REKLAMAA1-WIMAR-AUTO---10-06----10-09-2020
  ARTYKUŁY IMPREZY FIRMY
  wydrukuj podstronę do DRUKUJ9 października 2019, 11:51

  Redakcja Haloursynow.pl

  napisz maila ‹
  moje artykuły ‹

  (mat. prasowe)

  Wakacje dobiegły już końca, a we wrześniu wiele dzieci po raz pierwszy rozpoczęło nowy rok szkolny. Nie każdy z rodziców zdaje sobie sprawę, że prawidłowo urządzony pokój może mieć wpływ na wyniki ich pociech w nauce.

  Jeżeli wybierzemy odpowiednie meble i dodatki, to dziecko chętniej spędzi czas przy biurku. To w przyszłości może owocować lepszymi ocenami.

  Jak więc urządzić pokój dla ucznia, aby stworzyć idealne środowisko do nauki?

  Biurko – najważniejszy mebel w królestwie ucznia

  Najważniejszym meblem w pokoju dla ucznia jest oczywiście biurko. To właśnie przy nim dziecko spędzi najwięcej czasu. Jeżeli zostanie odpowiednio dobrane, to znacznie zwiększy komfort jego użytkowania. Doskonałej jakości biurka wykonane z najlepszych materiałów można kupić w nowym sklepie Konsimo w Galerii Młociny.

  Na co jednak zwracać uwagę przy jego wyborze? Przede wszystkim biurko należy dopasować do wzrostu. Z reguły dzieci zaczynające naukę mają ok. 115-125 cm wzrostu, więc blat mebla powinien znajdować się na wysokości 50-60 cm. Warto jednak sprawdzić w sklepie, czy wymiary biurka pasują do Twojego dziecka.

  Właściwe oświetlenie – kolejna istotna kwestia

  Bardzo ważne jest też odpowiednie oświetlenie, które ma wpływ na wzrok dziecka.

  W pokoju dziecka, tak jak w każdym pomieszczeniu, musi się znaleźć lampa na suficie lub ruchome reflektory, które dają nam większe możliwości aranżacyjne. Jednak główne oświetlenie nie zawsze wystarcza, więc nie może też zabraknąć dodatkowej lampki na biurku po lewej stronie. Powinna ona mieć ruchomą główkę i ramię, aby można ją było dostosowywać do różnych sytuacji.

  Możemy też pomyśleć o dodatkowych źródłach światła, np. lampka przy łóżku lub kinkiet w rogu pokoju. Wszystko zależy od wielkości pokoju i indywidualnych potrzeb dziecka.

  Strefa wypoczynku – ważne miejsce w pokoju dla ucznia

  Trzeba pamiętać, że pokój dla ucznia nie może kojarzyć się tylko z nauką. W takim miejscu musi też znaleźć się kącik relaksu, w którym dziecko będzie mogło się odprężyć. To sprawi, że nauka stanie się przyjemniejsza i dziecko szybciej osiągnie lepsze wyniki.

  Jak jednak urządzić idealną strefę wypoczynku?

  Wszystko zależy do wieku dziecka! W przypadku tych młodszych wystarczy przyjemny w dotyku dywanik, na którym warto ułożyć klocki, puzzle lub inne zabawki. Natomiast w przypadku starszych dzieci przydatna może się okazać mała kanapa i stolik. W takim kąciku będzie mogło przyjmować gości, czytać książki lub po prostu chwilę odpocząć i nabrać energii do dalszej nauki.

  0Komentarze

  dodaj komentarz

  Multiplatforma internetowa HALOURSYNOW.PL nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Wpisy niezwiązane z tematem, wulgarne, obraźliwe lub naruszające prawo będą usuwane (regulamin).

  Treść niezgodna z regulaminem została usunięta. System wykrył link w treści i komentarz zostanie dodany po weryfikacji.
  Aby dodać komentarz musisz podać wynik
   Nie ma jeszcze komentarzy...
  Artykuł załadowany: 0.3576 sekundy
  REKLAMAA2-NZOZ-Triclinium—01-08—-31-08-2020