REKLAMAA1-SanGiovanni--01-09----30-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ5 października 2019, 08:11 komentarzy 7

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹
  Przedept przy stacji metra Kabaty

  Przedept przy stacji metra Kabaty (AŁ)

  W 130 miejscach mieszkańcy Ursynowa widzą potrzebę zmian wydeptanych ścieżek na chodniki lub trawniki. W ramach akcji urzędu powstały już dwa chodniki, a niebawem zacznie się obsiewanie kolejnych przedeptów.

  Wiosną urząd dzielnicy zwrócił się do mieszkańców z prośbą o zgłaszanie tzw. przedeptów, które powinny zostać zlikwidowane. Tak ruszyła akcja #StopPrzedeptom, która ma poprawić estetykę przestrzeni publicznej na Ursynowie.

  Mieszkańcy wzięli sobie do serca prośbę urzędu, bo na specjalnie utworzoną skrzynkę pocztową wpłynęło 130 zgłoszeń. Dzielnica przeanalizowała każde z nich pod kątem własności terenu, usytuowania względem chodników oraz przebiegu dróg użytkowników, a także możliwości poprawy sytuacji w danym miejscu.

  Plan likwidacji

  Większość sygnałów o przedeptach została sprawdzona przez pracowników urzędu dzielnicy w terenie. Zajęło to kilka miesięcy, ponieważ nie oddelegowano do tego zadania jednej osoby, ale sprawdzano zgłoszenia przy okazji innych prac w danej okolicy.

  Przedepty należały zarówno do dzielnicy, Zarządu Dróg Miejskich, Zarządu Zieleni, jak również spółdzielni i wspólnot mieszkaniowych oraz osób prywatnyh. Po ustaleniu zarządcy terenu, zaczęto podejmować pierwsze kroki. Został opracowany plan działania w stosunku do znacznej części zgłoszonych przypadków.

  Trawniki i chodniki

  Na części terenów należących do dzielnicy w listopadzie i w grudniu zostaną założone trawniki. - Wcześniej nie było to możliwe ze względu na panujące warunki atmosferyczne (upały, susza) – tłumaczy urząd dzielnicy i dodaje, że na kolejne prace będą zabezpieczone pieniądze w budżecie na przyszły rok.

  W ramach akcji prowadzonej przez urząd powstały w tym roku dwa chodniki. Pierwszy przy ul. Cynamonowej i Polinezyjskiej 12 oraz drugi przy skrzyżowaniu ulic Ciszewskiego i Pileckiego. W tegorocznych planach jest też wykonanie chodnika w parku im. R. Kozłowskiego, między budynkami Koński Jar 1 a 3, w okolicy stanowisk do street workoutu. 

  - Nie mieliśmy odrębnego budżetu na ten cel w tym roku, ale planujemy zabezpieczyć środku na przyszły. To zagwarantuje, że chodnikowych „akcji” będzie więcej. Najczęściej dotyczy to tych większych przedeptów – mówi zastępca burmistrza Bartosz Dominiak.

  Tam, gdzie urząd nie możne zadziałać sam, zamierza zwrócić się o interwencję zarządców terenu. W najbliższych tygodniach do odpowiednich instytucji i osób trafią pisma z prośbą o likwidację przedeptów we wskazanych miejscach.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 23

  • 14
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 2
   NIEPRZYDATNY
  • 2
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  7Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~zwykły obserwator 7 8 miesięcy temu

   Cóż, przedepty są w miejscach dla ludzi, zatem dywersanci Burmistrza je zlikwidują zamiast chodniki zbudować, zresztą przy okazji sabotażysta Burmistrz likwiduje chodniczki od dawna ułożone celem ułatwienia komunikacji. I to Burmistrzowi spać nie daje, bo jego cel to sabotaż dróg komunikacyjnych, w niektórych miejscach trudno przejść bo kamulce, betonki, trawniki, klomby, płoty, łańcuchy itp. Dla zmotoryzowanych dodatkowo super wynalazek Burmistrza - krawężniki pułapki, nie daj Boże przejedziesz to auto zawiśnie.

   Edytowany: 8 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~X 6 11 miesięcy temuocena: 20% 

   Wszystko zabetonują, zachodnikują, wyasfaltują i jeden wielki szary miejski bunkier zrobią :(

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~KAZIMIERZ., 5 11 miesięcy temuocena: 87% 

   Koncertowa 3/5 przed wejściem do metra Ursynów - Przedept prosi o chodnik

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • StasioJasio 4 11 miesięcy temuocena: 20% 

   nowe nasadzenia raczej nic nie zmienia - ludzi nie sa w stanie powstrzymac nawet mala barierka (patrz przystanek na szolc-a kolo tesco) ludzie skracaja sobie droge przechodzac na skroty w kierunku poczty i odwrotnie mimo ze doslownie 200m dalej sa pasy - lenistwo. Powstrzymac takiego osobnika moze jedynie mandat - jakby raz dostal to by zrozumial. To samo dotyczy samochodow - trawniki pomimo odnow co rok sa rozjezdzane a przeciez to idzie z naszych piniedzy . Na zalaczonym obrazu chodnik jest takze - ile to trzeba nadlozyc 50metrow - za ciezko dla gamoni wola isc skrotem .

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zet 3 11 miesięcy temuocena: 91% 

   W cywilizowanych krajach na terenie miasta pieszy może przechodzić gdziekolwiek (poza oczywiście drogami szybkiego ruchu). Musi tylko uważać. Oczywiście w cywilizowanych społeczeństwach nie przekracza się ograniczenia prędkości samochodów. Niestety na prymitywnych kierowców w naszym kraju to nie dział, a kary są 10-krotnie za niskie.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 10 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~jot 2 11 miesięcy temuocena: 0% 

   @Zet Podaj chociaż 3-5 nazw tych 'cywilizowanych krajów', w których przepisy pozwalają na przechodzenie gdziekolwiek. Bardzo mnie to zainteresowało, bo moje wieloletnie doświadczenia w 'cywilizowanych krajach' pokazują jedynie, że piesi, owszem, zwyczajowo (ale nie w oparciu o przepisy) przechodzą w różnych miejscach (ale nie gdziekolwiek), lecz wyłącznie na własną odpowiedzialność i w razie wypadku to oni są winni. Ale oczywiście bardzo chętnie poszerzę (a nawet skoryguję) swoją wiedzę na temat 'cywilizowanych krajów'.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~be-la 1 11 miesięcy temuocena: 67% 

   Po co ten beton. Czy nie może być ekologicznie czyli jak dotąd - zwykła ścieżka gruntowa. Z jednej strony chcemy eko, a z drugiej chcemy betonu. Przykre.

   Edytowany: 11 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.4175 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-10-2020