REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KZ)

  REKLAMA

  Jeszcze przed 7:00 na Ursynowie zaczęli gromadzić się strajkujący taksówkarze. Parking przy OBI był jednym z pięciu, z którego kierowcy wyruszyli na swój dzisiejszy "gwiaździsty protest". - Aby zaprotestować przeciwko panującemu bezprawiu - mówią.

  Kilkudziesięciu taksówkarzy zebrało się na ursynowskim parkingu obok supermarketu OBI, aby w godzinę najbardziej wzmożonego ruchu wyjechać na ulicę Warszawy. Taką postawą kierowcy chcą wyrazić protest i wymusić na urzędnikach i politykach "uporządkowanie rynku". Jadą pod Sejm.

  - Jest nas sporo, dlatego kierowcy muszą liczyć się z utrudnieniami, choć nie na tym nam zależy. - Będziemy jechać 30 km/h - zapowiadają. Swoim przejazdem celowo spowolniają ruch na ulicach stolicy, aby zaznaczyć swoje postulaty. Na Ursynowie przejeżdżali ulicą Płaskowickiej i Puławską do centrum.

  Protest zorganizowała Inicjatywa Porozumienia Taksówkarzy Warszawskich oraz kilka korporacji działających w Warszawie. - To niedopuszczalne, że władze w Polsce nie reagują na proceder, jaki ma miejsce w większych miastach. Przewozem osób zajmują się kierowcy bez uprawnień, którzy nie prowadzą działalności gospodarczej, nie odprowadzają ZUS-u i nie płacą podatków - mówi nam anonimowo jeden z taksówkarzy. - Tym samym mogą sobie pozwolić na niskie ceny.

  Zdaniem taksówkarzy, uczciwi przewoźnicy tracą na procederze nawet 70 mln złotych miesięcznie. - Nic dziwnego, że klienci wybierają tańszą opcję - dodaje taksówkarz. - Ale takie zachowania z konkurowaniem nie mają nic wspólnego.

  Do protestu przyłączyli się kierowcy z prawie wszystkich korporacji, dlatego w godzinach 7:00-12:00 warszawiacy mogą mieć kłopoty z zamówieniem taksówki. Większość korporacji w tym czasie nie będzie przyjmować zleceń. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 0

  • 0
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  9Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~policja - do roboty! 9 ponad rok temuocena: 80% 

   A co za problem zrobić kontrolę kaskadową? Jeden samochód cywilny na poboczu ul. Puławskiej mierzy prędkość i fotografuje delikwentów jadących z flagami spod Obi 30km/h, zebrane dane przekazuje online do dwudziestu cywilnych radiowozów stojących 200 m dalej, gdzie następuje błyskawiczne zatrzymanie i ukaranie: - 500 zł za celowe tamowanie ruchu tam, gdzie prędkość dopuszczalna wynosi 50km/h - drugie 500 zł za brak zgody władz miasta na manifestację, - 5.000 zł i odebranie licencji do prowadzenia taksówki za posiadanie w taksówce urządzeń służących do oszukiwania klientów na cenie świadczonych usług.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Gumowy Słoń na kółkach 8 ponad rok temuocena: 55% 

   A może fakt ich protestu z czegoś wynika i niekoniecznie robią to for fun? Może jest problem na który chcą zwrócić uwagę. Rozważyłeś tę opcję w swoim bystrym móżdżku myślicielu?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 6 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rob 7 ponad rok temuocena: 80% 

   do ~ Gumowy Słoń na kółkach to bardzo słaby mieli pomysł, tak jak napisałem wcześniej, dlaczego nie zablokowali ministerstw i sejmu, czyżby zabrakło im jaj do konfrontacji z bor i policją? gwarantuję, że zyskali by poparcie ludzi.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 4 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • jacek00 6 ponad rok temuocena: 35% 

   Marek a dlaczego miałbym być taksówkarzem - nie bardzo rozumiem Twoje pytanie? Mam inne ciekawsze zajęcie. I nie wychodzę rano z domu i nie lecę blokować miasta tylko po to aby utrudnić życie innym. Szkoda, że taksówkarze nie rozumieją, że dzisiejszym zachowaniem tylko przysporzą sobie wrogów. Nie ma to jak zablokować miasto i uderzyć tym w swoich klientów - zwykłych obywateli. Geniusze biznesu :D Ja dziś dzięki nim zainstalowałem sobie aplikację Uber i MyTaxi i przy najbliższej możliwej okazji przetestuję i sprawdzę co mają do zaoferowania.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 6 11 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek 5 ponad rok temuocena: 56% 

   Nadajesz się na taksówkarza, oni też się tak madrzą

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 10 8 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • jacek00 4 ponad rok temuocena: 37% 

   To już zapomniał wół jak cielęciem był? Ile czasu sporo tych korporacji, dziś "świętych" jeździło niezgodnie z przepisami i oferowali swe usługi jako przewóz osób? Ile z tych taksówkarzy miało coś przeciwko instalowaniu kas fiskalnych? Ile z tych taksówkarzy ma urządzenia w aucie służące do przełączania potajemnie taryfy? Wielcy święci się znaleźli. Już pomijam, że taksówkarze są chyba jedną z bardziej uprzywilejowanych zawodów. 4% zryczałtowany podatek dochodowy, który często jest zaniżany itp. I skąd wiedzą, że kierowcy z Ubera czy MyTaxi nie płacą podatków? Bo jak płacą to 18 lub 19% zamiast marnych 4%,

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marek 3 ponad rok temuocena: 55% 

   to dlaczego nie jesteś taksówkarzem?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 11 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~rob 2 ponad rok temuocena: 89% 

   ano, a weź Pan takiemu powiedz że chcesz paragon, to się obruszy i jeszcze focha strzela. btw. dalczego zablokowali miasto, do kogo oni mają pretensje, jeżeli do rządzących to w czym był problem aby zablokować sejm i ministerstwa?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 8 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • jacek00 1 ponad rok temuocena: 43% 

   Rob mnie bardzo bawią pytania taksówkarzy, którzy po wejściu do taksówki pytają się czy będę chciał paragon - i to jest w zasadzie reguła. Ciekawe po co pytają ;)

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 9 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2307 sekundy
  REKLAMA