REKLAMAA1-KLIWER-08-05----07-07-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (screen z filmiku "Prtest Song"/GeneralmusicTV)

  Strajkowe piosenki w wykonaniu protestujących nauczycieli podbijają Internet. Jedną z nich jest "protest Song" napisany i zaśpiewany przez komitet strajkowy w Szkole Podstawowej nr 16 na Kabatach. 

  Strajk, strajkiem, ale co robić podczas protestu? Ursynowscy nauczyciele rozmawiają o przyszłości edukacji, obserwują wypowiedzi polityków na temat akcji, czytają książki oraz... piszą i śpiewają piosenki! 

  Internet zalewa fala filmików i teledysków w wykonaniu strajkujących belfrów z całej Polski. Wśród nich są nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 16 im. Tony Halika przy Wilczym Dole.

  Tak się złożyło, że nauczycielem w tej szkole jest Mariusz Moćko, wokalista i instrumentalista, ostatnio znany z jurorowania w telewizyjnym show Polsatu - Śpiewajmy Razem - All Together Now. Nie mogło więc być inaczej - w pokoju nauczycielskim pojawiła się gitara i rozpoczęło się komponowanie muzyki i słów protest songu.

  - Walczymy o polską szkołę! Utwór spontanicznie napisany "na kolanie" - tak jak obecna "reforma" edukacji - piszą autorzy.

  Strajkujący belfrzy nagrali premierowe wykonanie utworu i zamieścili go w sieci. Cieszy się sporą popularnością. Na razie ma ponad 22,5 tys. wyświetleń i trafiło do ogólnopolskiego zestawienia protest songów nauczycielskich, które przygotował jeden z krajowych portali internetowych.

  A w całej Polsce dziś o 19:00 organizowane są wiece wsparcia dla strajkujących. W Warszawie wiec odbędzie się na placu Zamkowym.

  ZOBACZ PIOSENKĘ NAUCZYCIELI Z KABAT:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 220

  • 53
   BARDZO PRZYDATNY
  • 28
   ZASKOCZONY
  • 10
   PRZYDATNY
  • 23
   OBOJĘTNY
  • 23
   NIEPRZYDATNY
  • 20
   WKURZONY
  • 63
   BRAK SŁÓW

  30Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Ja01 30 miesiąc temuocena: 100% 

   Ja bym im dała podwyżke jedynie w przypadku przypadku jak będą pracować 40h/tygodniowo będą wtedy mieli dużo czasu na sprawdzanie sprawdzianów itd. Oraz 26 dni urlopu do wybrania tak jak w każdej innej branży zawodowej. Zabrała bym również płatny roczny uw. Zdrowotny.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stary_nauczyciel 29 miesiąc temuocena: 83% 

   Drodzy nauczyciele, wasze songi to żenada i wstyd. Weźcie się wreszcie do pracy. Jestem nauczycielką z 35-letnim stażem pracy. Przez wiele lat pracowałam na zwęszonym pensum (minimum 24 godziny), co pozwalało mi na utrzymanie 3-osobowej rodziny - a jestem mieszkanką Warszawy. "Szkolną biurokrację" przygotowywałam w czasie jednego miesiąca wakacji oraz ferii. Wy raczej tego nie robicie, a później płaczecie, że pracujecie 47 godz. w tygodniu.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Light 28 2 miesiące temuocena: 100% 

   Jak nauczyciele po tym szantażu kompromitacji spojrzą dzieciom i rodzicom w oczy po zakończeniu protestu?!?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 5 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mnie mnie 27 2 miesiące temuocena: 9% 

   Gratuluję odwagi! Nie wielu jest w stanie powiedzieć wprost jak wygląda obecny system. Dziękuje, że uczy Pan moje dziecko. Dziękuję, że ocenia je Pan sprawiedliwie i stara się sprzedać to, co w muzyce najistotniejsze. Dzięki Panu córka pokochała muzykę i przede wszystkim śpiew! Na hejtujące komentarze proszę nie zwracać uwagi.. większość nie zdaje sobie sprawy z tego, z czym Pan walczył i nadal walczy.. Jestem przekonany, że gdyby szedł Pan podręcznikowo tokiem obecnej podstawy programowej, która obowiązuje obecnie, i wyciągał porządnie konsekwencje - dzieci znienawidziły by muzykę, która w moim przekonaniu jest bardzo istotna w rozwoju naszych dzieci, a "hejtujący" modlili by się o zmianę nauczyciela. To czym Pan zaraża jest piękne. Panie Mariuszu - Całą rodziną jesteśmy z Państwem i wspieramy całym sercem! Mam nadzieję, że w końcu dotrzymacie od Państwa to, na co zasługujecie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mnie 26 2 miesiące temuocena: 0% 

   mnie mnie, czyżby, a i wszak słowa napisał kto inny

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 0 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~dość tandety 25 2 miesiące temuocena: 82% 

   tandeta.... Od nauczycieli wyga się coś więcej. Niby to ma być inteligencja:)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 14 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Kos 24 2 miesiące temuocena: 92% 

   Gratuluję Panie Grajku! W końcu pierwsze dwa tygodnie ze 100% frekwencją w szkole! Leserze Moćko!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 12 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tadeusz 23 2 miesiące temuocena: 83% 

   On i Mariola, dwóch sprzymierzeńców strajku.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 10 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Dyrektor Szkoły 22 2 miesiące temuocena: 95% 

   co za żenada, pajacowanie za hajs podatnika, nie umiesz pelnioc misji to wypad czysczyc rowy może wiecej zarobisz skorś taki cfany jeden z drugim.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~konstytucja 21 2 miesiące temuocena: 85% 

   Śpiew godny ministry Muchy. Żenada.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Light 20 2 miesiące temuocena: 100% 

   Może ci co podjudzają do kontynuowania strajku zauważą że pis dziś zyskał kolejne 1,2% w dzisiejszym sondażu ?

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Milo 19 2 miesiące temuocena: 31% 

   Proszę, niech jakiś nauczyciel opisze, ile czasu zajmuje mu praca i na czym polega, bo na tym forum jest mnóstwo debili, którzy uważają, że tzw pensum to jest wszystko, co nauczyciel robi. W ogóle nie biorą pod uwagę, że pensum, potocznie "tablicowe", to tylko fragment tej pracy. A gdzie przygotowanie do lekcji, opracowywanie i sprawdzanie klasówek, rady pedagogiczne, wywiadówki, wyjścia i wycieczki z uczniami, wypełnianie dziennika elektronicznego i innych dokumentów? Ja rozumiem, że takie bzdury może mówić uczeń podstawówki, ale dorośli ludzie? Jak wyobrażajcie sobie lekcję, którą mielibyście przeprowadzić na temat np waszego zawodu lub wydarzenia z historii? Przyszlibyście do szkoły tak z biegu, czy przygotowalibyście się do tej lekcji, opracowali jakieś informacje, materiały? Gdyby to był ważny temat wymagający utrwalenia, przygotowalibyście powtórzenie i sprawdzian? A jakbyście już zrobili klasówkę, to sprawdzilibyście ją, czy wywalili do kosza? Wysilcie zwoje mózgowe, proszę!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 9 20 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Przerażony rodzic 18 2 miesiące temuocena: 81% 

   W dobie multimediów to żaden problem! ......wystarczy chciec- a jak ma się dobrze opracowana dydaktyke to mozna to powielać w nowych kolejnych klasach. Podobno jesteście Państwo Nauczyciele wyedukiwani tzn.ciekawie poprowadzona lekcja a nie sztampa: strona Z podręcznika, praca domowa, aby rodzicom sie nie nudziło etc. Czyli nie powinno to byc dla PRAWDZIWEGO NAUCZYCIELA zadnym problemem. Co do dziennika elektronicznego- sa i tacy nauczyciele, ktorzy nawet jak maja na tacy podame fajne tematy- to nawet nie chce im sie o tym poczytac, nawet nie bede dopisywal ze maja w nosie aby sie tym zając! sa po prostu wsrod Was szanowni nauczyciele prawdziwe petardy pedagogiczne, ale niestety większość to pływający i ciągle tylko biadolacy

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 17 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Light 17 2 miesiące temuocena: 85% 

   Podawanie 47 godzin (Euridice) na postawie "ankietowania" nauczycieli to też demagogia. Szkoda że od razu nie zadekralowali 100 godzin. A przecież nauczyciele plastyki, muzyki wfu nie sprawdzają prac domowych i nie sprawdzają klasówek i i sprawdzianów. Faktycznie trzeba wysilić zwoje myślowe.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 17 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Stary_nauczyciel 16 miesiąc temuocena: 50% 

   Chętnie opiszę pracę nauczyciela: - prowadzenie lekcji - od 18 do 27 godzin (liczę 60 minut - bo są dyżury) - zebrania i rady pedagogiczne (max 10 godz. w miesiącu) - pozostałe z 40 godz. tygodniowo - sprawdzanie różnych prac uczniów - przygotowanie tematów, plany wynikowego, klasówek i kartkówek (jeden miesiąc wakacji i ferie) Na wszystko wystarczy czasu pod warunkiem, że ma się jeden miesiąc wakacji, tak jak inni pracownicy.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 1 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Spaślaczek 15 2 miesiące temuocena: 81% 

   W pupach im się poprzewracało do reszty. Jedynym sensownym nauczycielem był Pan Adaś Miauczyński i jemu należy się 5 tysi netto!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 13 3 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Prawdziwy strajk 14 2 miesiące temuocena: 91% 

   Taki strajk jakie śpiewanie. Proponuje prawdziwy strajk, ze spiworem, kanapkami, woda mineralna itp. A nie takie spiewanie przez 4 godzinki dziennie i do domciu...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 21 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Robert 66 13 2 miesiące temuocena: 67% 

   Taki strajk jak ci strajkujacy a i najlepiej żeby poza 100% pensji wypłacić im dodatek strajkowy ze tak biedacy sie umeczyli kosztem dzieci rodzicow których ze facto maja głęboko gdzieś ot cała prawda

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 4 2 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~tak 12 2 miesiące temuocena: 100% 

   Tak, Panie Mariuszu i Pani Aleksandro, Pani Doroto, polecam...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 2 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~hańba! 11 2 miesiące temuocena: 78% 

   "Nauczyciele" zamiast przez ostatni tydzień intensywnie przygotowywać swoich uczniów do egzaminu ósmoklasisty zamknęli się w szkole, grali i śpiewali, a uczniów nie wpuszczali! Niech was historia zapamięta jak najgorzej! Egzamin pojutrze...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Ktos 10 2 miesiące temuocena: 79% 

   Chcą podwyżek, a jaka jest jakość nauczania, że rodzice muszą wysyłać swoje dzieci na korepetycje. Nie ma już nauczycieli, którzy przychodzą do pracy z serca dzisiejsi nauczyciele przychodzą odbębnić swoje 4 czy 5 godzin i do domu. Niech idą pracować do górnictwa będzie lżejsza praca i większe zarobki.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 7 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Bla 9 2 miesiące temuocena: 100% 

   Jeszcze są i tacy co przychodzą z serca... ale nawet oni chcą mieć uczciwe zarobki...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 3 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Tomasz 8 2 miesiące temuocena: 97% 

   O, żeby jeszcze dzieci nauczył grać na gitarze czy na flecie..., nut nauczyć...a tu jedna lekcja i dziękuję - flet już niepotrzebny, brawa się należą!!!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 28 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~bea789 7 2 miesiące temuocena: 88% 

   Dokładnie! Flet kupiony - w szkole użyty może 2 razy... niestety nauczyciel ten najwięcej krzyczy a zaangażowania w nauczanie zero. U syna w klasie od początku roku szkolnego nie odbyła się 1/3 lekcji muzyki z tym Panem, w marcu - z czterech odbyła się 1!!! W kółko tylko zastępstwa! Ale do strajku i domagania się podwyżki - pierwszy! Żenujące...

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 7 1 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wiernaczytelniczka 6 2 miesiące temuocena: 80% 

   Nauczycielu, nie jest ci wstyd? Ja samotna matka, pracuję na 1,5 etatu, nie raz biorę nadgodziny, mi 500 plus nie dają. Teraz pół pensji pójdzie na opiekunkę. Dzięki tobie.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 41 10 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~100% za wami 5 2 miesiące temuocena: 33% 

   Brawo! Gonić Dojną Zmianę i Szydło "której się należało" - nauczycilom też się należy - WALCZCIE O SWOJE!!! JESTEŚMY Z WAMI CAŁYM SERCEM!!!

   Edytowany: 2 miesiące temu

   odpowiedz oceń komentarz 20 40 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 4 2 miesiące temuocena: 76% 

   Ale ma być wyższy poziom edukacji. Lepsze nauczanie i sensowniejsze. Domagam sie równiez od nauczycieli sensownego czasu pracy (18 godzin buahahahaha won do roboty na 40 tygodniowe jak każdy nieroby) oraz poddania się (czego obecnie nie chcą robić...ojej ciekawe czemu) systemowi ocen pracowniczych, ktory będzie karał lub nagradzał i oceniał ich pracę w szkolnictwie. Nie ma bata , żeby pieprzony nierób, którego "nauczanie" polega na "otwórzcie sobie podręcznik na stronie 56" (a takich wielu i kto wie czy nie zdecydowana większość) darł ryja i miał tyle samo co nauczyciel, który faktycznie prezentuje sobą poziom i ktory powinien na serio zarabiać sensowne pieniądze. (A takich jest niestety niewielu, ja w swojej edukacji spotkałem 5 i tym paniom zawsze życzę podwyżek i awansu)

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 28 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Shame on you 3 2 miesiące temuocena: 70% 

   dzieci z Wrześni okryły się wieczną chwałą za obronę polskości , nauczyciele okryją się wieczną hańbą za stanięcie w jednym szeregu z postkomuną i jej agentami - kodziarzami , wypełniając scenariusz B.Kramka i Ludmiły Pietrownej Kozłowskiej , napisany na Kremlu.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 37 16 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~kapiszonik 2 2 miesiące temuocena: 36% 

   Brawo! Piszcie pisowskie trolle tak dalej. Wiecej takich komentarzy. Ogromnie się cieszę, że robicie w portki towarzysze z PiSssss

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 21 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Marcin 1 2 miesiące temuocena: 70% 

   @kapiszonik tyle, że w wypadku strajku nauczycieli nie ma podziału czarno białego. Nie każdy kto ma dosyć tej roszczeniowej od lat bandy, która prezentuje niższy i niższy poziom edukacji z roku na rok musi koniecznie być z PISu. Niestety komuna i postkomuna nauczyła wielu jak robic aby sie nie narobic a dostawać bo to budżetówka. P.S Jak nauczyciele chcą organizowac strajk to ok. Mają prawo. Z jednym wyjątkiem. Dlaczego przedstawiciel ZNP w osobie Broniarza od razu skrzętnie przytula się do naszej Opozycji? Sorry ale to śmierdzi terminową ustawką i politycznym dmuchankiem a strajk...no ok jes tam sobie na drugim miejscu. Zresztą Broniarz to pajac i bardzo dziwię się nauczycielom, że idą za typem , który zmienia zdanie średnio co godzinę.

   Edytowany: 2 miesiące temu

   oceń komentarz 33 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2572 sekundy
  REKLAMAA2-Colorissimo-14-06----29-06-2019