REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (KT)

  REKLAMA

  „Bezpieczne przedszkole, bezpieczne jutro” – w myśl tej tezy, po raz siódmy organizatorzy zapraszają wszystkich ursynowian na „Dzielnicowy Piknik Bezpieczeństwa na Ursynowie”. Będą pokazy, koncerty, a przede wszystkim duża dawka wiedzy, nie tylko w teorii, ale też w praktyce.

  Po raz kolejny mali i duzi mieszkańcy Ursynowa będą mogli wziąć udział w pikniku podczas, którego ważna będzie nie tylko zabawa, ale przede wszystkim wiedza dotycząca bezpieczeństwa. Jednym z punktów programu jest quiz z nagrodami z wiedzy nt. bezpieczeństwa na drodze dla dzieci i dorosłych.

  Organizatorem i pomysłodawcą pikniku, jest przedszkole nr 352, które szczyci się certyfikatem bezpiecznego przedszkola a finansuje go dzielnica.

  - Pomysł zrodził się siedem lat temu, kiedy robiliśmy piknik na zakończenie ogólnopolskiego „Tygodnia bezpieczeństwa” – opowiada Monika Bachańska, dyrektorka placówki. – Jesteśmy bardzo zaangażowani w działania lokalne, dlatego pomyśleliśmy: dlaczego nie zorganizować takiego pikniku dla wszystkich mieszkańców?

  I tak powstała impreza, która z roku na rok, ma coraz więcej atrakcji i przyciąga coraz więcej uczestników.

  Sztuki walki i samochody

  W programie przewidziano m.in. pokaz samoobrony w wykonaniu Mistrzyni Świata Karate - Justyny Marciniak oraz konkurs „Karate – pierwszy krok”. Uczestnicy pikniku obejrzą także pokaz musztry i sprzętu wojskowego w wykonaniu klasy wojskowej zespołu szkół nr 7 im. Szczepana Bońkowskiego.

  Główne atrakcje imprezy, które z pewnością zachwycą najmłodszych to największa w Polsce zabawka pneumatyczna "Straż Pożarna" oraz mobilny salon wirtualnej rzeczywistości, w którym będzie można spróbować swoich sił m.in. we wspinaczce górskiej, nurkowaniu i strzelaniu z łuku.

  Dzieci będą mogły także pobawić się w tekstylnym miasteczku drogowym, skorzystać z wypożyczalni mini aut i wziąć udział wyścigu F1.

  Nauka bezpieczeństwa

  Ważną częścią pikniku są pokazy pierwszej pomocy z ratownikiem medycznym, pokazy sprzętu ratowniczego, możliwość obejrzenia samochodów technicznych Straży Miejskiej, Straży Pożarnej, Policji i Zarządu Dróg Miejskich.

  Podczas imprezy będzie możliwość oznakowania rowerów za okazaniem dowodu zakupu i dokumentu tożsamości. Odbędzie się losowanie grup na Międzygrupowe Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej.

  - Mistrzostwa organizujemy od pięciu lat – mówi dyrektorka przedszkola. – Angażują się w nie, nie tylko przedszkolaki, ale całe rodziny, przyjaciele i sąsiedzi. Uczymy dzieci zasad fair play i bezpiecznego uprawiania sportów i kibicowania. Sędziują u nas zawodowcy z Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej – dodaje.

  Przedszkole jest dumne z tego, że czynnie współpracuje z lokalną społecznością, dlatego na piknik zaprasza wszystkich mieszkańców. O oprawę muzyczną zadba zespół jazzowy „The Warsaw Dixielanders”.

  Impreza odbędzie się w najbliższy piątek, 18 maja w godz. 16:00 – 19:00 w przedszkolu nr 352  ul. Teligi 3. 

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 7

  • 5
   BARDZO PRZYDATNY
  • 0
   ZASKOCZONY
  • 0
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 1
   NIEPRZYDATNY
  • 1
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2219 sekundy
  REKLAMA