochodowy może zdarzyć się każdemu. Zawsze jest to nieprzyjemna sytuacja, a już szczególnie, jeśli jeździsz przepisowo i uważasz się za dobrego kierowcę. Jeśli przydarzyła Ci się stłuczka nie z Twojej winy, jesteś na trochę lepszej pozycji. Przysługują Ci bowiem pewne prawa, które z pewnością ułatwią proces powypadkowy. Przeczytaj ten artykuł i sprawdź, co robić jeśli brałeś udział w stłuczce nie z Twojej winy.

  Postępowanie powypadkowe

  Jeśli dojdzie do wypadku przede wszystkim należy zachować spokój i sprawdzić czy nikomu nic się nie stało. Gdy ktoś jest ranny, koniecznie trzeba wezwać pogotowie. Jeśli nikt nie ucierpiał, należy usunąć pojazdy z jezdni, aby nie utrudniać ruchu innym użytkownikom.

  Następnie dobrze postępować według kolejnych kroków.

  Ustalenie sprawcy i oświadczenie

  Pierwszą rzeczą, jaką należy zrobić to ustalenie tego, kto jest sprawcą wypadku. Jeśli jesteś poszkodowany, powinieneś wziąć oświadczenie od sprawy zdarzenia, a także świadków, którzy byli uczestnikami kolizji lub widzieli z boku co się stało.

  Oświadczenie sprawcy o dokonaniu kolizji drogowej jest dokumentem, które spisuje się przez obie strony zdarzenia, a sprawca za pomocą tego dokumentu przyznaje się do winy. Takie oświadczenie może być napisane odręcznie i powinno zawierać:

  • dane każdego z kierowcy oraz właścicieli samochodów, jeśli to nie oni kierowali pojazdami w trakcie kolizji;
  • miejsce i czas zdarzenia;
  • wskazanie sprawcy wypadku oraz poszkodowanego;
  • numer polisy ubezpieczeniowej sprawcy oraz nazwę ubezpieczyciela;
  • dokładny opis jak doszło do wypadku;
  • opis zniszczeń samochodów oraz informację czy uszkodzeniu uległy także inne przedmioty;
  • podpisy uczestników stłuczki.

  Zadania ubezpieczyciela

  Po tych czynnościach należy zgłosić szkodę. Najlepiej, żeby zrobił to sam poszkodowany. Dobrze, jeśli sprawca jak i poszkodowany wypadku posiadają ubezpieczenie w tej samej firmie. Dzięki temu pieniądze z odszkodowania są wypłacane szybko i bez większych problemów.

  Jeśli osoby uczestniczące w wypadku posiadają umowy z różnymi ubezpieczycielami, wtedy zgłoszenie należy kierować do OC sprawy wypadku. Ubezpieczyciel zajmie się sprawą i wypłaci należne pieniądze.

  Sprzedaż uszkodzonego samochodu

  Bywa również i tak, że mimo otrzymanych z odszkodowania pieniędzy, naprawa samochodu jest nieopłacalna albo niemożliwa. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem będzie sprzedaż powypadkowego samochodu. W wielu miastach działa skup aut powypadkowych. Niezależnie od tego, w jakim stanie jest Twój pojazd po wypadku, możesz udać się do takiego punktu i sprzedać swoje stare auto.

  Takie działanie pozwoli Ci zaoszczędzić czas i zarobić więcej pieniędzy, które będziesz mógł przeznaczyć, np. na zakup nowego samochodu. W takich miejscach nie ma znaczenia w jakim stanie jest auto - skup aut powypadkowych jest w stanie odkupić od Ciebie każdy pojazd i zapłacić Ci za niego rozsądną cenę.

  Dlatego zanim zdecydujesz się na drogą naprawę lub zezłomowanie pojazdu, pomyśl jeszcze o trzeciej opcji, jaką jest sprzedaż auta. To z pewnością będzie dla Ciebie najbardziej korzystne wyjście, które pomoże Ci w kupnie kolejnego samochodu.

  Artykuł załadowany: 0.4258 sekundy
  REKLAMAA2 AUTO WIMAR 01.08.2021 - 31.10.2021