REKLAMAA1-AD-BUD--01-04----30-06-2019
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 kwietnia 2019, 08:41

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Ogród to twoja przestrzeń relaksu i wypoczynku. To tu spotykasz się ze znajomymi przy grillu czy spędzasz leniwe popołudnia, wygrzewając się na słońcu. Teraz czas zadbać również o rozrywkę dla młodszego pokolenia. Jak? To proste. Stwórz ogrodowy plac zabaw dla dzieci. Co w nim umieścić? Jak zadbać o bezpieczeństwo maluchów? W jaki sposób zagospodarować przestrzeń? Podpowiadamy.

  Nawet jeśli dysponujesz niewielką ilością przestrzeni ogrodowej, możesz stworzyć przyjazny plac zabaw dla dzieci, który pochłonie twoją pociechę na długo w każdy cieplejszy dzień. Tworząc go, zadbaj o:

  • bezpieczeństwo

  Istotny jest zarówno wybór instalacji zgodnych z normami obowiązującymi na terenie EU. Dobrym świadectwem wysokiej jakości są np. certyfikaty TUV. Jeśli interesujące Cię konstrukcje je otrzymały, to argument przemawiający za inwestycją w nie, nawet jeśli są nieco droższe. Pamiętaj również o dobraniu instalacji do wieku dziecka (np. dla 2-latka lepsza będzie huśtawka z siedziskiem wyposażonym w poręcz i zabezpieczenie) oraz o stworzeniu podłoża zapobiegającego powstawaniu urazów.

  • urozmaicenie

  Zapewnij atrakcje, które nie tylko pozwolą się „wyszaleć” i spędzić czas aktywnie, ale też pobawić się na siedząco oraz nieco odpocząć (w tej roli dobrze sprawdzają się np. piaskownice).

  A jak to zrobić w praktyce? Oto kilka inspiracji.

  Jak wybrać lokalizację na plac zabaw dla dzieci?

  Wybierając lokalizację na plac zabaw, zwróć uwagę na trzy kwestie:

  • bezpieczeństwo maluchów,
  • komfort uczestników zabawy,
  • możliwość obserwacji dzieci, np. z domu.

  Jakie miejsce w ogrodzie nadaje się najlepiej? Zadbaj o jego właściwe zacienienie, aby nawet zabawa w upalne dni nie stanowiła zagrożenia. Upewnij się, że mały plac zabaw znajduje się w odpowiedniej odległości od podjazdu, instalacji typu grill ogrodowy. Ważne jest też, aby powierzchnia do zabawy była w miarę płaska – wówczas łatwiej będzie zamontować na tej przestrzeni specjalne podłoże elastyczne – płyty gumowe.

  Przygotowanie podłoża pod ogrodowy plac zabaw

  Zamierzasz zamontować na placu zabaw konstrukcje takie jak: domki dla dzieci, trampolina, huśtawka dla dzieci czy zestaw drabinek, drążków i zjeżdżalni? W takiej sytuacji warto pomyśleć o zapewnieniu maluchom dodatkowej amortyzacji w razie upadku. Samo miękkie podłoże z trawy (nigdy z kostki betonowej czy asfaltu) może nie wystarczyć. Dobrze sprawdzą się specjalne podesty elastyczne z tworzyw sztucznych. W razie, gdyby dziecko upadło, zminimalizują ryzyko powstania poważnego urazu.

  Domki dla dzieci, trampolina, huśtawka czy piaskownice?

  Wybór atrakcji na ogrodowy plac zabaw dla dzieci to oczywiście kwestia indywidualna. Decyzję uzależnij od:

  • ilości przestrzeni, którą dysponujesz,
  • zainteresowań dziecka,
  • budżetu, jaki możesz przeznaczyć na stworzenie ogrodowego raju dla swojej pociechy,
  • wieku i sprawności dziecka.

  Pamiętaj również, że plac zabaw możesz w każdej chwili rozbudować, montując kolejne elementy. Zacznij więc od podstawowych elementów, a potem krok po kroku twórz wymarzone miejsce dla dziecka.

  Co powinno się koniecznie znaleźć w przestrzeni do zabawy? Szczególnie warto zwrócić uwagę na:

  • domki dla dzieci – zwłaszcza te wykonane z drewna, do których maluch musi się wspiąć po bezpiecznej drabinie; stają się miejscem, gdzie dzieci przechowują swoje skarby i bawią się np. w dom;
  • piaskownice – zabawa z piaskiem może pochłonąć na wiele godzin; pobudza wyobraźnię i świetnie sprawdza się w upalne dni;
  • konstrukcje z huśtawkami i zjeżdżalniami – np. takie, które łączą obie te atrakcje,
  • trampoliny ogrodowe – radość ze skakania będzie miało i młodsze dziecko, i nastolatek; upewnij się tylko, że wybierasz trampolinę wytrzymującą odpowiednio duże obciążenie.

  Gdy zbliża się lato, warto wyposażyć się też w wodne atrakcje – np. dmuchany basen ogrodowy, w którym pociecha będzie mogła schłodzić się w upalne dni.

  Choć w przygotowanie placu zabaw dla dziecka trzeba włożyć trochę pracy, wysiłek opłaca się. Uśmiech twojej pociechy wynagrodzi cały trud. Zaplanuj więc przygotowanie tej wyjątkowej przestrzeni jeszcze w tym roku!

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.2582 sekundy
  REKLAMAA2-AUCHAN----DODATKOWO