REKLAMAA1-FortSłużew-01-09----30-09-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ13 marca 2019, 12:00 komentarzy 12

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (AŁ)

  Wydeptana ścieżka przecinająca trawnik? Strome piaszczyste podejście zamiast schodów? Teraz irytujące przedepty mają szanse zostać zlikwidowane lub zastąpione chodnikiem w ramach akcji, którą właśnie uruchomił urząd dzielnicy.  

  #StopPrzedeptom to akcja, której celem jest poprawa estetyki przestrzeni publicznej Ursynowa. Jej założeniem jest doprowadzenie do likwidacji przedeptów poprzez zastąpienie ich chodnikami lub odtworzenie trawników. Urząd zwrócił się do mieszkańców, najlepiej znających swoje codzienne piesze trasy, o zgłaszanie przedeptów do likwidacji.

  - Te z pozoru drobne działania poprawią estetykę wielu miejsc w naszej dzielnicy - mówi zastępca burmistrza Bartosz Dominiak. - Jestem przekonany, że bezpośrednie sygnały od mieszkańców, wskazujące dokładne lokalizacje, pozwolą nam na szybkie i skutecznie działanie – dodaje.

  Warto przypomnieć, że dwa lata temu Otwarty Ursynów, będący wówczas w opozycji, wpadł na pomysł, aby zebrać opinie mieszkańców i ustalić miejsca, w których przedepty powinny zostać zastąpione chodnikami - pojawiło się wówczas ponad 100 zgłoszeń. Powstała też mapa przedeptów.

  Część przedeptów miała zostać zmieniona w „legalne” ścieżki, inne obsiane trawą. Rozpoczęto likwidację zaledwie w kilku zgłoszonych lokalizacjach m.in. przy skrzyżowaniu al. KEN i Cieszewskiego. Być może teraz, jako koalicjant współrządzący dzielnicą, Otwarty Ursynów będzie miał szansę na pełną realizację swojego pomysłu.

  - Liczę na to, że teraz uda nam się zdziałać więcej. Jeśli przedepty nie będą znajdowały się na terenie dzielnicy, będą wystosowane wnioski do odpowiednich instytucji – zapowiada Piotr Skubiszewski, przewodniczący Otwartego Ursynowa.

  Na zgłoszenia mieszkańców urząd dzielnicy czeka do końca kwietnia. Można je przesyłać na adres przedepty@ursynow.pl – w mailu należy podać w miarę dokładną lokalizację i propozycję zmiany (wybudowanie chodnika, odtworzenie zieleni) oraz - jeśli to możliwe - dołączyć zdjęcie.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 26

  • 17
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 4
   BRAK SŁÓW

  12Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~GREG12345 12 6 miesięcy temuocena: 0% 

   Likwidacja przedeptu w pasie AL. KEN na wysokości sklepu Intermarche vis a vis budynku AL. KEN 85 po drugiej stronie al.KEN przed skrzyżowaniem al.KEN z ulicą Jastrzębowskiego.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmaczon 11 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Pszczelarz dominiak. Ciągnie go do tego miodku, oj ciągnie... No i co z ukradziony dominiakowi drzewem? Już nasz detektyw wytropił złodzieja?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Win 10 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Herbsta 4 - chodnik istniał wiele lat - codziennie chodziło tak mnóstwo ludzi. Robiąc kostkę zabrakło na kawałek chodnika, więc zasypali ziemią. Czekam tylko na WIOSNĘ! Konkretny przedept będzie! Szkoda gadać! Obiecuję, że zdjęcia bądę podsyłał!

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Radek_23 9 6 miesięcy temuocena: 0% 

   Bardzo dobry pomysł.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jola z ę 8 6 miesięcy temuocena: 100% 

   PRzecież ta akcja już była? gdzie efekty?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bart_22 7 6 miesięcy temuocena: 0% 

   No właśnie, może koalicjant PiS - PU odpowie. Rządzili rok temu i co zrobili w tej sprawie?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Daro 6 6 miesięcy temuocena: 9% 

   Czemu nie korzystać z mapy Otwartego Ursynowa. Po co robić dwa razy to samo. Można mapkę powiesić na stronie urzędu i wtedy zgłaszanoby te lokalizacje, których na mapie nie ma. Nie mogę wyjść z podziwu, jak nie umiemy korzystać z już wykonanej przez kogoś pracy. Debilizm i marnowanie czasu. Usuwanie przedeptów - jak najbardziej ok. Ich istnienie w przestrzeni miasta to porażka.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmaczon 5 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Debilizmem jest usuwanie przedeptów. Już jedne prawdziwki likwidowali przedept na I. Gadhi na wysokości Manhattanów, robiac z tego przedwyborcze przedstawienie. I co? NIC, przedept istnieje nadal, ponieważ ludziom jest tak wygodniej. W NORMALNYCH krajach przedepty są przerabianie na chodniki. Ale w Polszy wadza wie lepiej co dla Obywatela lepsze.

   Edytowany: 5 miesięcy temu

   oceń komentarz 17 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~belzebub 4 6 miesięcy temuocena: 13% 

   zniesmaczon - przeczytaj artykuł ze zrozumieniem, to dowiesz się że przedepty mają być chodnikami

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmaczon 3 6 miesięcy temuocena: 87% 

   Teraz irytujące przedepty mają szanse zostać zlikwidowane LUB zastąpione chodnikiem .... czego nie zrozumiałeś matołku?

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 13 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Piotr Skubiszewski 2 6 miesięcy temuocena: 13% 

   Skoro zgadzasz się z tym, że usuwanie przedeptów jest ok, to gdzie tu jest debilizm? Nasza mapa, która kiedyś została stworzona przez stowarzyszenie Otwarty Ursynów, jak najbardziej może być wykorzystana. Niemniej jednak warto ją zaktualizować, bo nie wszystkie przedepty zostały w niej ujęte. Ich ich bardzo dużo i ich usuwanie (zamienianie w chodniki lub trawniki) nie będzie proste, bo wiele zapewne jest na terenach spółdzielczych. Mam nadzieję, że sam fakt, iż akcja jest prowadzona przez urząd, zachęci to spółdzielnie do jej wsparcia.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 2 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zniesmaczon 1 6 miesięcy temuocena: 100% 

   Chcieliście zlikwidować przedept z którego korzysta wiele osób. Zamiast załatwic w to miejsce przeniesienie przejścia dla pieszych, które jest dalej w stronę Rosoła zrobiliście sobie medialną szopkę. Tak samo słupki na przejściu dla pieszych na wysokości bazarku na Cynamonowej. Na wysokości TESCO codziennie samochody jeżdżą po chodniku wjeżdżając przez przejście dla pieszych. Jeżdżą nawet tam na parking położony pomiędzy TESCO a liceum, ponieważ do wjazdu na ww. parking nie ma łagodnego podjazdu z ulicy. Ale OU wymyślił i załatwił postawienie 9 słupków w innym miejscu, które czegoś takiego nie wymagało. I tak to jest z waszymi działaniami. Cywilizowac przedepty, nie likwidować! Skoro ludzie wydeptali trawę, to znaczy, że w tym miejscu potrzebny jest chodnik.

   Edytowany: 6 miesięcy temu

   oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2837 sekundy
  REKLAMAA2-KUCHAREK6-(X2)--20-07----20-10-2019