REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ25 kwietnia 2019, 16:16 komentarzy 32

  (SK)

  W sobotę, o godzinie 6:00 strajk w szkołach zostanie zawieszony do września. Związek Nauczycielstwa Polskiego podjął taką decyzję, ale czy to oznacza, że w poniedziałek znów będą otwarte wszystkie ursynowskie placówki oświatowe? Na razie prostetujący nauczyciele są zaskoczeni.

  Wprawdzie strajk zostanie zawieszony w sobotni poranek, ale jak zawieszenie akcji będzie wyglądało w praktyce i czy wszyscy nauczyciele wrócą do pracy, to okaże się dopiero w poniedziałek, albo nawet później. Rodzice z Ursynowa, gdzie strajkowała zdecydowana większość placówek oświatowych, nie mogą być jeszcze na 100% pewni, że za trzy dni poślą dzieci do szkoły czy przedszkola.

  -  Nie wiadomo jeszcze jakie ostateczne decyzje podejmą protestujący nauczyciele. W przedszkolach okaże się to w poniedziałek. Natomiast w niektórych szkołach będzie to wiadomo dopiero po długim weekendzie majowym. Są szkoły, gdzie już wcześniej zaplanowano w tym okresie więcej wolnych dni. Przedszkola tak nie mogły zrobić - mówi burmistrz Robert Kempa.

  Pierwsze szkoły już informują w mediach społecznościowych, że nauczyciele przerywają strajk i przyjmą w poniedziałek dzieci.

  Od poniedziałku 29 kwietnia wszystkie zajęcia odbywają się wg planu lekcji. Czwartek - 2 maja - zgodnie z podjętą we wrześniu uchwałą Rady Pedagogicznej, Rady Rodziców i Samorządu Uczniowskiego jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. Szkoła zapewnia opiekę dzieciom w budynku A w salach świetlicowych

  - informuje dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 340 przy ul. Lokajskiego. Również podstawówka nr 96 przy ul. Sarabandy od poniedziałku wznawia normalne zajęcia, podobnie jak SP 322. Reszta placówek poinformuje rodziców jeszcze dziś lub w piątek, gdy komitety strajkowe powiadomią dyrektorów o przerwaniu protestu.

  Protestujący nauczyciele: "To był szok"

  Jak się okazuje decyzja ZNP o przerwaniu protestu zaskoczyła ursynowskich nauczycieli, którzy od 18 dni przychodzili do szkoły tylko po to, by strajkować. Telefony komórkowe rozgrzały się do czerwoności. Protestujący konsultują się między sobą, ustalają co dalej. Część pedagogów uważa, że decyzja związku o zawieszeniu protestu do września jest słuszna.

  - Strajk się nie zakończył, tylko zawiesił. Chcemy, by dzieci wróciły do szkoły, bo zdajemy sobie sprawę, że protest był uciążliwy dla rodziców. Ale my się nie poddajemy, tylko zwieramy szyki do dalszej walki o godność zawodu. Jeśli rządzący myślą, że nas złamali, to mocno się mylą - słyszymy w pokoju nauczycielskim jednej z podstawówek.

  Są też strajkujący, którzy gotowi byli kontynuować protest. - Tak bardzo dużo mamy w tej chwili emocji, że trudno cokolwiek powiedzieć. Siedzimy i zastanawiamy się: dlaczego? I jedyne co nam przychodzi do głowy, że zarząd ZNP nie chciał dopuścić do dalszego psucia przez rząd ustawy oświatowej, byleby tylko obejść nasz strajk. Decyzja do nas dotarła i jak sądzę, nauczyciele nie będą się indywidualnie porywać z motyką na słońce i prowadzić samotnych akcji protestacyjnych - mówi Beata Matejczyk, nauczycielka z SP nr 336 przy ul. Małcużyńskiego.

  ZNP zapowiada, że od września nauczyciele znów mogą strajkować, chyba że do tego czasu, uda się wynegocjować z rządem podwyżki w żądanej wysokości. Związek zapowiedział na czerwiec "prawdziwy okrągły stół ws. oświaty" oraz promocję programu "Szkoła na szóstkę" przewidującego: wzrost nakładów na edykację do 5% PKB, odchudzenie podstaw programowych (w tym "lekki tornister"), kształcenie umiejętności zamiast nauki pamięciowej, zmniejszenie biurokracji w szkołach, zwiększenie autonomii szkół i nauczycieli.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 72

  • 21
   BARDZO PRZYDATNY
  • 5
   ZASKOCZONY
  • 10
   PRZYDATNY
  • 8
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 7
   WKURZONY
  • 20
   BRAK SŁÓW

  32Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Rodzic2 32 ponad rok temuocena: 50% 

   Karta Nauczyciela powinna zostać zlikwidowana, wszyscy nauczyciele poddawani cyklicznej obiektywnej ocenie, ale nie przez panią dyrektor, tylko na podstawie np. wyników uczniów - klasówki raz na pół roku organizowane i sprawdzane przez nauczycieli z innej szkoły, proaktywności nauczyciela, uwag rodziców i uczniów itd. Słabych nauczycieli wywalać na zbity pysk na kasę do Biedronki, dobrym podnosić pensje. Nauczycieli powinien obowiązywać 8mio godzinny dzień pracy, a nie: 2 lekcje, okienko, 2 lekcje i do domu! I 3 miesiące wakacji w roku, 100% płatnych! PS. Religię przenieść ze szkół do parafii.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wyżyny 31 ponad rok temuocena: 67% 

   Popierajcie akcję "Dom nie jest filią szkoły" przeciw aktualnemu archaicznemu pruskiemu nauczaniu opartemu zadawaniu gigantycznych ilości prac domowych ! W szkole 323 na Ursynowie doprowadziło to do zmian.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~al 30 ponad rok temuocena: 58% 

   " Nie wiadomo jeszcze jakie ostateczne decyzje podejmą protestujący nauczyciele. W przedszkolach okaże się to w poniedziałek. Natomiast w niektórych szkołach będzie to wiadomo dopiero po długim weekendzie majowym. Są szkoły, gdzie już wcześniej zaplanowano w tym okresie więcej wolnych dni. Przedszkola tak nie mogły zrobić - mówi burmistrz Robert Kempa". To też śmieszne/tragiczne. Przecież jak strajkują to powinni siedzieć w szkole. Ale oni strajkują w daczach/domach. I bidulki nie bedą mogli podjąć decyzji przez 10 dni bo strajkują poza szkołą.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 19 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wernyhora 29 ponad rok temuocena: 35% 

   Do września PiS się zajmie najbardziej niepokornymi. Aresztowania, inwigilację, kompromaty, nękania przez Urząd Skarbowy, CBA, hejt. Ludzie zostaną zaszczuci a środowisko zinfiltrowane przez uśpionych agentów. To już się dzieje, dlatego strajk zawieszono. Polska zmierza w kierunku Iranu. Nie wykluczone, że komuś może się coś stać. Wydarzenia z Gdańska pokazuję, że dla nich nie ma ludzi nietykalnych...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 31 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 28 ponad rok temuocena: 73% 

   Odstaw prochy.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 19 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mela 27 ponad rok temuocena: 84% 

   Broniarz powinien odejść i zabrać ze sobą Kartę Nauczyciela, to jedyne co może zrobić dla nauczycieli i oświaty, PO go przygarnie

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 16 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 26 ponad rok temuocena: 100% 

   :) Polecam mniej komercyjnej TV, więcej spacerów po lesie, np. do Powsina.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dziadek 25 ponad rok temuocena: 30% 

   Zabójstwo Barbary Blidy, zabójstwo Pawła Adamowicza. Qui bono? Dziś brunatne koszule Kaczafiego nie cofną się przed najgorszą zbrodnią! Maja wojsko, policje i fanatyków gotowych na wszystko. W najbliższym czasie wezmą się za niezależną prasę. Roginskiemu zamkneli już usta. Następna będzie Passa i Haloursynow. Jak będzie nie po ich mysli to komuś może się coś stać. Oni mają krew na rękach! Mnie po tylu latach pracy dla OJCZYZNY skazali na ŚMIERĆ głodową. Dzieci mi jeszcze pomagają ale samochód i działkę na Mazurach musiałem sprzedać żeby mieć na leki i jedzenie. To jest zbrodnia!

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Light 24 ponad rok temuocena: 88% 

   i tego wszystkiego można się dowidzieć z uciskanych mediów stronnictwa Pruskiego które stara się przywróć za wszelką cenę poprzednie Elity czasów Błogości i Szczęśliwości do władzy?

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~pracownik korporacji tyrający jak wół 23 ponad rok temuocena: 70% 

   Jestem za likwidacją Karty Nauczyciela. Czas skończyć z PRL-owskimi przywilejami branżowymi dla nauczycieli, górników, hutników, rolników, sędziów, prokuratorów itd., na których profity ciężko pracuje reszta społeczeństwa!

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mela 22 ponad rok temuocena: 77% 

   również popieram likwidację Karty Nauczyciela, postulat równej podwyżki dla wszystkich nauczycieli - pomyłka, to psucie jakości pracy. Jestem za uczciwym wynagradzaniem dobrej pracy, zatrudnieniem nauczycieli wg kodeksu pracy 40 godzin tygodniowo (w tym przygotowanie do zajęć, wywiadówki itd, ale wszystko w placówce, koniec z pracą w domu), systemem motywacyjnym przyciągającym ludzi kreatywnych, lubiących swój zawód i rozliczaniem z wyników nauczania. Uważam, że bony oświatowe to wciąż temat do rozważenia i dyskusji społecznej. Można i trzeba wiele zmienić w oświacie ale to co zaprezentował znp to kompletna porażka. Mediacje i odPOlitycznienie to podstawa.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 30 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~ipw 21 ponad rok temuocena: 65% 

   Wygrali uczniowie! Będą matury i lekcje.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 22 12 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wuejk Władek 20 ponad rok temuocena: 65% 

   "Jedyne co nam przychodzi do głowy, że zarząd ZNP nie chciał dopuścić do dalszego psucia przez rząd ustawy oświatowej, byleby tylko obejść nasz strajk. - mówi Beata Matejczyk, nauczycielka z SP nr 336 przy ul. Małcużyńskiego." Innymi słowy: winnym przerwania strajku jest rząd. Rząd, który chciał, aby maturzyści zostali sklasyfikowani mimo obstrukcji nauczycielstwa. A ustawa oświatowa jest według pani Beaty ok, Karta Nauczyciela OCZYWIŚCIE ok, a winny jest - jak zwykle - PiS. Jestem pod wrażeniem ścieżek, jakimi chadzają myśli pani Beaty...

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Beata Matejczyk 19 ponad rok temuocena: 42% 

   Proszę Pana przede wszystkim należy przeczytać wypowiedź ze zrozumieniem aby można się było do niej ustosunkować. W mojej wypowiedzi nie ma słowa na temat PiS ani stwierdzenia oceniającego ustawę czy kartę nauczyciela. Poza tym dla Pana informacji strajk jest zawieszony a nie przerwany. Nie ma Pan pojęcia jakimi ścieżkami podążają moje myśli. A na koniec proszę się nie wstydzić swojego imienia i nazwiska zwłaszcza jeśli chce się przekazać jakieś wartościowe przesłanie. Pozdrawiam Beata Matejczyk

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~erykantykleryk 18 ponad rok temuocena: 60% 

   Pani Beato niech pani się zwolni z pracy i poszuka lepszej. A o to kto będzie uczył nasze dzieci to MY się będziemy martwić. Gdybyście kiedykolwiek pracowali naprawdę jak ludzie to nie odważylibyście się ust otwierać.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 3 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Light 17 ponad rok temuocena: 70% 

   Strajk był nastawiony na destabilizacje państwa trzeba nieźle mieć sprany mózg propagandą żeby tego nie zauważyć. Nawet jeżeli rząd spełniłby te wygórowane żądania 30% dla każdego nauczyciela i uległ temu szantażowi, natychmiast posypałyby się protesty oburzonych grup zawodowych zarabiających mniej i pracujących więcej niż nauczyciele.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 46 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~MrFrosty 16 ponad rok temuocena: 37% 

   Niestety wygrał PIS i jego szczujnia, która nawet tutaj jest obecna. Nauczyciele nadal są zmuszeni do pracy za płacę, która tak po prostu jest nieprzyzwoita. Ten kraj na tym ucierpi :(

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 47 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mela 15 ponad rok temuocena: 48% 

   straszne proroctwo

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 14 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Qwer 14 ponad rok temuocena: 51% 

   Za Tuska zarabiali 10 razy więcej i byli tak szczęśliwi, że Broniarz śpiewał " Kochany Grzesiu" do POschetyny? Pokaż Nauczycielu PIT roczny, ile zarobiłeś na nadgodzinach za kolegów na L4, bo to chyba najbardziej chorobliwy zawód, bo etat to tylko 18 godzin.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 22 21 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~al 13 ponad rok temuocena: 48% 

   Tak , masz rację - "płaca po prostu jest nieprzyzwoita". Za ten wymiar i jakość powinna być co najmniej połowę niższa.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 15 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 12 ponad rok temuocena: 48% 

   No zdecydowanie masz rację MrFrosty. Te płace dla nauczycieli są "nieprzywoite" bo połowe z nich smiało można wywalić na bruk od ręki bo nauczanie w stylu "otwórzcie sobie podręcznik na 56 stronie" albo "na klasówce będzie tescik" to i ja bez przygotowania pedagogicznego czy innych wymysłów mogę sam spokojnie zrobić. A ułożenie testu z kilku/kilkunastu pytań trwa nie więcej niż ja wiem? 20 minut? Się spracuję np z takiej historii czy biologii. Nawet herbatę sobie po drodze zrobie. A tak własnie wyglada "nauczanie" u nas. Nauczycieli z powołania faktycznie uczących jest mało...reszta to zmarnowane pieniądze.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~karol 11 ponad rok temuocena: 86% 

   Jakie przygotowanie testu? Chyba kserowanie masz na myśli bo z tego co widzę u syna to wszystko jakieś odbite gotowce.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~UrsynowskiGad 10 ponad rok temuocena: 100% 

   Tak, wszystkiemu winien Kaczor. Bo przed 2015 nauczyciele zarabiali jak menedżerowie w farmaceutycznych korpo. Oczywiście ironizuję.

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mm 9 ponad rok temuocena: 59% 

   Analizy wykazały, że strajk szkodzi Platformie więc Pan Broniarz wydał rozkaz do kapitulacji. Kilka dni temu pisałem, że Schetyna i Broniarz mają nauczycieli w d.... myślałem, że to troszkę dłużej potrwa. PiS to jedyna partia która cokolwiek dała nauczycielom w ostatnich latach. Jak P O wygra to będą was robić w balona każdego roku.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 39 27 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kronik 8 ponad rok temuocena: 41% 

   I to nie jest prawda o czym pewnie dobrze wiesz...

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 22 32 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~fama 7 ponad rok temuocena: 46% 

   Szkoda.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wyżyny 6 ponad rok temuocena: 62% 

   To zdjęcie do artykułu... Czy redakcja jest za oficjalnym hasłem "Murem za Nauczycielami"? Czy jednak nie przypadkiem jest na kartce nieoficjalny dopisek długopisem "ZNP=N+PO" ? :)

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 29 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mela 5 ponad rok temuocena: 100% 

   swoja drogą jakim cudem pojawiły się te wszystkie transparenty popierające strajk, skoro rodzice nie byli nawet o nich poinformowani i i nikt nie pytał o zdanie, to też jest mocno wkurzające, takie manipulowanie opinią publiczną

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 12 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Wyżyny 4 ponad rok temuocena: 68% 

   Dobra tego strona że po kompromitacji strajku i ZNP rządzący maja mandat społeczny na likwidacje anachronicznej Karty Nauczyciela

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 32 15 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~To-było-pewne 3 ponad rok temuocena: 66% 

   Związkowcy i opozycja pobawili się wami, a w maju w pustych kieszeniach pochyla wiatr. Może Trzaskowski i Kempa was wesprą finansowo.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 33 17 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • Ursyn 2 ponad rok temuocena: 83% 

   1. Pan Burmistrz trochę nie w temacie (o dziwo!), bo placówki już powysyłały informacje do rodziców, że od poniedziałku pracują. 2. Nauczyciele, niestety, muszą jednak przyjąć do wiadomości, że przegrali. Stracili pensje, poparcie społeczne, a nic nie zyskali. A gadanie głupot, że przerwanie strajku to ratowanie systemu edukacji jest niepoważne. Bo nieklasyfikowanie uczniów byłoby dużo większym psuciem systemu edukacji, nie mówiąc o kwestiach moralnych. 3. Nie wierzcie nigdy związkom zawodowym, a zwłaszcza wtedy kiedy politycy opozycji (kto by nie był aktualnie) wspierają protesty.

   Edytowany: ponad rok temu

   odpowiedz oceń komentarz 45 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~andi 1 ponad rok temuocena: 81% 

   to cała prawda

   Edytowany: ponad rok temu

   oceń komentarz 22 5 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3149 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-10-2020