REKLAMAA1-BOBOWOZKI-(X2)-04-02-03-05-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ10 lipca 2018, 11:15 komentarzy 2

  Marta Siesicka-Osiak

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (MSO)

  REKLAMA

  Bezpieczne i czyste – takie powinny być place zabaw. Jak wyglądają ursynowskie? Przez ostatnie tygodnie strażnicy miejscy kontrolowali place w całej Warszawie, w tym 108 placów na Ursynowie. Patrole ujawniły tylko cztery drobne uchybienia.

  W całej stolicy skontrolowano 919 placów zabaw, zarówno miejskich, jak i prywatnych. Stan większości nie budził zastrzeżeń straży miejskiej. Sprawdzano stan techniczny nawierzchni, ogrodzeń, piaskownic, huśtawek, zjeżdżalni i innych urządzeń oraz obecność i czytelność tablic informacyjnych.

  Najwięcej placów – 108 – skontrolowano na terenie Ursynowa. W wyniku kontroli funkcjonariusze zlecili zarządcom terenów naprawę zaledwie czterech usterek.

  Stołeczne place zabaw są w coraz lepszym stanie

  - podsumowują strażnicy miejscy.

  Największy odsetek wśród usterek stanowiły niekompletne lub uszkodzone urządzenia, uszkodzone ogrodzenia, zanieczyszczone lub uszkodzone piaskownice i uszkodzone ławki. Rzadziej odnotowywane były przypadki uszkodzeń lub braku tablic z regulaminem korzystania z placu, przypadki napisów na urządzeniach czy zanieczyszczonej nawierzchni.

  Po upływie terminu wyznaczonego na poprawki, odbyły się ponowne kontrole, podczas których strażnicy sprawdzali czy administratorzy usunęli nieprawidłowości. W większości przypadków zalecenia strażników zostały wykonane.

  - Część placów zabaw, które jeszcze rok temu kontrolowaliśmy, została zlikwidowana. Pozytywne jest to, że powstają kolejne, które są nowoczesne, bezpieczne, atrakcyjne i stają się osiedlowymi miejscami rekreacji – mówi Marek Kubicki naczelnik VII Oddziału Terenowego Straży Miejskiej m.st. Warszawy. 

  Choć trwające wiosną działania zostały zakończone, funkcjonariusze będą zwracać uwagę na place zabaw w ciągu całego roku. Również sami mieszkańcy mogą przekazać informacje administratorom obiektów lub straży miejskiej (numer alarmowy 986).

  A czy Wasze osiedlowe place zabaw przeszłyby kontrolę? Jeśli w Waszej okolicy strażnicy coś przeoczyli – dajcie znać.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 2
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  2Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~Aligarooooor 2 7 miesięcy temu

   A syf na placyku zabaw przy budynku Pięciolinii 10 kto wreszcie się za to weżmie? Wkurzona babcia.

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~da 1 7 miesięcy temuocena: 100% 

   Straż Miejska? Nic nie zrobiła z naszym placem zabaw! Do dziś jestem wdzięczna HaloUrsynów za błyskawiczną reakcję rok temu. Po interwencji redakcji plac zabaw przy Herbsta szybko naprawiony, piaskownica i ławki nowe! I to jest działanie! BRAWO WY!

   Edytowany: 7 miesięcy temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.2535 sekundy
  REKLAMAA2-SUSHI-Royal----DODATKOWO