REKLAMAA1-AUCHAN-02-07----31-12-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ7 sierpnia 2020, 13:07

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Podczas nauki na uczelni wyższej, studenci m.in. poszerzają swoją wiedzę w wybranych dziedzinach. Ponadto spędzają czas na wyjazdach, integracjach, kołach zainteresowań i aktywności fizycznej. Warto pamiętać także o bezpieczeństwie.

  Niektórzy uważają, że studia to przedłużenie młodzieńczej beztroski, której można było posmakować w szkole średniej. Uczelnia to często wyjazd do innego miasta lub za granicę. Większa swoboda działań to także większa odpowiedzialność za siebie. Dlatego poza kwestiami formalnymi związanymi z nauką, dobrze zadbać o odpowiednie ubezpieczenie. Jest to szczególnie ważne, gdyż wiele aktywności podczas studiów się intensyfikuje. Oznacza to, że np. częściej podróżujemy lub wchodzimy na wyższy poziom naszej sportowej pasji. Wszystko to jest świetne dopóki nie przydarzy się coś nieoczekiwanego. Na takie sytuacje warto się przygotować.

  Ubezpieczenie studenckie

  Jak znaleźć ubezpieczenie dla studenta? Na to pytanie często szukamy odpowiedzi zaraz przed rozpoczęciem studiów lub zaraz na ich początku. Jest kilka możliwości, które warto rozważyć. Ubezpieczenie dla studenta w NFZ może zostać zawarte za pośrednictwem uczelni, ale ta ostatnia nie ma obowiązku zgłaszania uczniów do programu. Ponadto inne przepisy obowiązują osoby do 26. roku życia oraz po jego przekroczeniu. Ubezpieczenie jest obowiązkowe i istnieją dwie drogi zgłoszenia uczestnictwa. Może zrobić to uczelnia albo pracujący członek rodziny. Warto zawsze dopytać w dziekanacie, jak wygląda cała procedura, gdyż może się ona nieco różnić w różnych jednostkach dydaktycznych.

  NNW dla studenta

  Następstwo Nieszczęśliwych Wypadków zabezpiecza żaka przed różnego rodzajami zdarzeniami na uczelni, ale także poza jej murami. W końcu studia to czas wzmożonej aktywności w wielu dziedzinach życia. Dobrze więc dodatkowo zabezpieczyć się z uwzględnieniem własnych preferencji. W końcu każdy student ma inne potrzeby, zainteresowania i formy spędzania wolnego czasu. Dlatego dobrze wybrać wariant chroniący nas w różnego rodzaju sytuacjach. Osoby regularnie uprawiające sport są bardziej narażone na urazy. Nie mniej wypadek może spotkać każdego, a wówczas dobrze mieć pod ręką odpowiednie wsparcie. Zmaterializuje się ono m.in. w postaci finansowego wsparcia, gdy trafimy np. do szpitala. Ubezpieczenie od nieszczęśliwych wypadków dla studentów można wybrać samodzielnie lub za pośrednictwem uczelni, bo te czasami oferują możliwość ich zawarcia.

  Karta studenta

  Jeżeli opłacamy kartę studencką to uzyskujemy całoroczne NNW. Daje to pewne możliwości ochrony i ewentualnego wsparcia, ale to wariant bardzo podstawowy. Nie jest więc niezawodnym sposobem zabezpieczenia własnych interesów. Najczęściej mamy do wyboru różne warianty, które poniekąd można dostosować do naszej aktywności. Tak więc otrzymamy ochronę np. podczas praktyk studenckich lub w trakcie amatorskiego uprawiania sportu. Ponadto to ciekawe rozwiązanie, gdyż uprawnia do wielu zniżek np. w komunikacji miejskiej, restauracjach czy obiektach kulturalnych.

  Ubezpieczenie dla studentów może przybierać różne formy. Najważniejsze to wybrać takie rozwiązanie, które będzie odpowiadało na nasze potrzeby. Wówczas będziemy mieli pewność, że w razie trudności nasze interesy są odpowiednio zabezpieczone.

  Artykuł załadowany: 0.2465 sekundy
  REKLAMAA2-BONAVERBA--01-09----30-10-2020