REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (MSO)

  Dziś strażacy przyjechali na Puszczyka ze specjalną akcją, po to, aby wspierać krwiodawstwo oraz swojego ciężko chorego kolegę. Piotr Żołądek, który do tej pory codziennie poświęcał własne życie dla ratowania innych, dziś sam potrzebuje naszej pomocy.

  Niedzielna zbiórka krwi na Ursynowie była nietypowa z kilku powodów. Po pierwsze nie odbyła się pod urzędem dzielnicy, a na ul. Puszczyka. Po drugie - czekoladę otrzymaną za oddanie krwi krwiodawcy mogli wymienić we włoskiej restauracji na... pizzę.

  - Restauracja Rosso współpracuje z nami już kolejny rok i robi naprawdę dobrą robotę, bo tę czekoladę, którą dostają, pan Karol – właściciel restauracji – przekazuje do domu dziecka nr 2 w Warszawie, a krwiodawcy też są usatysfakcjonowani, bo dostają pizzę – mówi prezes Krewkiego Ursynowa, Jacek Okraszewski.

  Do krwiobusu przez 5 godzin bez przerwy stała kolejka, do godziny 13:00 krew oddało ponad 20 osób, a kolejnych pięć osób zarejestrowało się do bazy dawców szpiku kostnego. Personel medyczny miał pełne ręce roboty. - Ursynów jak zawsze staje na wysokości zadania! – komentowały pielęgniarki.

  Na pomoc koledze

  Listopadowej zbiórce patronowali strażacy, którzy przez ustawienie wozu z wysuniętą drabiną, zwracali uwagę przechodniów na akcję Krewkiego Ursynowa i Rosso. Swoją obecnością wspierali zbiórkę krwi na rzecz swojego kolegi z jednostki.

  - Zbieramy krew dla naszego kolegi pracującego w ursynowskiej straży pożarnej. Leży ciężko chory w szpitalu na Wołoskiej, jest naprawdę w bardzo ciężkim stanie – mówi asp. Sylwester Sobol i dodaje, że odzew ze strony mieszkańców jest duży.

  Pod koniec października strażak trafił do szpitala z silnym bólem brzucha, sytuacja zmieniała się drastycznie w ciągu pierwszej doby. Pan Piotr stracił świadomość, jego stan znacznie się pogorszył. Niedawno przeszedł operację ratującą życie, a w najbliższym czasie czekają go kolejne. - To co możemy zrobić, to oddać własną krew, której Piotr obecnie bardzo potrzebuje – apeluje komendant Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej, st. bryg. Leszek Smuniewski.

  Cała krew z niedzielnej zbiórki zostanie przekazana na rzecz Piotra. Ale strażakowi z ursynowskiej JRG 17, można pomagać cały czas oddając krew w dowolnej placówce podając następujące dane:

  Piotr Żołądek
  Centrum Intensywnej Terapii 2
  Centralny Szpital Kliniczny MSWiA
  ul. Wołoska 137, Warszawa

  W GALERII ZDJĘCIA Z NIEDZIELNEJ ZBIÓRKI:

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 11

  • 9
   BARDZO PRZYDATNY
  • 1
   ZASKOCZONY
  • 1
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 0
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.335 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020