REKLAMAA1-DAGRASSO--14-08----13-11-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY

  (Tomasz Bulenda)

  Tegoroczny Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu będzie miał swój ursynowski akcent. Studentka SGGW  Karolina Lizer wystąpi podczas przesuniętego na wrzesień koncertu „Debiuty”.

  Karolina Lizer jest studentką weterynarii na SGGW. Muzyka jest jej pasją. Należy do uczelnianego zespołu "Promni", który wykonuje muzykę ludową, folkową, jak i jazzową. Jest tłumaczką piosenek jazzowych, które również sama komponuje. Na początku maja wystąpiła w znanym programie "Szansa na Sukces" w Telewizji Polskiej.

  Radość i nowe wyzwanie

  Wokalistka cieszy się z nadchodzącego występu. Początkowo sama nie mogła uwierzyć w to, że się zakwalifikowała do "Debiutów". Do Opola podchodzi jak do ciekawej przygody w życiu, jednak traktuje ją bardzo poważnie i starannie się przygotowuje.

  - Jestem bardzo podekscytowana – mówi Karolina. - Obmyślam wszystkie szczegóły, żeby móc bawić się jak najlepiej i wykorzystać ten czas twórczo - dodaje.

  Studentka z Ursynowa wystąpi pierwszego dnia festiwalu. Przygotowała piosenkę pt „Aksamitnie” z muzyką Wojciecha Zielińskiego i słowami Tomasza Kordeusza. Na razie nie chce jednak zdradzać szczegółów. Premiera utworu wraz z teledyskiem odbędzie się w środę, 5 sierpnia.

  powyżej: kadr z teledysku "Aksamitnie" K. Lizer, źródło: FB artystki

  Muzyka od zawsze

  23-letnia Karolina śpiewa odkąd pamięta. Zaczęło się od piosenek dziecięcych, usłyszanych jeszcze w przedszkolu. Przygodę muzyczną na powaznie rozpoczęła w wieku 5 lat od występów w scholii parafialnej. Jej ulubionym nurtem muzycznym jest Bossanova, czyli styl brazylijskiej muzyki, który narodził się w latach 50-tych XX wieku.

  Wokalistka nie tylko śpiewa, komponuje, ale także gra na fortepianie oraz na klawesynie. Inspiruje się muzyką barokową. Jej ulubionym kompozytorem jest  Francois Couperin.

  - Cenię też i dużo czerpię z polskiego folku – wyznaje.

  W zamiłowaniu do muzyki bardzo mocno wspierają ją rodzice. Zawsze chodzili na  jej koncerty. Jak godzi pasję z nauką?

  - Bywa różnie - mówi Karolina. - Czasem muszę coś odpuścić i nadrabiać w innym czasie. Na pewno nie jest to łatwe i wiąże się z wieloma wyrzeczeniami. Opuściłam przez to większość spotkań towarzyskich, czasami trzeba było trochę mniej pospać - dodaje.

  Podkreśla, że kocha to co robi, choć zdaje sobie sprawę z trudności, jakie może nieść za sobą łączenie studiów i kariery muzycznej.

  Jak się czujesz po przeczytaniu tego artykułu ? Głosów: 9

  • 1
   BARDZO PRZYDATNY
  • 3
   ZASKOCZONY
  • 4
   PRZYDATNY
  • 0
   OBOJĘTNY
  • 0
   NIEPRZYDATNY
  • 0
   WKURZONY
  • 1
   BRAK SŁÓW

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.5372 sekundy
  REKLAMAA2-DAGRASSO--14-08----13-11-2020