REKLAMAA1-AUCHAN-01-01----30-06-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (SK)

  Kolejne potrącenia pieszych na pasach poruszyły środowisko warszawskich aktywistów. Chcą, aby urząd miasta podjął zdecydowanie działania w walce o bezpieczeństwo warszawiaków. Ursynów popiera ich postulaty.

  Śmiertelne potrącenie na Sokratesa poruszyło całą Polskę. Stało się też impulsem do czynnej walki o bezpieczeństwo pieszych na pasach, której owocem jest dzisiejszy apel aktywistów skierowany do prezydenta Warszawy. Sprawa dotyczy także Ursynowa, na którym mimo kolejnych doświetleń i sygnalizatorów, nadal dochodzi do groźnych zdarzeń.

  Bezlitosne statystki

  Liczba wypadków śmiertelnych oraz potrąceń na przejściach dla pieszych w stolicy jest zatrważająca. Tylko w ubiegłym roku w Warszawie zginęło 21 pieszych. Ofiarami potrąceń często są dzieci, dlatego dziesięć warszawskich organizacji działających na rzecz mieszkańców stolicy, wystosowało apel do prezydenta Trzaskowskiego.

  Jak mówi Agnieszka Drozd z Warszawskiego Alarmu Smogowego, który jest jednym z sygnatariuszy apelu, była to spontaniczna reakcja na wypadki, które wydarzyły się na początku lutego na terenie stolicy – w szczególności te z udziałem dzieci.

  Autorzy listu otwartego wnioskują m.in. o wprowadzenie stref „tempo 20” przy wszystkich placówkach edukacyjnych w mieście i wyniesienie tam przejść naziemnych. Liczą też na konkretne działania zapobiegające zastawianiu przejść dla pieszych przez samochody w odległości minimum 10 metrów przed i za przejściem dla pieszych i surowe karanie piratów drogowych.

  Jak podkreślają, zmiany te nie wymagają aktów prawnych ani parlamentarnych procedur. - Te zmiany może Pan, jako prezydent miasta, wprowadzić tu i teraz, na co liczymy w imieniu własnym i reprezentowanych przez nas mieszkańców Stolicy – czytamy w liście otwartym.

  - To o co my prosimy, czyli progi zwalniające, strefa „tempo 20” przy szkołach czy egzekwowanie zakazu parkowania w odległości 10 m za i przed przejściami dla pieszych, to wymaga po prostu zdecydowanych działań ze strony prezydenta i tego, żeby zmotywował swoich urzędników do działania – dodaje Agnieszka Drozd. 

  Ursynów jest na „tak”

  Mimo że na Ursynowie pojawiają się nowe sygnalizatory, a od lat regularnie doświetla się i dodatkowo oznacza kolejne przejścia dla pieszych, nadal na wielu z nich dochodzi do niebezpiecznych zdarzeń. Tylko pod koniec zeszłego roku doszło do potrąceń – w tym dzieci – na przejściach przy Herbsta i Roentgena. W związku z apelem aktywistów zapytaliśmy burmistrza Ursynowa o to, jak ocenia postulaty warszawskich organizacji.

  - Na bieżąco wdrażamy rozwiązania poprawiające bezpieczeństwo uczniów w drodze z i do szkoły. Przykładowo „Agatka” przy szkole nr 318 przy Teligi czy wygrodzenia przy szkole 323 przy Hirszfelda – mówi burmistrz Robert Kempa. - W pobliżu wielu placówek oświatowych wykonaliśmy wyniesione przejścia dla pieszych, stąd postulaty jak najbardziej wpisują się działania urzędu dzielnicy i uważam je za zasadne – dodaje.

  Teraz pozostaje mieć nadzieję, że także prezydent Warszawy przyjmie postulaty mieszkańców i znajdą one swoje odbicie w realnych działaniach na terenie całego miasta.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 89

  • 32
   BARDZO PRZYDATNY
  • 2
   ZASKOCZONY
  • 20
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 3
   NIEPRZYDATNY
  • 17
   WKURZONY
  • 15
   BRAK SŁÓW

  19Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
  • ~polo 19 miesiąc temu

   "Tempo 20" na ulicach bezpośrednio przy szkołach i przedszkolach oraz na uliczkach wewnętrznych ursynowskich osiedli - bardzo dobry pomysł..

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 0 0 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 18 miesiąc temuocena: 20% 

   roro ma rację, idzie o paraliż komunikacji, każdy pretekst dla Burmistrza jest dobry. Przy okazji 20 zrobi strefę 5, zaslupkuje kilka przecznic, zatrawnikuje parkingi, a także chodniki. Celem Burmistrza są też chodniki, neurobiałki kluczą, nie ma jak przejść, bo coraz węziej, betonki, kamulce, łańcuchy, płotki już nie tylko dla zmotoryzowanych. W ilu miejscach brakuje chodników? i nic się nie dzieje, ale Burmistrz po mistrzowsku likwiduje przedeptaki - niezłą kasę wywala a żałuje na parę metrów chodnika, w tym szaleństwie jest metoda. Sabotaż wszystkiego co jest związanie z komunikacją. To główne zadania dywersantów.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 1 4 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~roro 17 miesiąc temuocena: 40% 

   Ciekawy jestem czy ci "aktywiści" nie używają zupełnie samochodów? Nie jeżdżą komunikacją miejską? Bo przecież jakby ich postulaty zrealizować to ruch samochodowy zostanie sparaliżowany. Przecież dzieci chodzą nie tylko przy samej szkole ale praktycznie po wszystkich ulicach. Poza tym są osoby starsze (kościoły, opsy, parki, szpitale itp.)Więc cała Warszawa powinna być jedną wielką strefą 20. I autobusy też tyle powinny jechać, albo jeszcze mniej bo są groźniejsze. I karetki pogotowia. Tak, tak one tez uczestniczą w wypadkach. A metro? Czy nie powinno jechać z taką prędkością by nic się nie stało komuś kto wpadnie na tory? Czyli z max 5km/godz? Myslę, że ci aktywiści po prostu rzucają hasła, które część publiki w naiwności kupi. I że to trampolina do polityki i stołków.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 17 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zwykły obserwator 16 miesiąc temuocena: 29% 

   Kamanda dywersantów Burmistrza tylko czeka na takie okazje, zamkną wszystkie ulice przy szkołach. Już teraz oberkamandir sabotażystów tak zasłupkował, polikwidował parkingi przy szkołach, że neurobiałki nie mają jak podjechać na wywiadówki. A jak już zjada się to Burmistrz nasyła straż miejską na neurobiałkową hołotę parkującą karygodnie. Podobnie z przychodniami, w grudniu zlikwidował ok. 20 miejsc w ok. Rentgenologów. Zna się na dywersyjnej robocie, wie jak dokuczyć najmocniej, ale neurobiałki kochają Burmistrza coraz mocniej, he, he;.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 10 24 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Maciek R. 15 miesiąc temuocena: 51% 

   Tak dla "Tempo 20" na ulicach bezpośrednio przy szkołach i przedszkolach oraz na uliczkach wewnętrznych ursynowskich osiedli.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 26 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~AZX 14 miesiąc temuocena: 58% 

   Należy zapytać czy próg i ograniczenie zatrzyma debila jadącego 100km/h? Odpowiem: NIE. Albo zacznie się edukacja kierowców i w szczególności pieszych w zakresie tego co się dzieje podczas wypadku i po. A przede wszystkim egzekwowanie kar za wyprzedzanie na przejściach i przekroczenie prędkości w ich obrębie. Nawet z bezwzględną utratą prawa jazdy na min 1 miesiąc.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 18 13 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Brawo 13 miesiąc temuocena: 49% 

   Jacy aktywiści - po prostu rodzice dzieciaczków- szarańcza która dorwała się do samochodów nie zna ani przepisów ani nie ma refleksu.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mwxirn 12 miesiąc temuocena: 43% 

   Taki artykulik to clicbait. Już się zlecieli blachosmrodziarze, gotowi bronić swoich niesłusznych przywilejów.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 31 41 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~mwxirn 11 miesiąc temuocena: 32% 

   Errata: miało być: pedalarze.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 18 38 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~K3h 10 miesiąc temuocena: 60% 

   Najlepiej zakazać jakiegokolwiek ruchu w promieniu 2km od placówek edukacyjnych, w ogóle zakazać jazdy samochodami, potrącenia zapewne spadną do zera

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 27 18 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wek 9 miesiąc temuocena: 64% 

   Kiedy społeczeństwo zrozumie, że braku wiedzy jak poruszać się po mieście i uwagi nie da się niczym zastąpić!!!! Ze im więcej pseudo-udogodnień dla pieszych tym więcej wypadków, bo dzieci i dorośli przyzwyczajają się, że zawsze mają pierwszeństwo i nie muszą odrywać wzroku od smartfona gzy wchodzą na jezdnię.Oni nawet często nie wiedzą, że weszli na ulicę.

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 61 34 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Strzelam karpiami w dziki 8 miesiąc temuocena: 50% 

   Nie. Tak jak ta trojka ktora w ostatnich dniach zginęła włażąc pod koła tramwajów.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 28 28 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~koplio4 7 miesiąc temuocena: 63% 

   A co to za "środowisko warszawskich aktywistów"?

   Edytowany: miesiąc temu

   odpowiedz oceń komentarz 55 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Strzelam karpiami w dziki 6 miesiąc temuocena: 48% 

   Te same zezowate kuce co zawsze

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 28 30 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~zielone tęczowe 5 miesiąc temuocena: 42% 

   A jakis gej, psycholożka i mieszkaniec squatu z dredami i kolczykiem w nosie. Bardzo szacowne towarzystwo.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 24 33 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janmen Cwel 4 miesiąc temuocena: 55% 

   Wypraszam sobie takie impertynenckie uwagi!!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 23 19 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~wiktor 3 miesiąc temuocena: 57% 

   Redakcjo, widać że jakieś automaty dodają głosy na tak.

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 12 9 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  • ~Janmen Cwel 2 miesiąc temuocena: 36% 

   Redakcjo, jakiś typ powyżej pisze pod dwoma nickami!

   Edytowany: miesiąc temu

   oceń komentarz 8 14 wpisy tej osoby zgłoś do moderacji
  Artykuł załadowany: 0.3026 sekundy
  REKLAMAA2-DESEROWNIA--20-03---19-04-2020