REKLAMAA1 ECHO RYTM 15.07.2022 - 14.08.2022
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Ładne i zdrowe zęby mają ogromny wpływ nie tylko na nasz wygląd, ale także zdrowie. Jak o nie dbać, by wyglądały pięknie i służyły nam przez całe życie?

  Prawidłowa higiena zębów

  Podstawą dbania o zęby jest właściwa higiena. Odpowiednio dobrana pasta i szczoteczka do zębów to warunek ładnego uśmiechu. Ważna jest także technika szczotkowania – nieprawidłowe mycie może przynieść efekty odwrotne od zamierzonych. Warto zapoznać się ze stroną: https://www.niebodent.pl/pl/oferta. Zęby należy myć przez około 3 minuty, minimum 2 razy dziennie. Przy wrażliwych dziąsłach stosuje się szczoteczkę miękką, średnio miękka jest odpowiednia dla większości osób, natomiast twarda dla tych, którzy mają zdrowe dziąsła i skłonność do tworzenia się kamienia nazębnego. Co 3 miesiące należy bezwzględnie wymienić szczoteczkę na nową. Ponieważ sama szczoteczka nie dociera do we wszystkich miejsc, konieczne jest stosowanie nici dentystycznych, które dokładnie oczyszczą przestrzenie między zębowe. Higienę kończymy płukaniem jamy ustnej specjalistycznym płynem za pomocą irygatora. Irygacja likwiduje bakterie, zapewnia świeży oddech i ogranicza odkładanie się płytki nazębnej.

  Profesjonalna profilaktyka stomatologiczna

  Oprócz codziennego szczotkowania zębów należy korzystać z profesjonalnych zabiegów profilaktycznych. W niebodent.pl można wykonać scaling, piaskowanie oraz pokrycie powierzchni zębów fluorem, czyli fluoryzację. Wszystkie te zabiegi, wykonywane regularnie co kilka miesięcy, wzmacniają i uodparniają szkliwo przed szkodliwym działaniem bakterii, zapobiegają próchnicy i zapewniają zdrowie dziąsłom. Oczyszczanie zębów likwiduje kamień i przebarwienia.

  Walka ze złymi nawykami

  Skuteczne dbanie o zęby wiąże się także ze zwalczeniem szkodliwych nawyków. Używanie zębów w charakterze dziadka do orzechów czy otwieracza, a także obgryzanie paznokci oraz ołówków może powodować mikropęknięcia szkliwa. Słodycze oraz węglowodany zwiększają ryzyko próchnicy, należy więc je ograniczyć, a po spożyciu ich najlepiej od razu umyć zęby. Kawa i herbata pozostawiają osad i przebarwienia na zębach. Bezwzględnie należy też zrezygnować z nocnego podjadania. Kolejnym, szkodliwym przyzwyczajeniem jest zgrzytanie zębami. Często jest ono przyczyną starcia zębów, pęknięcia szkliwa, a nawet rozchwiania zębów.

  Utrzymanie pięknych i zdrowych zębów wymaga właściwej higieny, unikania czynników, które im szkodzą oraz profesjonalnej profilaktyki stomatologicznej.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).
  Uwaga! Komentarze ukazują się dopiero po moderacji przez redakcję.

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.4731 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO 26.05.2022 - 25.08.2022