REKLAMAA1 BORAMED-stała-główna_strona
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  REKLAMA

  Cały jej dobytek w grudniu poszedł z dymem... Mieszkańcy osiedla "Na Skraju" zaangażowali się w pomoc pani Marii - swojej sąsiadce z Kulczyńskiego. 21 grudnia wieczorem spłonęło jej mieszkanie. Sąsiedzi nie pozwolili jej zginąć.

  Tego pożaru mieszkańcy okolicy nie zapomną długo. Tuż przed świętami, późnym wieczorem z mieszkania na trzecim piętrze bloku przy Kulczyńskiego 5 zaczęły wydobywać się kłęby dymu. Straż pożarna przez kilkadziesiąt minut gasiła ogień. Jeden z pokoi doszczętnie spłonął. Lokatorce - pani Marii - nic się nie stało, ale w ciągu kilku chwil straciła dorobek życia.

  Mieszkańcy i najbliżsi sąsiedzi pani Marii ze spółdzielni "Na Skraju" natychmiast ruszyli z pomocą. Fejsbukowa akcja przyciągnęła ludzi dobrej woli.

  - To pospolite ruszenie - ludzie przyłączają się spontanicznie. Pani Maria przeżyła ogromną tragedię, w jednej chwili straciła wszystko. Pomoc jest naturalnym, ludzkim odruchem w takiej sytuacji - mówi Piotr Pocztarek, jeden z pomysłodawców akcji na rzecz pomocy pani Marii.

  Najpilniej potrzeba ubrań - ciepłych i dużych - pani Maria jest postawną kobietą, ma 186 cm wzrostu. Przyda się niemal wszystko - od ręczników i pościeli, pomoc w transporcie i przechowaniu rzeczy, które przetrwały pożogę, po gabaryty. Pomysłodawcy zbiórki są jednak optymistami - wierzą, że solidarność sąsiedzka jest ich największą siłą w tej trudnej sytuacji. 

  - Tutaj wszyscy się znają albo znają kogoś, kto zna kogoś innego - można coś załatwić, się dogadać. Ludzie chcą pomóc, dołożyć swoje, to budujące - dodaje pan Piotr.

  Apele o pomoc nie pozostały bez odzewu - Ursynów ruszył na pomoc. Pan Krzysztof zaoferował garaż do przechowania rzeczy, pani Kasia załatwiła pralkę, Pani Maria kupiła ręczniki, sztućce, talerze i garnki. W tej chwili przydadzą się jeszcze ubrania - spodnie, bluzki, swetry. 

  Informacje na bieżąco przekazywane są za pomocą facebookowego profilu mieszkańców spółdzielni "Na Skraju". Można też kontaktować się z organizatorami pomocy: mieszkancy@onet.eu.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  1Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • yes2mike 1 ponad rok temu

   Ciekawe, czy sąsiedzi z niższych kondygnacji byli ubezpieczeni. Strażacy nie gasili tego gaśnicami proszkowymi, czy piachem, ale wodą.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.1269 sekundy
  REKLAMA