REKLAMAA1-AD-BUD--01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (UM)

  Zarząd Dróg Miejskich zmienia organizację ruchu na skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Karczunkowskiej. - My nadal będziemy stać w korkach, a kierowcy spoza Warszawy dostaną łatwiejszy dojazd do centrum przez ulicę Sarabandy - tak widzą to mieszkańcy Zielonego Ursynowa. Niepokoją się też o bezpieczeństwo dzieci.

  Teraz sytuacja wygląda tak: kierowcy jadący od strony Piaseczna, mogą skręcić w ulicę Karczunkowską ustawiając się na pasie przeznaczonym również do jazdy na wprost. To zdaniem miejskich drogowców powoduje korek i niebezpieczne sytuacje, bo chcący skręcić w lewo, blokują drogę kierowcom jadącym prosto w kierunku centrum.

  Dlatego, korzystając z budowy ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Puławskiej, drogowcy wprowadzą zmiany. Zaczną one obowiązywać za kilka tygodni, ale już teraz stoją nowe sygnalizatory świetlne. Jeden z nich jest tuż przy Karczunkowskiej. Dzięki niemu kierowcom spoza Warszawy łatwiej będzie dojechać do pracy, ale nie Puławską tylko... skrótem przez Zielony Ursynów.

  Zasłonięty sygnalizator na południowym wlocie ulicy Puławskiej, to sygnalizator kierunkowy S-3 z sygnałem kierunku w lewo mający na celu zapewnienie bezkolizyjnego i bezpiecznego skrętu z ulicy Puławskiej w ulicę Karczunkowską.

  - wyjaśnia Zarząd Dróg Miejskich.

  Osobny pas do skrętu z zieloną strzałką to idealne rozwiązanie dla mieszkańców m. in. Piaseczna i Lesznowoli, czyli podwarszawskich miejscowości, a nie Ursynowa. Ułatwienie skrętu z Puławskiej w Karczunkowską spowoduje, że jeszcze więcej kierowców niż teraz, będzie wjeżdżało w ulicę Sarabandy kierując się m.in. w stronę "Mordoru".

  - Tak omijają zakorkowaną Puławską. Z Karczunkowskiej skręcają w Sarabandy, gdzie jest szkoła podstawowa. To bardzo niebezpieczne rozwiązanie, które kosztem bezpieczeństwa dzieci ułatwia życie kierowcom spoza dzielnicy. Z kolei na moją prośbę o wydzielenie bezkolizyjnego skrętu w lewo z Karczunkowskiej w Puławską ZDM odpowiedział negatywnie - mówi Paweł Osiński, przewodniczący zarządu osiedla „Etap”.

  Rozwiąznie proponowane przez mieszkańca byłoby korzystne dla mieszkńców Ursynowa. Dziś, zwłaszcza w porannych godzinach szczytu, nie jest łatwo wyjechać z Karczunkowskiej na Puławską w kierunku centrum. Można to zrobić dopiero po przepuszczeniu kierowców.

  Łatwiej nie będzie

  ZDM, powołując się na projekt zatwierdzony przez miejskie Biuro Polityki Mobilności i Transportu, stworzony na podstawie aktualnych pomiarów ruchu, twierdzi, że na Karczunkowskiej nie będzie zmian, czyli powstaną dwa pasy ruchu. Jeden do skrętu w prawo, drugi do jazdy na wprost i w lewo. Będzie też, jak dotychczas, sygnalizator z zieloną strzałką do warunkowego skrętu w prawo. To ułatwia jazdę kierowcom, którzy wracają z pracy skrótem przez Zielony Ursynów, włączenie się do ruchu na Puławskiej.

  Drogowcy tłumaczą, że wydzielenie bezkolizyjnego skrętu w lewo z Karczunkowskiej w Puławską spowoduje zbyt dużą zmianę w działaniu sygnalizacji świetlnej. 

  Dopuszczenie skrętu w lewo w sposób bezkolizyjny wiązałoby się z wygospodarowaniem  w programie sygnalizacji  czasu na jeszcze jedną lub dwie fazy ruchu na pozostałych wlotach skrzyżowania

  - tłumaczy ZDM.

  - Te rozwiązania niestety nie służą mieszkańcom Ursynowa. Utrudniony wjazd na Puławską, to jedno, ale setki samochodów na Sarabandy, gdzie w Europie ogranicza się ruch wokół szkół, jest niedopuszczalne - mówi Paweł Osiński.

  Planami zaniepokojeni są rodzice uczniów SP 96. Podczas konsultacji drogowcy przekonywali ich, że "zielona strzałka" będzie właczana na krótko, więc auta będą wjeżdżały w rejon szkoły falami, co nie wpłynie na bezpieczeństwo. Ale teraz nie ma takiej pewności. 

  - To pogorszy sytuację uczniów, a codziennie rano w rejonie szkoły jest chaos. A przypominam, że ul. Sarabandy nie ma nawet chodnika! - mówi była przewodnicząca Rady Rodziców, Marzena Zientara.

  Jak dowiedzieliśmy się w  Zarządzie Dróg Miejskich, nowa organizacja ruchu na skrzyżowaniu ulic Puławskiej, Karczunkowskiej i Karmazynowej zacznie obowiązywać najpóźniej w czerwcu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 54

  • 4
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 3
   PRZYDATNY
  • 2
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 22
   WKURZONY
  • 15
   BRAK SŁÓW

  18Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ursyn Wieśniakiewicz 18 2 miesiące temuocena: 67% 

   Tak to jest jak się na wsi mieszka. Chociaż przed całą rodziną to się chwalą, że są warszawiakami...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nick 17 2 miesiące temuocena: 38% 

   Kurcze ludzie.... przecież weźcie w najbliższym budżecie partycypacyjnym postawcie na Puławskiej jakieś wyniesienia i progi zwalniające. Zwężenie do jednego pasa też by pewnie załatwiło sprawę. Na najbardziej skrajnym pasie ciąg donic i nasadzenia tulipanów. Wiem że tulipany to 2 tygodnie i po ptokach ale donice zostaną a kwiaciarnia zarobi. No a jak się ruch uspokoi to Wasze :D

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~the nick 16 2 miesiące temuocena: 100% 

   To skrzyżowanie to jest masakra. Obok biedronki zbudowali wiadukt i teraz będzie tam ogromny ruch. Gdzie strzałka do skrętu w lewo w Puławską? Powinna być już od dawna!. Za Biedronką będzie budowane jakieś duże osiedle, i ci kierowcy też będą musieli wyjechać na Puławską. Puławska Bis to najszybciej lata 2025 -26, bez zielonej strzałki w lewo będzie korek od granicy miasta. Dla czego ZDM zawsze i uparcie działa przeciwko nam?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~U! 15 2 miesiące temuocena: 0% 

   Jak dla mnie to mieszkancy Karczunkowskiej itp to też mieszkancy "podmiejscy" hahahha. Oni maja tyle wspolnego z Ursynowem co ja Białołęką.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jedna uwaga :) 14 2 miesiące temuocena: 100% 

   Trzy uwagi - a czy czasem na wlocie w Chóralną nie stoi znak "droga wewnętrzna"? Jeśli tak to wyjeżdżając z niej włączasz się do ruchu czyli pierwszeństwa nie masz.... A jeśli chodzi o samą zmianę na Puławskiej to myślę,że ruch nawet się zmniejszy - mam wrażenie, że w tym ustawieniu światła nie będą długo zielone - ruch pasami na wprost bardzo by na tym ucierpiał. A zdecydowanie poprawi to bezpieczeństwa w obu kierunkach na Puławskiej - teraz to jest rosyjska ruletka.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Trzy uwagi 13 2 miesiące temu

   Nie stoi taki znak. Podjedź, zobacz. A oddzielne fazy do lewoskrętów powinny być już od dawna. Jak problem najpierw zapalać czerwone dla kierunku od Piaseczna po to, żeby można było zawrócić w stronę śródmieścia, a później najpierw zapalić zielone na śródmieście (więc i w Karczunkowską), a ci na Piaseczno jeszcze chwilę stoją. Aha, już wiem dlaczego nie można. NIEDASIE w postaci ducha sławnego inż Galasa,.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Jedna uwaga :) 12 2 miesiące temuocena: 100% 

   Przed chwilą jechałem i jest :) od strony Sarabandy. Od salonu nie wiem

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~malgosia1973 11 2 miesiące temuocena: 100% 

   Zaciekawiło mnie to, więc odstawiając dzisiaj samochód na wymianę opon wsiadłam na rower i przejechałam się, żeby sprawdzić. Od strony salonu żadnych znaków nie ma. Natomiast gdy wyjeżdża się z Chóralnej w Sarabandy jest tablica "droga wewnętrzna". Jadący Sarabandy od Puławskiej nie mają żadnego znaku przed wlotem Chóralnej, bo to nie jest "skrzyżowanie", więc prawidłowo, że nie ustępują pierwszeństwa jadącym z Chóralnej.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Trzy uwagi 10 2 miesiące temuocena: 100% 

   Też podjechałem z ciekawości. Zwracam honor. ZNAK STOI. Więc wszystko jasne. Co nie zmienia faktu, że ruch na Sarabandy po pobliżu szkoły należałoby tak zmodyfikować, aby rano nie dało się tędy objeżdżać zakorkowanej Puławskiej.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Będzie tylko gorzej 9 2 miesiące temuocena: 90% 

   Najpierw myśleć potem robić. Nabudować osiedli na max a potem same problemy. Ursynów była zaprojektowany przez najlepszego projektanta i było ok. Teraz dobudowywuje się na każdym wolnym skrawku, kapitalizm = debilizm.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kolon 8 2 miesiące temuocena: 75% 

   Tak jak Maro pisze ... za chwilę powstanie Puławska-bis to się rozluźni, a na ten czas można Sarabandy zrobić jednokierunkowa ... w stronę od Baletowej do Karczunkowskiej. Tylko wtedy rodzice mieli by trudniej rano się wydostać autami

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Nie !! 7 2 miesiące temuocena: 100% 

   Nie ! Jeśli jednokierunkowa, to tylko do Chóralnej, ew kawałek - za szkołę, do uliczki prowadzącej do wydawnictwa NK. I wówczas skończy się ranne objeżdżanie skrótem Puławskiej.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maro 6 2 miesiące temuocena: 67% 

   Tak wszyscy płaczą za 2 lata będzie Puławska BIS i i ruch zniknie wy się lepiej martwcie o to osiedle które wam wybudują z progeamy mieszkanie + dopiero zobaczycie co to samochody w tym rejonie tym bardziej że nie planują parkingów na tym nowym osiedlu.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 2 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~qwr 5 2 miesiące temu

   Budowa Puławskiej bis już ma opóźnienie, za dwa lata na pewno nie powstanie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Trzy uwagi 4 2 miesiące temuocena: 100% 

   1) "kierowcy jadący od strony Piaseczna, mogą skręcić w ulicę Karczunkowską ustawiając się na pasie przeznaczonym również do jazdy na wprost" --> bzdura, "od zawsze" jest oddzielny pas do lewoskrętu. 2) PRZYPOAMINAM podwarszawskiej stonce, że skrzyżowanie przy szkole na Sarabandy z ulicą Chóralną JEST RÓWNORZĘDNE, więc jak się wyjeżdża z Chóralnej, to macie ustępować pierwszeństwo !!! 3) Jak to jest, że płacimy na biurwy podatki, a te biurwy robią rzeczy wbrew naszej woli, oczywiście wbrew naszej wiedzy (nagle się dowiadujemy), a w dodatku nie mamy na ich poczynania żadnego wpływu?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mirek Karczunkowski 3 2 miesiące temuocena: 100% 

   Może Redakcja zainteresuje się stanowiskiem osoby obecnie będącej Przewodniczącym Rady Rodziców szkoły przy ul. Sarabandy? Odnoszę wrażenie, że pani była już przewodnicząca Rady Rodziców jest opinioliderem Redakcji w każdym niemal wątku poświęconym tej części dzielnicy. Żenada. A co do skrzyżowania ulic ... jest szalenie niebezpieczne i często kolizyjne. Wydzielenie pasa tylko do bezkolizyjnego skrętu zapewne poprawi bezpieczeństwo. Pseudospecjaliści ubolewają nad przepustowością drogi i rzeki aut wlewających się do miasta - jakoś nikomu nie przeszkadza zwężanie ulic do jednego pasa - vide ul. Stryjeńskich. Tylko wszyscy martwią się o przyjezdnych - widać to sami przyjezdni decydują co wolno mieszkańcom.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Iza 2 2 miesiące temuocena: 50% 

   Zielona strzałka na skręt z Puławskiej to konieczność a nie jakieś tam widzi mi się ZDM-u. Sama była raz świadkiem wypadku w tym miejscu i raz zdarzyło mi się cudem wypadku uniknąć. Przestałam wogole korzystać ze skrętu na Karczunkowska bo jest niebezpieczny i czekam na tą strzałkę ale nie po to żeby robić sobie slot na Ursynów tylko żeby bezpiecznie zjechac ze skrzyżowania.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tosia 1 2 miesiące temuocena: 78% 

   Proponuję, aby rodzice uczniów troszkę przyblokowali ruch na Sarabandy.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 7 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2661 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO