REKLAMAA1 SanGiovanni  01.03.2021 - 31.03.2021
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ30 października 2020, 15:30 komentarzy 35

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (SK)

  Strajk kobiet na Ursynowie. Po raz trzeci w tym tygodniu mieszkańcy sprzeciwiający się wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, wychodzą na ulicę. O 16:00 wyruszyli sprzed ratusza na ulice dzielnicy.


  ARTYKUŁ AKTUALIZOWANY NA BIEŻĄCO - NAJNOWSZE INFORMACJE NA POCZĄTKU


  18:00 - Zapis naszej transmisji ursynowskiego marszu:

  17:32 - Trzeci ursynowski spacer kobiet zakończył się przed ratuszem. Organizatorki, dziekując za uczestnictwo, powiedziały: - Jesteście najdzielniejsze i najdzielniejsi. To ważne, że w tym trudnym czasie jesteśmy razem i się wspieramy w walce o prawa kobiet.


  17:14 - Marsz jest już ponownie w al. KEN i kieruje sie w stronę ul. Ciszewskiego. Protestujący idą chodnikiem, nie ma więc żadnych utrudnień dla kierowców, którzy nieustannie pozdrawiają maszerujących klaksonami. Zobacz w naszej relacji.


  17:05 -  Manifestanci idą ulicą Romera obok parku Jana Pawła II w kierunku Herbsta. Jezdnia, którą porusza się marsz, jest nieprzejezdna. Demonstantów pozdrawiają też przechodnie, zgadzając się z ich postulatami: - To nie średniowiecze, kobiety mogą same o sobie decydować - powiedziała jedna z ursynowianek naszemu reporterowi. 


  16.59 - W spacerze bierze udział około 250-300 osób, to zdecydowanie mniej niż w dwóch poprzednich - w poniedziałek i środę. Wówczas liczba uczestników sięgała około 2 tysięcy. Możliwe, że dziś wielu ursynowian pojechalo do centrum miasta, aby wziąć udział w ogólnopolskim strajku kobiet.


  16:52 - Czoło marszu jest już na ulicy Romera. Kierowcy pozdrawiają kierowców klaksonami, a manifestanci wykrzykują "Rewolucja jest kobietą".


  16:45 - Są pierwsze utrudnienia dla kierowców. Ulice Romera oraz Surowieckiego zostały częściowo zamknięte dla ruchu samochodowego. 


  16:41 - Jeden z mieszkańców Ursynowa postanowił zamanifestować swoje poglądy odmienne od protestujących. Zwolennik pro-life powiedział nam, że nie ma nic przeciw marszowi, ale "jest za afirmacją życia".


  16:32 - Marsz idzie w stronę stacji metra Ursynów. Przy dzwonnicy kościoła Wniebowstąpienia Pańskiego stoi dwóch mężczyzn chcących bronić świątyni. Protestujący jednak nie zwracają na nich uwagi, podążając chodnikiem. Osoby idące na czele skandują "To jest wojna".


  16:23 - Czoło pochodu doszło do stacji metra Stokłosy. Protestujący skandują m. in. "Nie trzeba było nas wkurzać" na transparentach znane już hasła, np. "Myślę, czuję, decyduję".


  16:13 - Tak jak w podczas poprzednich spacerów uczestników pozdrawiają kierowcy. Do marszu zaczynają dołączać kolejne osoby. Jest już ich kilkaset. Spacerowicze idą al. KEN w kierunku stacji metra Stokłosy. 


  16:09 - Sprzed ratusza wyruszył trzeci już spacer kobiet na Ursynowie. Uczestników jest sporo mniej niż w poprzednich marszach. Na czele pochodu młode kobiety i burmistrz Ursynowa Robert Kempa. 


  15:42 - Od wczoraj na ursynowskim ratuszu wyświetlana jest postać syrenki warszawskiej z błyskawicą - symbolem kobiecego protestu.

  15:30 - Przed 16:00 ruszymy z naszą transmisją na żywo z protestu, którą możecie oglądać na Facebooku: https://www.facebook.com/haloursynow

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 351

  • 68
   BARDZO PRZYDATNY
  • 48
   ZASKOCZONY
  • 13
   PRZYDATNY
  • 27
   OBOJĘTNY
  • 41
   NIEPRZYDATNY
  • 77
   WKURZONY
  • 77
   BRAK SŁÓW

  35Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Vera 35 4 miesiące temuocena: 44% 

   Dalej brną w tę kompletną głupotę

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 49 63 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~covid 34 4 miesiące temuocena: 41% 

   idą walczyć o emeryturę w wieku 80 lat, śmieci za 500 zł miesiecznie, tłumy Afrykanerów, ktorzy jak wiadomo potrafią uszanować kobiety - dla nich kobieta mniej cenna niż koza, chcą mieć tak jak we Francji i Niemczech, polscy buntownicy wiedzą czego pragną i będą o to walczyć do upadłego

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 69 99 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UK 33 4 miesiące temuocena: 36% 

   prawda

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 28 49 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~coś nie tak 32 4 miesiące temuocena: 88% 

   Zauważam, na zdjęciu Ursynowskiego Ratusza (neon?) popierający tą bezmyślną , awanturę. Rządzący Ursynowem wydają pieniądze wszystkich podatników na polityczną rozróbę ? Każdy normalny protest jest skończonym aktem wyrażenia swoich przekonań, a to jest REWOLUCJA sterowana przez lewacką międzynarodówkę pod przykryciem hasła „aborcja”.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 21 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~covid 31 4 miesiące temuocena: 93% 

   jest tak jak mówisz

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 13 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 30 4 miesiące temuocena: 23% 

   @coś nie tak - rzeczywiście, masz zupełną rację, coś tu jest nie tak. Neon na ratuszu to szczyt, nomen omen, przegięcia. Bo słyszałem że burmistrz kazał by fachowcy od neonów przez 3 dni non stop wyginali rurki by ten neon zrobić. Dzielnica zapłaciła za to pierdylion złotych bez przetargu, bo przy okazji wszyscy wzięli w łapę. Burmistrz, zastępcy, wszyscy radni, nawet ci z pisu, bo to jedyna taka okazja. Podobno nawet kontrola NIK od Banasia też wzięła w łapę, bo to jedyny taki moment. I jak tu nie czuć się oburzonym, prawda? Ta lewacką rewolucja to skandal! Baby na ulicy zamiast przy garach. I jeszcze ta aborcja,tfu! Przecież baba nie będzie decydować o sobie sama! Bo po co my chłopy będziemy??? Masz racje, coś tu jest nie tak... czyżby średniowiecze się skończyło? Ale jak to?? To właśnie jest nie tak....

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 3 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 29 4 miesiące temuocena: 58% 

   o ho, pisie trole (lub trol) uruchomione

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 81 59 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~na marginesie 28 4 miesiące temuocena: 89% 

   Z przykrością muszą stwierdzić, że nie masz racji . Jako aktywista rewolucjonistów widzisz świat dwuwymiarowy: wy i "pisowskie trolle". A świat jest barwny , ludzie myślą , a nie tylko powtarzają zadaną mantrę.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kasia89 27 4 miesiące temuocena: 44% 

   Pobluzgały, ludziom spać nie dały, miasto usyfiły i po rewolucji. Psy ludziom postraszyły. Ptaków setki zgineło. Jaro i tak nocował w Karzimierzu nad Wisłą. Debilki. A pani Lempart jest zamieszana w paskudne interesy z kamienicami i wywalonymi na bruk ludzmi taki to autorytet.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 79 99 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~On 26 4 miesiące temuocena: 46% 

   Banda kredytów. 90 % ludzi nie wie dokładnie dlaczego tam są. Zostali w to wciągnięci I są jako statyści.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 100 118 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 25 4 miesiące temuocena: 53% 

   Stań przed nimi i im to powiedz. Powiedz kobietom, że nie mają pojęcia po co tam są, powiedz, że nie mają prawa decydować o sobie, że teraz będziesz decydował ty, kacyk z Żoliborza i czarno-sukienkowi molestujący chłopców. Stań i powiedz, że teraz wasza kolej decydować o wszystkim a one, kobiety, gówno wiedzą. No idź i powiedz, pokaż że masz jaja, bądź kato-samcem, pokaż kobietom, gdzie ich miejsce.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 101 88 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 24 4 miesiące temuocena: 55% 

   bo ty wiesz o co chodzi, prawda?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 71 57 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rudy_z_Natolina 23 4 miesiące temuocena: 41% 

   Na wstępie pragnę napisać że cieszę się że szanowne towarzystwo zastosowało się do prośby nie blokowania Al. KEN (a bardziej myślę że policja).. Najgorsze jest to że już mamy pierwsze zachorowania u ludzi po poniedziałkowym Marszu a w szpitalu nie mam miejsca dla WAS a jest piątek ! Ludzie w**** do domu !

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 76 108 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 22 4 miesiące temuocena: 55% 

   Chciałbym zobaczyć te same apele pod tym samym nickiem jak będą faszyści maszerowali 11 listopada. Jak na dzisiaj jesteś obrzydliwy.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 87 70 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rudy_z_Natolina 21 4 miesiące temuocena: 44% 

   Nie obchodzą mnie WASZE poglądy bo muszę WAS wszystkich leczyć !

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 61 79 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 20 4 miesiące temuocena: 53% 

   nie musisz, powołaj się na klauzulę sumienia i zajmij się kolanem żoliborskiego kacyka. Nie tacy jak ty odmawiali pomocy.

   Edytowany: 3 miesiące temu

   oceń komentarz 71 62 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rudy_z_Natolina 19 4 miesiące temuocena: 43% 

   Dziecko ... o czym Ty mówisz ... nie pogrążaj się...

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 46 60 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Rudy_z_Natolina 18 4 miesiące temuocena: 38% 

   A tak na poważnie ... jak już będziesz cwaniaczku umierał w szpitalu to przekaż temu który na Ciebie patrzy że taki wpis zamieściłeś na portalu społecznościowym .... i czekaj .... na ... tlen. Dobranoc

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 36 59 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 17 4 miesiące temuocena: 57% 

   Chciałbym zobaczyć te same apele pod tym samym nickiem jak będą faszyści maszerowali 11 listopada. Jak na dzisiaj nadal jesteś obrzydliwy.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 28 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mama3dzieci 16 4 miesiące temuocena: 49% 

   Wspierajmy maszerujących! My pozdrawiamy z balkonu. Super, że kierowcy też klaksonami przyłączają się do marszu. Dzięki za zabezpieczenie policyjne, uczestnicy musza czuć się bezpiecznie. Oby nie padli ofiarami żadnej prowokacji jak np. we Wrocławiu.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 83 88 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~covid 15 4 miesiące temuocena: 47% 

   troje dzieci masz ale rozumu nie masz

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 85 96 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mama3dzieci 14 4 miesiące temuocena: 48% 

   W*********J

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 72 78 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~covid 13 4 miesiące temuocena: 43% 

   ooo ale odpowiedź, nad słownictwem widzę pracujesz, to wszystko co masz do powiedzenia de...ko?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 59 79 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Paulo 12 4 miesiące temuocena: 47% 

   Niech ktoś wreszcie zakończy ten głupi cyrk!

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 93 107 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 11 4 miesiące temuocena: 52% 

   "Kwak off!"

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 78 73 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 10 4 miesiące temuocena: 41% 

   Iść na wywrotowe demo z burmistrzem to jak palić fajka w szkolnym kiblu z młodym belfrem. Niby dym ale nie ten klimat, c'nie dziewczyny?

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 66 94 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Krzysztof 9 4 miesiące temuocena: 47% 

   Panie Burmistrzu Kempa.... Przekroczył Pan granicę zdrowego rozsądku. Urząd to nie Pana prywatny folwark. Na swoim domu, może Pan robić co chce, ale na gmachu urzędu jest to niedozwolone. Ja na to się nie zgadzam. I zapewne wielu dorosłych mieszkańców Ursynów. Zbezcześcił Pan symbol Warszawy w imię przypodobania się środowisku lewackiemu. Hańba!!! Żądam, by Pan niezwłocznie ustąpił z swojego stanowiska.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 85 97 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~LOL 8 4 miesiące temuocena: 53% 

   zjedz snikersa

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 80 72 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynówDoPrzodu 7 4 miesiące temuocena: 57% 

   A dlaczego? Skoro prezydent RP klęka na Jasnej Górze, skoro rada ministrów kołysze się z Rydzykiem w głupim tańcu na mszy, to oznacza, że władza - od tej lokalnej po tę "najwyższą" ma prawo też pokazywać swoje poglądy. Tylko, że ja się poglądów lokalnej władzy nie wstydzę, za to hańbą można nazwać prezydenta na klęczkach - on jest prezydentam wszystkich Polaków podobno, więc powinien sprawując urząd być "areligijny". Prezydent przed nikim klękać nie powinien. No ale trzeba być Prezydentem a nie "prezydętem"

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 84 63 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ jako 6 4 miesiące temuocena: 54% 

   jak to wielu pisiorów tu namiętnie powtarza ostatnio - zbierzcie demokratyczna większość i sobie zmieńcie prawo, konstytucję, trybunał, albo tutaj.. burmistrza. No więc do dzieła pisiorku, zbieraj większość. Poza tym Syrenka jest kobietą, więc może ją zapytamy o zdanie???

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 68 58 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Mama3dzieci 5 4 miesiące temuocena: 54% 

   @Krzysztof - żądać to ty sobie możesz co najwyżej nowej rolki papieru w wc jak się skończy i ma ci ją kto podać. Dorośli mieszkańcy Ursynowa w większości rozumieją po co ten marsz dziś idzie, ty jak widać w pisowskiej wizji dalej jesteś przynajmniej lekko nieprzytomny.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 65 56 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MonikaZ 4 4 miesiące temuocena: 56% 

   Wspieramy Was. Ursynow zawsze był współczesny a nie średniowieczny

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 83 66 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Zorro 3 4 miesiące temuocena: 45% 

   Dlaczego usuwacie komentarze ???

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 56 68 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MonikaZ 2 4 miesiące temuocena: 55% 

   Sama zgłaszam szkalujące wypowiedzi. Także dobrze, że komentarze są moderowane.

   Edytowany: 4 miesiące temu

   oceń komentarz 66 54 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynówDoPrzodu 1 4 miesiące temuocena: 60% 

   Mieszkańcy Ursynowa są z Wami!!!! :-)

   Edytowany: 4 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 91 60 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3584 sekundy
  REKLAMAA2 DaGRASSO / KUCHARKI  14.02.2021 - 13.05.2021